РІВНЕНЩИНА

УПЦ КП виключила зі своїх лав борців з корупцією

25.10.2009, 12:52      газета «Православне діло»      Переглядів: 1906

21 жовтня 2009 р. у Києві під головуванням Патріарха Філарета відбулося засідання Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату. Одне із питань, винесених на Синод – події у Рівненській єпархії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тих, хто бореться з корупцією у Рівненській єпархії, виключили зі складу УПЦ КП

Як повідомляє Прес-центр Київської патріархії, Синод заслухав доповідь митрополита Рівненського і Острозького Євсевія про «наклепницьку діяльність у єпархії групи духовенства і мирян на чолі із забороненим у священнослужінні Юрієм Велігурським». На підставі рішень Єпархіальної ради та відповідного звернення митрополита Євсевія, враховуючи нерозкаянність учасників згаданої групи та продовження ними «антицерковної діяльності», Синод ухвалив виключити священика Юрія Велігурського, диякона Віталія Поровчука та мирян Богдана Лимаря, Тараса Рябчевського і Сергія Одарченка зі складу УПЦ Київського Патріархату.

коментар диякона Віталія Поровчука

Не покладемо лжу на струни

Для мене є дивним, що протягом року факти жахливих зловживань з боку керівництва Рівненської єпархії проти Церкви не розглядалися в церковному суді. Я і мої брати у Христі просили церковну ієрархію заслухати всіх звинувачуваних, тих, хто звинувачує, і свідків. Причому я готовий був виступати в ролі звинувачуваного. Якщо я наклепник, то віддайте мене церковному суду, заслухайте мене, свідків. Подивіться мені в очі, а подивлюся Вам. Дайте при цьому мені шанс покаятися. А, можливо, при цьому Ваше серце стрепенулося б і покаялись би Ви.

Але всупереч канонам Церкви ніякого церковного суду не було. Ніхто не розглядав наше питання у нашій присутності, не вислухав свідків. Натомість суд звершував спочатку одноосібно митрополит Євсевій Політило, який фігурує у свідченнях духовенства як той, хто вчинив гріх симонії, та його найближче оточення.

Подібно вчинили і в Київській Патріархії. Причиною цього є те, що керівництво УПЦ КП будує церковне життя на засадах єресі, сергіанства, одночасно активно використовуючи українську патріотичну риторику. Принципи соборноправства попрані. Парафіяльні, єпархіальні збори, помісні собори практично не скликаються. Духовенство і миряни усунені від керівництва Церквою. Єпископів не обирають на Соборі єпископів, як це передбачено канонами, а призначають на Синоді, щоб потім повністю контролювати, як зрештою зробили й цього разу.

Ця практика Московської Патріархії успішно запроваджена в Києві. Я раджу членам Синоду і особисто Патріарху Філарету пригадати розправу з довголітнім в’язнем сталінських таборів, сповідником віри, святителем Гермогеном Голубєвим в кінці 1960-х років. Саме цей владика піднімав питання, які до цих пір не вирішені ані в Московському, ані в Київському патріархатах, і болять пекучою раною всім вірним. Він був засуджений і помер у вигнанні, в тому числі за участі тодішніх митрополитів Філарета Денисенка та Алексія Рідігера.

Нас підтримують. Нещодавно, на одному з молодіжних таборів, який відбувався на Полтавщині, я отримав листа-подарунок з віршем Ліни Костенко:

Було нам важко і було нам зле
І західно, і східно.
Було безвихідно. Але
Нам не було негідно.
І це, напевно, головне.
Якої ще фортуни?
Не відступитися. І не
Покласти лжу на струни.

Сподіваюся, що всі ті ієрархи та інші члени Церкви, які намагаються Духа Святого перетворити у свого раба, або покривають такий великий гріх, врозумляться. І тоді вони нам усім подякують. А якщо не врозумляться, то нехай їх врозумить Господь, щоб вони спаслися і не загинули через мене грішного.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Корумпована церкваЦерква: очищення правдоюЦькування білих ворон в ЦерквіЗакрий рота! Як проходили збори священнослужителів Рівненщини

Корупція у Церкві: щоб отримати сан і прихід, треба заплатити тисячу доларів (+відео)

Церква – не базар, дешевше не буде

Про пожертви в Церкві


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору