БЛОГИ  »  Анатолій Мініч

У Рівному мітингували проти бездіяльності слідчих органів поліції

17.01.2017, 19:40      Анатолій Мініч      Переглядів: 1459

«Реформа пройшла, а «мусор» лишився»» написано на плакатах громадян, які зібралися сьогодні під стінами головного управління Національної поліції. Мітингувальники вважають, що стан справ з дотриманням прав громадян з часів Януковича лише погіршився, вимоги Майдану не виконано.

Особливе обурення викликає стан слідства в поліції. Сотні справ лежать без діла, їх ніхто не розслідує, провадження безпідставно закривають, слідчі діють непрофесійно, пишуть відписки.

Представниця Координаційної громадської ради та Громадської ради при обласній державній адміністрації Любов Українчук заявила що отримала більше 50 скарг мешканців області на бездіяльність або злочинну діяльність поліції, проте жодне (!!!) із них не розслідуване. Нищаться заводи, ліси, а поліцейські або не бачать, або допомагають злочинцям. Головні зусилля слідчих спрямовані на те, щоб закрити рота постраждалим, які псують поліцейську статистику.

Зокрема, Любов Українчук заявила, що в її квартирі відбувався обшук, який вона розцінює як тиск на її громадянську позицію. Наводились численні приклади свавілля поліцейських, озвучувались факти безпідставного затягування термінів розслідування. Виступаючі закликали до посилення громадянського контролю над силовими структурами й активної життєвої позиції рівненчан.

До мітингувальників вийшов начальник Рівненського відділу поліції Василь Зелінський і заступник начальника ГУ НП в області Сергій Волков. Вони пообіцяли провести перевірки по кожному із озвучених фактів, а також запросили громадян на прийом з особистих питань.

Далі активісти прийшли до приміщення прокуратури області. Любов Українчук вважає, що незадовільний стан слідства обумовлений бездіяльністю прокурорів, які здійснюють процесуальний нагляд за слідством. Вона навела приклади з Рівненським радіозаводом, заводом тракторних агрегатів та іншими підприємствами.

«Ми стали свідками руйнації промисловості області, тепер наші діти вимушені їхати на заробітки в інші країни. Прокуратура вперто не помічала цих процесів. Поліція і прокуратура перетворились в єдине злочинне кубло, яке свідомо не захищало інтереси держави і її громадян. Вийти із такого скрутного становища можна лише всім разом, громадськості і державним чиновникам.» – каже активістка.

До активістів вийшов прокурор Рівненщини Олег Соболь разом зі своїм заступником. Він погодився з критикою, і заявив, що зацікавлений навести лад в роботі слідчих органів. Заступник прокурора області Мирослав Пацкан запросив усіх громадян, у яких існують претензії до роботи правоохоронних органів, надати йому документи для ознайомлення.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Старший викладач Кафедри культурології та філософії НаУ "Острозька академія"

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору