БЛОГИ  »  Анатолій Мініч

Чи кращий рівненський слідчий Веремейчик за рівненську слідчу Денисяку?

02.12.2016, 19:52      Анатолій Мініч      Переглядів: 1393

Ілюстраційне фото

Питання цікаве, адже більшість рівнян вперше чує ці прізвища. Рано чи пізно, дороги пересічних громадян ведуть до приміщення на вулиці Пушкіна, 4, в якому розміщена Рівненський міський відділ поліції, й приходиться стикатись із роботою слідчих.

В будинку за царської доби розміщувалася жіноча гімназія, у міжвоєнний період польська державна гімназія, потім середня школа №2, з 1944 року органи державної влади, що займаються охороною громадського порядку і боротьбою зі злочинністю. Ось у такому освітньо-кримінальному будинку і працюють слідчі Веремейчик і Денисяка. Питання, хто із них кращий фахівець, виникло не спонтанно.

Стосунки потерпілого і слідчого, зазвичай, обмежуються епістолярним стилем, тобто, офіційним листуванням. Враховуючи, що наша місцева поліція бореться зі злочинністю, а не захищає права громадян (це дві великі різниці, й про це знають не лише в Одесі, але й у Рівному), звертаюсь за консультацією до Голови правління Рівненської правозахисної ліги Солімчука Анатолія Миколайовича.

Досвідчений правозахисник розтлумачив, що взаємини між громадянином і державою, в особі державних службовців, урегульовані законодавчо, зокрема, державний орган має дати письмову відповідь у наступні терміни:

• слідчий, прокурор зобов`язані розглянути клопотання в строк не більше трьох днів (ч.1 ст.220 ст.КПК);

• розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п`яти робочих днів з дня отримання запиту (Закон України «Про доступ до публічної інформації»);

• звернення розглядаються і вирішуються у місячний термін, а ті, які не потребують додаткового вивчення - невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів з дня отримання (Закон України «Про звернення громадян», статті 17, 20).

Озброївшись знаннями і вірою у справедливість, надсилаю слідчому О.Денисяці клопотання. Чекаю три дні, п’ять, місяць. Можливо, десь загубилось в бюрократичних кабінетах, надсилаю інше клопотання, чекаю три дні, п’ять, місяць.

Жоден із вищеперерахованих Законів виявляються безсилими перед непорушністю і залізним спокоєм слідчого. Клопотання розбиваються як бризки об пірс. Подаю в суд на бездіяльність слідчого, слідча визнає себе винною, проте... не виконує рішення суду.

Загалом надіслав п’ять клопотань, виграв два суди, але так і не зміг здолати волю слідчого, на жодне клопотання так і не отримав відповіді. Цвяхи можна робити із таких людей, у світі не було б міцніших цвяхів. Ніяковію, людина бореться зі злочинністю, а я своїми клопотаннями відриваю її від святої справи.

Обласна прокуратура таки зжалилась наді мною, передала провадження іншому слідчому, Веремейчику І.М. Пишу клопотання, через три дні дізнаюся, що на Рівненщині не діє кримінально – процесуальний кодекс, через п’ять днів – не діє Закон «Про доступ до публічної інформації», через місяць – не діє Закон України «Про звернення громадян».

Можливо, десь загубилось в бюрократичних кабінетах, надсилаю інше клопотання, чекаю три дні, п’ять. Пишу позовну заяву в суд на бездіяльність слідчого. Весь час турбує нав’язлива думка, що це вже колись було і я йду по другому колу. А що, врешті-решт, слідчий Веремейчик гірший за слідчу Денисяку ? Знай наших, нас папірцями і законами не злякаєш, не на тих потрапили.

Методом дедукції прихожу до висновку, що у всьому винні депутати Верховної Ради. Вони приймають закони, які ніхто не виконує, навіщо тоді їх взагалі приймати. Не факт, що четвертий чи п’ятий закон Рівненська поліція візьме до уваги. Потрібно, щоб закони були іншими, і враховували особисті інтереси слідчих.

Наприклад, у законі вказати: відповідь на клопотання – десяток курячих яєць із заявника, вчасна відповідь на клопотання – два десятки, доведення справи до суду – сім десятків, пляшка і подяка у місцеву газету.

Заявники почнуть згуртовуватись у зграї, кинуться штурмувати супермаркети і ринки, фермери завзято витрушувати яйця з курей. На Рівненщині розпочнеться яєчний бум. Начальник Рівненського міського слідчого відділу поліції Фесюк В.А. отримає грамоту за сприяння у розвитку птахівництва в області.

Хай пробачать мене кури, що втягнув їх у корупційні діяння, та будемо сподіватись, що вони у найближчі три роки не навчаться говорити, писати вони і так не вміють, тож не зможуть виступати у НАБУ в якості свідка. І буйно розквітне на Рівненщині царство курячої справедливості. І заживімо ми довго і щасливо,... але не всі.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Старший викладач Кафедри культурології та філософії НаУ "Острозька академія"

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору