БЛОГИ  »  Анатолій Бондарчук

Громадська кампанія «Не чхай!» завершилися успіхом!

10.10.2013, 21:06      Анатолій Бондарчук      Переглядів: 1425

П`ятеро рівненських громадських активістів та журналістів прийшли на міськвиконком у медичних масках. Кілька інших журналістів також мали маски, але не вдягнули їх. 

Міський голова Рівного Володимир Хомко, по завершенні засідання виконавчого комітету Рівнеради, вибачився за свої грубі висловлювання в адресу громадських активістів, які мали місце на останній сесії міської ради.

Тоді міський голова Рівного публічно заявив громадському активісту Андрію Токарському, який представляв та відстоював інтереси громади: «Чхати я на вас хотів!». Після уточнюючого питання активіста, чи міському голові чхати на громаду керманич міста відповів – «На Вас особисто!».

На знак протесту проти хамської поведінки міського голови активісти вирішили провести безстрокову громадську кампанію «Не чхай!». Суть акції полягала у тому, щоб громадські активісти, журналісти та просто небайдужі рівняни приходили на всі публічні заходи за участю Володимира Хомка, зокрема, на записи коментарів, прийом громадян в медичній масці. Вимогою протестувальників було публічне вибачення Володимира Хомка перед громадськими активістами та безпосередньо перед Андрієм Токарським.

Не знаю, чи за чиєюсь порадою, чи за докорами сумління міський голова Рівного Володимир Хомко вже після першої акції вибачився перед активістами. Це відбулося 8 жовтня одразу після завершення засідання виконавчого комітету Рівненської міської ради. На це засідання п’ятеро активістів (двоє представники неурядових громадських організацій та троє журналістів) прийшли у медичних масках.

- Шкодую, що не стримався.Мені неприємна ця ситуація. Напевно потрібно лікувати нерви, – сказав міський голова. Тому пропоную вашому колезі (Андрія Токарського не було на засідання, бо у цей день перебував у Києві), можете й ви разом з ним прийти до мене, і я попрошу вибачення. Я себе вкусив за язик, коли це сказав, але слово не горобець: вилетить - не повернеться. Тому маски більше не носіть. Мені це неприємно.

Вибачення міського голови - це невеличка перемога кампанії «Не чхай!». По-перше, сподіваюся, що гіркий досвід Володимира Хомка буде хорошим прикладом, щоб рівненські посадовці, чиновники, депутати, а такожїхні колеги з інших міст і областей не дозволяли собі публічно грубити в адресу громадських активістів, журналістів та звичайних громадян. По-друге, акція продемонструвала, що громадськість може об’єднуватися і спільними зусиллями досягати позитивного для себе результату. По-третє, у місті формується культура неполітичних громадських акцій, без політичної символіки та політичного контексту. Також підтвердженням цього є громадська кампанія проти самовільного захоплення землі парку рестораном «ЛІОН».

Добре, що акція відбулася успішно. Хоча дещо прикро, що на засідання виконкому у масках прийшло всього п’ятеро активістів. За це їм велика подяка. Знаю, що частина присутніх на засіданні журналістів підтримували нашу акцію, але прийшли без масок. Мабуть, були й такі, хто не підтримував акцію або поставився до неї байдуже. Припущу, що таке різне ставлення до акції пов’язане з тим, що у Рівному у колі громадського та журналістського середовища активістів та журналістів відсутня корпоративна культура захисту та підтримки один одного. Наприклад, за принципом «Один за всі і всі за одного!». Проте, особисто я переконаний, що подібні акції в майбутньому допоможуть сформувати таку культуру, а рівненське громадське і журналістське середовище буде монолітним і солідарним.

Нагадаю, що 26 вересня на пленарному засіданні сесії Рівненської міської ради Андрій Токарський хотів зачитати текст звернення від громадського руху «Захистимо Рівне» адресоване міському голові, депутатському корпусу та виконавчим органам Рівнеради з вимогою перешкодити самовільному захопленні землі міста, забезпечення відкритого поіменного голосування в раді та запровадження прозорих процедур виділення земельних ділянок. Очільник міста відмовився надати слово активісту на початку сесії, хоча Андрій заздалегідь направив заяву секретарю Рівнеради Андрію Грещуку, щоб виступити саме на початку сесії.

Для громадського руху «Захистимо Рівне» важливо було озвучити своє звернення на початку сесії до того, як відбудеться голосування за виділення земельних ділянок під «садівництво». Голосування прогнозовано мало відбутися в закритому не поіменному режимі зважаючи на те, що у списку садівників в обхід земельної черги опинилися родичі та підставні особи депутатів та чиновників. 


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

11.10.2013, 17:08 91.209.118.*** Анатолію
БРАВО!!!! Вашу акцію вперше побачив на "Інтері" (з дещо неприємними акцентами).Резонанс на всю Україну.

Член Координаційної ради ВГО "Громадянська мережа "ОПОРА"

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору