БЛОГИ

Уяви собі, що ти, наприклад, плиточник. І чуєш, що в лікарні є вакансія різноробочого. Платять 3200 грн/міс (менше ж не можна). І ти такий: о, так, я йду працювати! Допомагати хворим – це мрія мого життя! Але не все так просто.

Я зустрічався і спілкувався з ним усього кілька разів. Він справив враження інтелігента. Я побачив його як розумного, спокійного, врівноваженого чоловіка. У нього не було понтів. Із задоволенням розповідав про свою домашню ферму, як він любить тварин і доглядає за ними.

Скажіть, чи дуже зручно вам їздити в електричці, коли сидіння розташовані так, що їдеш спиною вперед? Або уявіть, що сидіння в автомобілі розвернуті і ви їдете так, що нічого не бачите. Дуже зручно? Я вже не кажу про те, що каталки для транспортування хворих у наших лікарнях проектувалися явно не для живих людей.

Медична практика в Африці. Хтось вважає, що це заробіток, хтось - що піар. Немає сенсу переконувати в зворотньому тих, хто у чомусь переконаний. Зрештою, хворі тут найближчим часом не закінчаться. Можна самому і попіаритися, і заробити. Якщо це так.

Уявіть, що в хаті завелись миші і господар приніс кота, щоб їх виловити. При цьому паралельно випускає в хату домашніх хом`ячків. І для чого коту миші, якщо він може спокійно ловити хом`ячків?

А ще більш прикро, що наша чудова країна в своїй організації не так далеко пішла від бідолашної Гаїті. Ми витрачаємо великі ресурси на так би мовити "контроль", санітарні норми, якісь нереальні вимоги до приватних лікарів, екзамени по американських Ви не можете навіть уявити рівень бідності місцевих людей. Звичайна хірургічна патологія чи цукровий діабет для них є вироком. Перелом чи вивих кінцівки часто приводить до повної інвалідизації. Зуби у людей болять до того часу, поки поступово не згниє коронка, а потім ще й коріння. І цей біль триває довгі дні і ночі. Держава нічого не робить для покращення ситуації. Люди кинуті напризволяще.тощо. При цьому пацієнти в державних лікарнях лежать по 5-6 чоловік в маленьких малопровітрених палатах, далеко не завжди можуть прийняти душ чи ванну, мотають їжу в поліетиленові пакетики і ховають її в приліжкові тумбочки.

Зі свого досвіду знаю, що підсвідомо пацієнт шукає того, хто попаде з ним на одну хвилю. Хтось дуже любить антибіотик, а хтось – навпаки, хтось майже переконаний, що у нього пневмонія, а хтось – боїться це почути. І він довіриться тому, хто буде говорити так, як хотів би це почути пацієнт. Фактично, людина шукає не істину, а підтвердження своїй впевненості чи розвіяння своїм страхам

Не варто намагатися зупинити хворобу в самому розпалі. Це неправильно і призводить до негативних наслідків.

Лікар-анестезіолог Рівненської обласної дитячої лікарні

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору