РІВНЕНЩИНА

Рівненські пластуни звертаються до патріарха Філарета з проханням розслідувати корупцію та не карати тих, хто про неї свідчить

03.11.2009, 20:33      газета «Православне діло»      Переглядів: 3284

ілюстрація з plast.org.ua

Повний текст відкритого листа.

Відкритий лист членів ММО «Станиця Рівне Пласту - НСОУ»
Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету


Його Святості
Святійшому Філарету,
Патріарху Київському і всієї
Руси-України

Ваша Святосте!

Ми, члени міської молодіжної організації «Станиця Рівне Пласту – НСОУ», звертаємося до Вас у зв’язку з напруженою ситуацією, пов’язану з конфліктом довкола проблеми хабарництва та інших порушень, які, як стверджують окремі священнослужителі та віряни, мають місце у середовищі керівництва Рівненської єпархії.

Нам, як православним християнам, вірним Української Православної Церкви Київського Патріархату, дуже болить ця проблема. За нашим глибоким переконанням, Церква Христова – це єдине пристановище правди і добра, яке ще має місце на нашій грішній Землі. Тому такі речі, коли священство та парафії купуються, не тільки кладуть тінь на Церкву, але підривають віру Православну в цілому. Адже, якщо в церкві Христовій нема правди, тоді в що вірити і на кого надіятися простим людям?

Нам відомо, що конфлікт нібито був вирішений на зборах священнослужителів Рівненської єпархії. Але, на превеликий жаль, покарали не винуватців, а людей, що добиваються правди. Крім того, інформація про результати голосування про заборону служіння окремим священникам та відлучення  окремих вірних від прийняття Святих Дарів в газеті «Духовна Нива» була висвітлена дуже не об’єктивно. Це не може нас не турбувати.

Уклінно просимо Вас, Святійший владико, переглянути рішення про покарання священнослужителів та вірян, які підняли питання симонії. Просимо розглянути їх свідчення створивши незалежну синодальну комісію з участю нині покараних наших отців і братів.
Ми звертаємося до Вас, Святійший владико, ще й тому, що прочитавши Ваші статті про гріх корупції і симонії, та гріх гомосексуалізму у «Православному віснику» за червень 2008 року, розуміємо, як болить Вам ця проблема, і що Ви можете очолити рух за очищення Церкви, підтримати тих священиків і братчиків, які, можливо, занадто гостро але щиро, взялися боротися з цим гріхом.

На закінчення хочемо додати, що ми не закликаємо до покарання окремих осіб, а до комплексної боротьби з таким ганебним явищем, як корупція в Церкві, що стала системною в окремих єпархіях УПЦ КП.

З повагою і любов’ю у Христі                  
вірні Рівненської єпархії  члени ММО «Станиця Рівне Пласту - НСОУ»

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Корумпована церква

Цькування білих ворон

Група парафіян Свято-Покровського собору заявляє про порушення їхніх прав з боку митрополита Євсевія

Корупція у Церкві: щоб отримати сан і прихід, треба заплатити тисячу доларів (+відео)

Віряни прагнуть соборноправності

Закрий рота! Як проходили збори священнослужителів Рівненщини


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору