БЛОГИ  »  Сергій Пінчук

Як зміняться платіжки за газ

15.03.2017, 20:16      Сергій Пінчук      Переглядів: 618

Ілюстраційне фото: www.golos-narodu.com.ua

Про газ.

Сьогодні набула чинності Постанова НКРЕКП від 26.01.2017 р. № 84, яка зобов`язує газовиків оприлюднювати не лише обсяги транспортованого та поставленого споживачам газу, а й показники його теплотворності.

Тепер в платіжці за газ ви будете бачити не лише кількість кубів спаленого вами газу, а й кількість отриманої від цього енергії за трьома одиницями виміру: кВт·год, Гкал, МДж.

Навіщо ця інформація в платіжках?

Таким чином споживачів вже готують до того, що незабаром платити потрібно буде не за куби спожитого газу, а за отриману в результаті цього енергію.

Показник теплоти згорання газу визначається у Ккал/м.куб.

Згідно держстандарту, він має бути не нижчим за 7600 Ккал/м.куб. Газовики стверджують, що поставлений ними газ має значно вищу калорійність. Тобто, він є більш якісним, а відтак для отримання одинці тепла його треба менше спалювати. Отже, він має бути дорожчим.

В грошовому вимирі це буде виглядати так: у Рівненській області ПАТ «Рівнегаз» 2016 р. протранспортувало 506,2 млн.м.куб. газу. Результати лабораторних аналізів засвідчили, що показник– калорійності газу на Рівненщині перевищує вимогу держстандарту на 8%. При нинішній вартості газу 6879 грн./тис.куб.м. додатково за калорійність газу мешканці Рівненщини будуть переплачувати 278,6 млн.грн. За той самий об`єм.

І ще трохи статистики: в України природним газом користуються більш як 11 млн. домогосподарств і 184 тис. підприємств та установ. Протягом 2016 р. всього було спожито 33,2 млрд.куб.м. газу, з них населенням та підприємствами теплокомуненерго – 17,6 млрд.куб.м.

Оцініть загальні обсяги. «Ротердам+»  відпочиває..


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Громадський експерт

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору