БЛОГИ  »  Антон Бугайчук

Кому депутати збираються віддати волинський бурштин?

19.03.2015, 10:50      Антон Бугайчук      Переглядів: 2774

На черговій сесії Волинської обласної ради депутати розглядатимуть питання щодо надання надр бурштину у користування низці підприємств. Частина із них працюють із статутним капіталом у кілька тисяч гривень та зареєстровані в одному приміщенні. А ще більшість із них пов’язані із депутатом облради Василем Столярем.

Йдеться про надання надр підприємствам «ТРЕТІЙ РЕГІОН», «ЕРІДГРОУ ПРОДАКШН», «НАДРА ВОЛИНІ», «ВОЛИНЬ АМБЕР ЛТД», «Ресурс-Полісся», «Волиньпромгеологія», «ВОЛИНЬ-РЕСУРС ПЛЮС», «ВОЛИНЬ-ГЕОЛОГІЯ» та «ВОЛИНЬ-НАДРА» «Т.П.П.»

Якщо звернутися до єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, можна дізнатися, що:

ТзОВ«ЕРІДГРОУ ПРОДАКШН» зареєстроване у Маневичах на вулиці Ювійлейній, 5а. Засновником підприємства є - Віталій Павельчик, статутний капітал - 37500 гривень.

ТзОВ «ТРЕТІЙ РЕГІОН» зареєстроване у Луцьку на вулиці Горького, 7 (нині перейменована на П’ятницьку гірку). Засновником підприємства є В’ячеслав Володимирович Кварцяний, статутний капітал підприємства – 4,9 мільйона гривень.

ТзОВ «НАДРА ВОЛИНІ» зареєстроване у Луцьку на вулиці Теремнівській, 2Г. Засновником підприємства є Руслана Подляшник, а статутний капітал – 100 гривень.

ТзОВ «ВОЛИНЬ АМБЕР ЛТД» зареєстроване у Луцьку на вулиці Шопена,22. Засновниками є Олександр Онопрійчук (207400 гривень), Олександр Онопрічук (201300 гривень) та Михайло Чернов (201300 гривень).

ТзОВ «Ресурс-Полісся» зареєстроване у Ратному на вулиці Центральній, 42/1. Засновником є Сергій Філюк, а статутний капітал - 5000 гривень.’

ТзОВ «Волиньпромгеологія» зареєстроване у Луцьку на вулиці Конякіна, 21. Засновником є Віталій Ткачук, а статутний капітал - 1000 гривень.

Інформацію про підприємство «Т.П.П.» у реєстрі знайти не вдалося.

ТзОВ «ВОЛИНЬ-РЕСУРС ПЛЮС» зареєстроване у Ратному на вулиці Чапаєва, 13. Засновником є Ірина Герасимчук, статутний капітал - 85300 гривень.

ТзОВ «ВОЛИНЬ-ГЕОЛОГІЯ» теж зареєстроване у Ратному на вулиці Чапаєва, 13. Засновником є Тетяна Вовк, статутний капітал – теж 85300 гривень.

ТзОВ «ВОЛИНЬ-НАДРА» теж зареєстроване за знайомою нам адресою Ратне, Чапаєва, 13. Засновником є Микола Вовк очевидно, родич Тетяни Вовк, а статутний капітал 85300 гривень. Цікаво, що право підпису на підприємстві незабаром матиме Ірина Герасимчук – власник підприємства «ВОЛИНЬ-РЕСУРС ПЛЮС».

Очевидно що останні три підприємства створені під копірку. Та й статутний капітал у 85300 не дозволяє вести мову про серйозну розробку бурштину.

Також питання викликає статутний капітал «Ресурс-Полісся» - 5000 гривень, «Волиньпромгеологія» - 1000 гривень і «НАДРА ВОЛИНІ» - 100 гривень.

У тексті йдеться, що підприємствам дають надра у користування «з метою геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки, покладів бурштину на ділянках». Формулювання «дослідно-помислова розробка», зважаючи на волинські реалії – це промисловий видобуток.

Навіть зараз ділкам нічого не заважає перепахати гектари лісових угідь, щоб добувати бурштин. Важко уявити, до чого в таких умовах може призвести «легалізація».

Джерела, пов’язані із бурштиновою сферою на Волині повідомляють, що майже всі підприємства певним чином пов’язані із депутатом облради Василем Столяром. Не дивно, що він став автором частини із проектів рішень. 

Раніше журналісти видання «Під прицілом» встановили, що Василь Столяр був засновником підприємства «ЕРІДГРОУ ПРОДАКШН», проте сам депутат це заперечує. Мовляв, вже продав підприємство.

Однак зрозуміло, що створені під копірку підприємства просто не здатні освоїти таку прибуткову, перспективну та екологічно шкідливу сферу. А тому виникає хороший привід, аби будувати нові схеми на волинському бурштині.

Витяги із ЄДР щодо підприємств:


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Журналіст

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору