БЛОГИ  »  Людмила Туровська

Кримінал, помилка суду чи чергова рівненська земельна афера?

26.12.2014, 11:10      Людмила Туровська      Переглядів: 1311

Ілюстраційне фото nahnews.com.ua

Ця історія отримала свій початок багато років тому. В часи коли міським головою Рівного був покійний Віктор Чайка. Тоді міська рада віддала в оренду підприємству «Альянс-Вест» дві земельні ділянки поруч з продуктовим ринком. В той час у міських обранців це не викликало ніякого спротиву. Перший скандал розгорівся у 2008 році. Тоді заступник міського голови Сергій Васильчук виступив проти будівництва на одній з цих ділянок. Другий скандал розгорівся у 2010 році і, як виявилось, триває до нині.

Апогеєм протистояння стала сесія Рівненської міської ради 14 серпня цього року. Тоді міські обранці розглядали питання про продовження договору оренди з «Альянс-Вест». Тоді ж до депутатів звернулись мешканці будинків з вулиць Полуботка і Пересопницької, адже мова йшла саме про їхні двори. Звернулись жителі з наступним проханням:

«не поновлювати договір оренди для «Альянс-Вест», який знищив квітниковий бульвар і наші двори. Ми власними силами облаштували територію, влаштували лавочки, столики, висадили багато зелених насаджень і встановили дитячий ігровий майданчик. А Костюк нині збирається все знищити і збудувати чотирьохповерхового монстра на вузькій смузі бульвару і в нашому дворі. Під цими ділянками 98% площі розміщені тепломережі, каналізація, підземний кабель. Куди Костюк збирається це переносити? Окрім того, Костюк порушив умови договору оренди і незаконно за гроші здавав міську землю власникам трьох кіосків. Наявні порушення умов договору оренди».

Депутати стали на бік мешканців і відмовили підприємству в продовженні договору оренди. Відповідно до закону «Про оренду землі» і згідно рішення сесії міськради був підготовлений для фірми «Альянс-Вест» лист-повідомлення про припинення з нею договору оренди земельних ділянок. Але щоб читач міг краще зрозуміти подальший розвиток подій, процитуємо 33-ю статтю Закону:

«…За наявності заперечень орендодавця щодо поновлення договору оренди землі орендарю направляється лист-повідомлення про прийняте орендодавцем рішення.
У разі, якщо орендар продовжує користуватися земельною ділянкою після закінчення строку договору оренди і за відсутності протягом одного місяця після закінчення строку договору (в нашому випадку до 29.08.2014 року) листа-повідомлення орендодавця про заперечення у поновленні договору оренди землі такий договір вважається поновленим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені договором».

Лист-повідомлення про заперечення у поновленні дії договору оренди був підписаний мером міста Володимиром Хомком і надісланий поштою 21 серпня 2014 року (за вісім днів до закінчення відведеного терміну) на адресу фірми «Альянс-Вест». Здавалось би конфлікт вичерпано. Однак як виявилось, крапку в цій історії ставити зарано.

І ось тут розпочинається справжня містично-детективна історія.

У жовтні 2014 року «Альянс-Вест» звертається до Господарського суду Рівненської області з позовом до Рівненської міської ради. Суд в авральному темпі, вже 17 листопада 2014 року приймає рішення зобов’язати міську раду заключити з фірмою «Альянс-Вест» договір оренди ще на 10 років. Суддя Андрійчук всупереч рішенню сесії Рівненської міської ради вирішує питання на користь фірми. Тобто суддя по суті сам вирішує як і кому надавати землі рівненської громади.

Для глибшого розуміння ситуації тут варто задати декілька питань і знайти на них відповідь.

Питання перше

Чому фірма «Альянс-Вест» не зверталась до суду у серпні-вересні після отримання відмови? Що змінилось в жовтні?

Через два місяці фірма «Альянс-Вест» змогла запевнити суд в тому, що в серпневому конверті вона отримала не заперечення в поновленні договору оренди, а навпаки – отримала новий проект договору на поновлення оренди.

(Ви вірите в те, що після рішення сесії не продовжувати оренду хтось серед працівників міськради насмілився б підмінити лист мера на лист з зовсім протилежним змістом?)

Але йдемо далі. «Альянс Вест» у жовтні надає в суд як доказ Акт вмісту поштової кореспонденції, що був буцімто складений 26 серпня 2014 року оператором пошти, який «стверджує», що в конверті була не відмова, а навпаки сам проект договору.

І як це вам?

Якщо це так, то міська рада не має права залишити цю підміну без покарання.

Має заявити в правоохоронні органи про кримінальний злочин. Доцільним та логічним є відкриття кримінального провадження, в ході якого було б з’ясовано, за яких обставин складався згаданий вище Акт, хто його підписував, чи мав цей підписант відповідні повноваження, з яких мотивів, якщо це справді було зроблено, якась посадова особа пішла на скоєння кримінального злочину. Не просто ж так, з альтруїстичних міркувань.

Питання друге

Суддя в своєму рішенні зазначає, що на сесії міськради рішення «про ВІДМОВУ в поновленні» договору оренди не набрало необхідної кількості голосів. І на основі цього продовжує договір оренди на 10 років.

Але вибачте, ні! На сесії голосувалось інше питання: «про поновлення договору оренди». Відповідно міські обранці його не підтримали, проголосувавши: 31 – «проти» і 1 – «за». Тим самим депутати відмовились дати згоду на поновлення оренди. З яких же причин суддя випустив цей «нюанс» у формулюванні питання?

Питання третє

Якщо, як стверджує «Альянс-Вест», він отримав у серпні в конверті проект договору про поновлення оренди, то чому він його не підписав?

Чому ж замість того, щоб просто підписати нібито надісланий договір, фірма звернулсь до суду?

Варіанти відповідей пропонуємо придумати самим.

Питання четверте

Суд намагається довести, що «Альянс-Вест» не отримав листа-повідомлення про припинення договору оренди, тобто не знав про відмову. І відповідно тоді договір для фірми повинен бути пролонгований.

То чи мав «Альянс-Вест» до завершення «місяця після закінчення строку договору», тобто до 29 серпня 2014 року, інформацію про рішення міської ради не поновлювати договір оренди ?

Так, він знав цю інформацію. Директор «Альянс-Вест» навіть встиг прокоментувати це рішення в газеті «Рівне Вечірнє» від 28 серпня 2014 року (тобто до 29.08.2014р.), яке окрім газети доступне й на інтернет-сайті видання.

До речі в своєму коментарі для «Рівне вечірнє» директор фірми «Альянс-Вест» Валерій Костюк, відповідає і на питання: «чи будете оскаржувати рішення міської ради у суді?».

Питання п’яте

Питання чисто юридичне. Невже суддя не був ознайомлений з Постановою Пленуму Вищого господарського суду України від 17 травня 2011 року №6 «Про деякі питання практики розгляду справ, що виникають із земельних відносин».

Там говориться, що питання надання земельних ділянок комунальної власності в оренду чи у власність є виключною компетенцією міської ради. І зобов’язати міськраду в судовому порядку укласти договір, якщо міськрада перед тим прийняла рішення не продовжувати такий договір, - неможливо!

Мабуть все таки судова система країни в цілому і Рівненщини зокрема таки потребує глибокого реформування. Подібні справи зайве тому підтвердження. І у цій справі ще рано ставити крапку.

Як повідомили в апараті Рівненської міської ради її юристи подали апеляційну скаргу на рішення господарського суду по справі «Альянс-Вест». Розгляд справи розпочнеться об 11:20 год. 13 січня 2015 року в Рівненському апеляційному господарському суді.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

26.12.2014, 18:11 213.174.12.*** Володимир
Суддя Андрійчук, виходить, отримав на лапу?

Депутат Рівненської міської ради

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору