БЛОГИ  »  Анатолій Мініч

Муніціпальна поліція Рівне – а чи потрібна вона нам?

23.11.2016, 11:08      Анатолій Мініч      Переглядів: 819

Необхідність створення муніципальної поліції обговорювали в Рівному. Організація може мати й інші назви, на кшталт – «інспекція з благоустрою» чи «муніципальна варта»

Представник Громадянської мережі «ОПОРА» Андрій Токарський на круглому столі поставив перед присутніми декілька питань, що цікавлять громадськість, головними серед яких були: функції організації, джерела фінансування, забезпечення ефективної роботи. В ході обговорення, в якому брали участь депутати міської ради і представники міліції, виявились справжні мотиви і коло зацікавлених осіб. Зазвичай, якість обгортки не відповідає смаковим якостям цукерки. Так і в ситуації з муніципальною міліцією. За гарними словами і намірами попасти в рай проглядалась дорога в пекло.

Головне завдання муніципальної поліції, зазвичай, визначається, як забезпечення виконання рішень міської ради та її виконавчих органів. Із сформульованого завдання можна зрозуміти, що на даний час рішення Рівненської міської ради не виконуються, чи виконуються незадовільно, для подолання недоліків необхідно створити новий орган. Хоча питання, к чим саме конкретно буде займатись новостворена організація, так і залишилось нез’ясованим.

Начальник Рівненського міськвідділу міліції Василь Зелінський наголосив, що в Рівному існують 17 стихійних ринків, наведення порядку на тротуарах займає багато часу у поліції, а муніципальна поліція могла б взяти ці функції на себе. Начальник патрульної поліції Рівного Сергій Мерчук звернув увагу присутніх на необхідність співпраці муніципальної і міської поліції у таких сферах, як демонтаж незаконно встановлених гаражів, благоустрій у місті і охорона громадського порядку.

Начальник управління муніципальної поліції Луцької міської ради Сергій Пилипака поділився з присутніми досвідом створення і функціонування поліції У Луцьку. Він розказав, що на поліцію Луцька покладено біля 17 функцій, вони сприяли демонтажу 400 гаражів, протягом року складено біля 1000 протоколів на адміністративне правопорушення. Його колега з Івано-Франківська вказав на такі положення, як контроль за вирубкою дерев, закопуванням траншей, зовнішньою рекламою.

Важко не погодитись із аргументами чиновників. Дійсно, недоліків багато, їх необхідно усувати, проте, існує декілька способів досягнення мети. Не завжди мета досягається створенням нового репресивного органу. Давайте припустимо, що в Україні половину населення почало працювати в поліції, або 90%. Невже ви думаєте, що правопорушення зникнуть ? Ні, злочинцями стануть самі правоохоронці, що ми і спостерігаємо вже не перший десяток років. Перетворення України в поліцейську державу зовсім не означає наведення справедливого порядку. На Заході суспільство опікується правами і свободами людини, а це зовсім інший підхід, інше мислення, ніж декларують розробники аж трьох проектів муніципальної поліції.

Продемонструємо на прикладі. Так, гаражі заважають і створюють незручності мешканцям багатоповерхівок. Існує й інша правда, власник автомобіля має право зберігати свою власність у безпечному місці. Міська влада має вирішувати проблеми водіїв, вона має створювати стоянки, парковки, гаражні комплекси. Якщо влада усувається від цих питань, то власник авто вирішує питання самостійно. Так, бабця торгує в невстановленому місці, це порушення. А що робити цій бабці, як їй вижити? Міська влада має створювати робочі місця, підвищувати життєвий рівень рівнян і люди не будуть мерзнути цілий день за 20 гривень.

Лучани оштрафували тисячу людей ! Це ще один податок ! Чиновники забрали у людей гроші, натомість, їх не хвилює, де взяти гроші на ці штрафи у місті із масовим безробіттям. Муніципальна поліція у такому вигляді означає суто каральний орган, хоча дехто із присутніх на круглому столі машинально називав його «правоохоронним».

Розглянули учасники зустрічі й питання фінансування. В обласних центрах штат співробітників складає десь біля 20 штатних одиниць. Депутат міської ради Микола Бляшин запитав у поліцейських щодо їх очікувань у заробітній платі. Враховуючи зарплату патрульного поліцейського у 8200 гривень, була озвучена мінімальна межа у 5 тисяч гривень. Хоча, працівники муніципальної поліції заспокоїли присутніх тим, що поліція знаходиться на самоокупності. Грошей від штрафів їм цілком достатньо .

Андрій Токарський висловив думку, що створення нового підрозділу міської ради мало б означати автоматичне скорочення тих підрозділів, які раніше опікувались цими питаннями, проте, інші учасники зустрічі не підтримали цієї ідеї. Микола Бляшин лише константував факт систематичного збільшення штатного розкладу чиновників міської ради.

Не до кінця з’ясованим залишилось питання ефективності нового підрозділу. Рівняни скаржаться на бездіяльність і неефективність окремих підрозділів Рівненської міської поліції. Відсутні будь-які аргументи на користь того, що нова муніципальна поліція буде кращою. Мабуть, це не так вже і важливо для деяких депутатів, у них є власні інтереси й власні очікування від нової структури.

Рішення щодо створення муніципальної поліції буде розглянуте на сесії Рівненської міськради 24 листопада.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Старший викладач Кафедри культурології та філософії НаУ "Острозька академія"

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору