БЛОГИ  »  Анатолій Бідзюра

Нововолинський мер приховує кому роздали квартири: суд з ним не погодився

29.11.2016, 10:30      Анатолій Бідзюра      Переглядів: 755

Схоже на те, що судова одісея, яка тривала рівно 1 рік, завершується. Якщо адвокати Нововолинської міськради не подадуть касаційну скаргу на «Постанову» Львівського апеляційного суду від 02.11.2016 року до Києва. Проте, тут для міського голови м.Нововолинська В.Сапожнікова існують певні ризики.

1) Невідомо, із якого боку, там подивляться на львівську «Постанову» апеляційного суду. І чи не відмінять її залишивши в силі «Постанову» першої інстанції – Іваничівського районного суду (суддя І.Нєвєров).

2) Можливо, київські судді скасують пункт львівських служителів Феміди про те, що нововолинський міський голова не є розпорядником запитуваної мною інформації. Цілком може статись.

Як би воно там не відбулось повідомляю, що Львівський апеляційний адміністративний суд повністю став на мій бік. Ані найменшого шансу у адвокатів мера задовольнити скаргу відповідача і залишити без розгляду мої та мого адвоката доводи, не було.

«Апеляційні скарги Виконавчого комітету Нововолинської міської ради, Нововолинського міського голови Сапожнікова Віктора Борисовича задовольнити частково. Постанову Іваничівського районного суду Волинської області від 12 травня 2016 року у справі - скасувати, та прийняти нову постанову, якою позов задовольнити частково. Визнати протиправною відмову виконавчого комітету Нововолинської міської ради Волинської області у наданні інформації на запит Бідзюри Анатолія Миколайовича щодо доступу до публічної інформації», – йдеться в постанові Львівського апеляційного адміністративного суду.

Один із пунктів, у якому адвокати С.Сафулька доводили, що В.Сапожніков не може бути розпорядником запитуваної інформації таки залишили. Одним словом, як розпоряджатися нашим майном і косити те що не сіяв – то мер має право, а як відповідати за дерибан добра, нажитого важкою працею багатьох поколінь членів територіальної громади м. Нововолинська – міський голова не хоче і «не може», бо боїться. Судді зобов’язали виконавчий комітет Нововолинської міської ради повторно розглянути мій запит згідно «Закону України про доступ до публічної інформації».

Який (тобто, закон), не передбачає відмови, а навпаки – твердить, що публічні відомості, котрі стосуються комунального майна територіальних громад повинні бути надані громадянам безперешкодно і у повному обсязі. Перегукується із ним і «Закон України про захист персональних даних».

Далі. В.Сапожніков не є розпорядником публічної інформації, згідно «Постанови», проте, він є дійсним головою міського виконавчого комітету Нововолинської міської ради, того самого, який згідно судового рішення має надати мені списки осіб, котрі отримували із рук ради комунальне майно членів територіальної громади впродовж 11 років. Все. Коло замкнулось.

Отже, В.Сапожніков, як міський голова не буде надавати мені публічну інформацію про майно громади. Не зобов’язаний він цього робити і як голова Нововолинської міської ради. А ось, як голова місцевого виконавчого комітету виконати судове рішення апеляційного суду, скаргу куди подав він сам, щоби максимально затягнути час, зобов’язаний буде. Якщо ж ні – його змусять це зробити певні органи. А там, Господь його відає, які іще факти вигулькнуть на затягнуту болотною ряскою, смердючу поверхню трясовини громадського життя міста? А що там ще у глибині…

Хай навіть за наявності дикого небажання впродовж десятків років, при майже повній відсутності спротиву від членів громади, яка його обирала на міського голову 5 разів поспіль, але дотримуватися законодавства і поважати конституційні права і свободи людини та громадянина держави Україна в Нововолинську, таки треба було. Місцева влада сама себе загнала на слизьке. Я думаю, що вона (місцева влада) гарячково буде шукати виходу із цієї ситуації. І врешті-решт щось придумає. Можливо й дещо смішне. Поживемо, побачимо.

На черзі - наступні судові процеси у Нововолинську та в Іваничах. Що теж стосуються імовірної узурпації влади найвищими місцевими керівниками у окремо взятому Нововолинську, на тлі недотримання ними конституційних прав і свобод членів міської територіальної громади.

А також, фактичного ігнорування ними Конституції та законодавства Держави у форматі відсутності бажання оприлюднювати нормативні документи видані міським головою, міською радою та її виконавчим комітетом. І ті, у тім числі, що стосуються й бюджетних коштів. Приходьте. 


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Громадський діяч, голова ГО «Україна + Польща», член Громадського Люстраційного комітету у Нововолинську

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору