БЛОГИ  »  Віра Моторко

Мандрівка сайтами районних рад Рівненщини

16.01.2017, 23:08      Віра Моторко      Переглядів: 1230

Як змінили райради свої веб-адреси за 5 років

Колись (точніше, без чогось п`ять років тому) я невинно писала у Вікіпедію статті про символіку районів Рівненської області. Алгоритм був такий: відкрити ще не існуючу статтю про герб → вставити у неї шаблон і зображення → знайти рішення районної ради про затвердження символіки району → взяти з рішення дату затвердження, опис герба, значення символіки, авторів → порозставляти категорії/джерела/посилання/квадратні дужки у потрібних місцях → зберегти. Історію гербів я не досліджувала, тому це не те саме, що написати біографію Івана Франка — це просто.

Правильніше, було б просто, якби у районних рад тоді були нормальні сайти. Я обмандрувала всі шістнадцять районних рад і обдивувалася їхнім адресам і вигляду. Вигляд можна було описати так: людина, яка нічого не розуміє у веб-дизайні, просить написати сайт людину, яка нічого не розуміє у керівництві і справах ради. От і виходило: рішень знайти неможливо, пошук не працює, спроби залишить побажання на форумі або у формі зворотного зв`язку провалюються і тому подібне.

Але це було тоді, на початку 2012-го. Час пройшов, давайте глянемо на них ще раз. І тоді, і зараз мене найперше цікавили самі веб-адреси. Ось список чинних сайтів 16-ти районних рад Рівненської області:

- Березнівська: berezne-rada.rv.ua — є

- Володимирецька: volodrr.rv.ua — є (було перенаправлення кудись іще, з тих пір виправилась, але з форматуванням сторінок не дуже)

- Гощанська: grr.gov.ua — є

- Демидівська: demrada.rv.ua — уже є (до речі, ще з 2012, либонь, з літа)

- Дубенська: dubno-rada.rv.ua — вмер, тепер dubnorada.rv.ua (мені трохи шкода його вигляд — але зате є викладені протоколи засідань із завидною регулярністю)

- Дубровицька: rayrada.dubr.rv.ua — вмер, тепер dubrrada.gov.ua 

- Зарічненська: zarrada.org — є (копірайт Коваль Олександр, нічого собі; зазвичай ставлять авторські права самої районної ради)

- Здолбунівська: zdolbrada.rv.ua — є

- Костопільська: kostvlada.org — є (прямо зараз перекидає на піддомен testing.kostvlada.org: останні кілька місяців сайт активно наповнюють інформацією)

- Корецька: korec.org.ua — вмер, тепер koretsrada.in.ua (але сайт облради про це ще не знає)

- Млинівська: rada.mlyniv.org — вмер, тепер rada.mln.rv.ua (причому — вав, із модним горизонтальним стилем! майже)

- Острозька: ostrada.rv.ua — є (має супер-функцію збільшення шрифту на сайті, жаль, що сама кнопка цієї ф-ції така дрібна, що можна не помітити. і в мене не працює)

- Рівненська: rivnerayrada.rv.ua — є, (раніше мав точнісінько таке ж оформлення, як зараз Демидівської [видно, друга сперла в першої], але зараз він світлий і свіжий)

- Радивилівська: radrajrada.at.ua — є, там же (сьогодні «П`ятниця», «Вітаю Вас Гость». так, це недоліки недоперекладеного форумного рушія)

- Рокитненська: rokitnerada.at.ua — вмер, тепер rokitne-rada.rv.ua 

- Сарненська: rrada.sarny.rv.ua перенаправляє на nic.ua (можете купити собі, за бажання), тепер sarnyrrada.gov.ua

Із них:

- 9 на домені rv.ua

- 2 — org, не розумію

- 3 — gov.ua, не розумію теж: GOVernment і самоврядування — трошки різні речі

- 1 — in.ua

- 1 — at.ua, на безкоштовній ucoz`івській платформі

Порівняно з попереднім оглядом:

- 5 сайтів змінили адресу без перенаправлення (тобто комусь — мені — треба пройтися своїми статтями і замінити биті посилання, якщо вони ще там)

- 1 з`явився

- зник rayrada.dubr.rv.ua, який видавався мені тоді найлогічнішою адресою

- і вигляд, і наповнення загалом покращились, що радує, але все ж, якщо на котромусь сайті поламаний календар і нема зворотного зв`язку з адміном, це трохи сумно.

Звіряла зі Списком голів районних та міських рад Рівненської області VI скликання (2010-2015рр) на сайті облради — у ньому немає трьох чи чотирьох, що з шістнадцяти якось забагато. До речі, так і не розумію, чому адреса тієї сторінки http://oblrada.rv.ua/rivne/berezne/, якщо там не про Березне. Але шляхи людські незбагненні.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

менеджер проектів ГО «Вікімедіа Україна»

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору