БЛОГИ

...Понад 30 років минуло з того спекотного дня, коли я отримав наказ дезактивувати зі своєю ротою будинки евакуйованої Прип`яті. Тоді, в липні 1986 року, «Місто енергетиків» було вже третій місяць мовчазним і безлюдним: наш мотострілецький полк ще у червні огородив його по околицях парканом із колючого дроту.

Відколи за 2 доби мій попередній допис набрав на «4 владі» понад 5 000 переглядів й поширився «Фейсбуком» – особливо у ветеранських спільнотах АТО – там розгорілися гарячі дискусії. Молоді ветерани гаряче заговорили про «липових» АТОвців, про навантаження на держбюджет від усіх пільг; хто і що кому винен, а найбільше - про «скрізь панує несправедливість»...

Нещодавно на сайті Президента зареєстровано Петицію про позбавлення посвідчень та пільг УБД тих військових та цивільним чиновників, які отримали «бойові ксіви» у сумнівний спосіб.

...Вони зайшли до хати і "призвали" хлопця так швидко, що ледь устиг схопити лише домашню полив`яну ложку зі столу! (я її й досі зберігаю, ту саму ложку) Зібравши хлопців та нестарих іще чоловіків з усієї вулиці, повели на вигін. Туди під дулами автоматів з усієї Іванівки вже зганяли майбутнє "гарматне м`ясо". Нині наша Українська Історія іменує їх "чорносвитниками", яких гнали в бій ненавчених і навіть не перевдягнених у військову форму, з однією гвинтівкою на п`ятьох.

У післявоєнні часи мого Тата-фронтовика регулярно викликали до райполіклініки на «ветеранський» МСЕК. Так називалася спеціальна медкомісія.

Колись давно, навесні я зробив Татові сюрприз: привіз його до на виставку техніки Другої Світової, щоб він побачився там із своїм рідним танком – „тридцятьчетвіркою”.

Загадка: "Чим взвод солдатів відрізняється від групи малюків дитячого садка?" Правильна відповідь: "Солдати - це ті самі діти, тільки з великими, гм... геніталіями".

Нещодавно ми з Наталкою провели «конвейєр» тренінгів та семінарів для офіцерів-прикордонників. Одні з них вже побували в АТО, інші збираються їхати туди. Ось кілька почутих від них міні-історій.

Що треба захопити з собою, якщо доведеться терміново покинути помешкання – в часі обстрілу, авіанальоту, ракетного удару тощо.

 1 2 » 

ветеран Збройних Сил, полковник (Київ)

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору