Диякона Віталія Поровчука рукопоклали в сан священика

Під час рукопокладення в священики
Джерело
«Четверта влада»

6 лютого 2011 року диякон незалежної православної парафії преподобного Іова Почаївського, керівник благодійної місії «Православне діло» Віталій Поровчук був рукопокладений у сан священика.

Хіротонію (рукопокладення) здійснив єпископ Ліонський і Західноєвропейський Російської Православної Церкви Закордоном (Агафангела) (РПЦЗ(а)) Іриней (Кліпенштейн).

Владику Іринея у свій час рукопоклав відомий серед православних діячів, переслідуваний радянською владою та Московським патріархатом архієпископ Російської Катакомбної Істинно-Православної Церкви Лазарь (Журбенко), (1931-2005).

Як повідомили активні члени релігійної громади, Парафія преподобного Іова Почаївського є незалежною і адміністративно не входить до юрисдикції РПЦЗ, але перебуває під духовною опікою владики Іринея до вирішення питання рукопокладення українських єпископів і створення єпархій Істинно-Православної Церкви в Україні.

Парафіяльне життя будується за традиціями українського православ’я, богослужбова мова – українська. Парафія преподобного Іова Почаївського офіційно зареєстрована у відділі у справах релігії Рівненської ОДА.

Владика Іриней підтримує право українського православного народу мати свою Помісну Православну Церкву та зберігати і розвивати традицію давньої Київської митрополії.

Таким чином, через владику Іринея парафія преподобного Іова Почаївського в Рівному перебуває у євхаристичному і молитовному єднанні зі старостильними Істино-Православними Церквами у Греції, Росії, Болгарії, Румунії, США, Західній Європі та всюди де існують єпархії, очолювані єпископами, які не прислуговують світській владі заради грошей і слави, що запанували серед ієрархії так званих офіційних Церков.

Нагадаємо, що у лютому 2009 року троє священнослужителів та два десятки вірних УПЦ КП у Рівному виступили проти хабарництва (продажу парафій та рукопокладення за гроші) та інших зловживань (гомосексуалізм, пияцтво, грошолюбство, політизацію, байдужість до благодійності серед духовенства) у Рівненській єпархії.

За це, зокрема диякона Віталія Поровчука, протоієрея Юрія Велігурського, колишнього семінариста Тараса Рябчевського, одного з меценатів Свято-Покровського собору підприємця Богдана Лимаря виключили з Київського патріархату.

На протест проти того, що патріарх Філарет зігнорував аргументи отців та вірян, священик Юрій Велігурський відмовився від церковного ордену Христа Спасителя, який отримав від Філарета у 2000 році.

– Перш за все, я маю більше молитися, перебувати в пості, в постійному навчанні, щоб Бог давав дари Духа Святого, аби я міг бути духовним пастирем для інших, – відповідає священик Віталій Поровчук після першого місяця служіння у новому сані на запитання, наскільки тепер зросли його обов’язки.

– Щоб я міг людей наставляти, вести до покаяння, відкривати очі духовні, давати поради в складних життєвих ситуаціях. Це дуже важко. Якщо люди називають мене отцем, значить я маю бути для ним батьком духовним. Бо я тепер більше відповідальний за кожного члена громади, ніж коли я був дияконом. Чи готовий я до цього? Молитиму Бога, щоб дав мені сил і дарів Духа Святого, щоб я, недостойний, міг з Божою поміччю це служіння своє здійснювати для Слави Божої і для добра людей.

ФОТОГРАФІЇ З ПОДІЇ

Матеріали за темою:

Як священику не стати церковником: інтерв’ю

Група парафіян Свято-Покровського собору заявляє про порушення їхніх прав з боку митрополита Євсевія

Корупція у Церкві: щоб отримати сан і прихід, треба заплатити тисячу доларів (+відео)

Корумпована церква

Церква: очищення правдою

Цькування білих ворон

«Закрий рота!»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте