БЛОГИ  »  Олена Пінчук

Про бруд, пил та калюжі рівненських тротуарів

06.03.2017, 16:17      Олена Пінчук      Переглядів: 1410

Традиційно, з приходом весни, у нас багато галасу навколо стану доріг, ямкового ремонту, пошкоджених через це автомобілів тощо. Набагато менше уваги приділяється пішохідній інфраструктурі.

В нашому автомобілеорієнтованому місті ми вже звикли, що головне, щоб автомобілем було зручно проїхати, а як там пішоходам, то вже другорядне. І якщо ями на дорогах активно починають латати, то наводити лад з тротуарами особливо не поспішають.

Кожної весни вулиці нашого міста вкотре стають спочатку джерелом бруду, а згодом і джерелом пилу. По всьому місту є місця, які під час танення снігу або в дощову погоду перетворюються в непрохідне болото. Повністю залиті водою тротуари, місиво з багнюки на узбіччях.

Здорова людина не може обійти нормально, що вже говорити про людей похилого віку. А як має пройти дитина чи як мають проїхати батьки з коляскою?

Я не кажу навіть про околиці міста, а про центральну частину. Такі місця не тільки складно пройти, ще й цей бруд далі розноситься містом.

Тротуар на вул. Грушевського (поблизу будю № 44).

Прохід з вул. 16 Липня (зліва від Рівненської дирекції залізничних перевезень) до вул. Чорновола.

Вулиця С. Крушельницької. Через дорогу від Покровського собору.

З року в рік, на одних і тих же ділянках величезні калюжі на тротуарі, багнюка замість газону. Скільки років і чи багато коштів потрібно, щоб відновити трав’яний покрив, встелити з бруківки доріжку і продумати хоча б елементарне водовідведення на проблемній ділянці?

Але брудне взуття, брудні дитячі коляски – це не найстрашніше. Із встановленням теплої, сухої погоди, цей бруд висохне і підніматиметься в повітря, ним дихатимемо ми і наші діти. Минулого року неодноразово була свідком таких «пилових бурь» на бульварі Хмельницького, поблизу дитячого садку.

Часто хворієте? Маєте алергію? Болять очі? Це не тільки радіація, хімія і комп’ютери і т.п. Як правило, ми не пов’язуємо це з пилом на наших вулицях, але, безумовно і це негативно впливає на стан нашого здоров’я.

Бульвар Б. Хмельницького (між вулицями Буковинська - Винниченка)

Причини різні

Ігнорування комунальниками простих рекомендацій які є нормою як в європейських містах і стають вже звичними у наших сусідів. Основне правило – земля повинна бути нижче рівня тротуару. Тоді грунт не вимиватиметься, а водовідведення з тротуару покращується.

Звичайно, з існуючими тротуарами не все так швидко, але новозбудовані об’єкти і відремонтовані тротуари можна було зробити належним чином? Із врахуванням помилок і використанням позитивного досвіду європейських та окремих українських міст - ДБНи дозволяють.

Ось так роблять у Любліні, куди наші чиновники часто їздять. (фото з інтернету, карти гугл).

А так роблять в Івано-Франківську (більше на сайті http://www.komynalka.com.ua)

А так роблять у нас, в Рівному. Це тротуари на новозбудованому бульварі Б. Хмельницького (частина від вул. Буковинської до вул. Костромської)

Цього року мають добудовувати середню частину бульвару Б.Хмельницького і, згідно з проектною документацією, знову тротуари будуть нижче рівня землі.

Джерелом бруду та пилу у нашому місті є і пристовбурні лунки навколо дерев. Вони теж повинні бути нижче рівня мощення і захищені захисними решітками чи засіяні травою, всипані корою тощо.

Вулиця Соборна, поблизу ЦУМу.

Вулиця Княгині Ольги.

Автомобілісти, які паркуються на газонах, знищують залишки трави і розносять бруд на тротуари, дороги.

На багатьох газонах в місті грунт зовсім виснажений, там роками не росте трава. Грунт не оновлюється, не підживлюється.

Крім того, протягом зими на дороги міста всипали тони відсіву і піску. Так, їх прибирають, як вручну (віниками) так і механічним способом, але скільки їх ще залишається попід бордюрами і буде розвіяне вітром. 

В Європі вже борються з пилом від фасадів старих будинків, а у нас вперто продовжують робити тротуари нижче рівня землі і досипати новий шар грунту поверх старого.

Вулиця Соборна, поблизу Сієсти. Мені цікаво, якого ефекту очікують від де-не-де посипаного торфу, поверх недопалків і багнюки.

Звичайно, що за таких умов пересування містом пішки не є надто привабливим і все більше людей прагнутиме пересісти у власний автомобіль. До чого призведе збільшення кількості авто на наших вулицях - здогадатися не складно.

Хто бував в європейських містах - відзначають чистоту на вулицях. Взуття після кількаденного ходіння залишається чистим, навіть у дощову погоду. І досягається це не лише через якісне прибирання вулиць, а через дотримання простих правил в облаштуванні вуличної інфраструктури. Існує багато різних заходів, щоб зробити пересування містом комфортним і приємним, знизити рівень пилу в повітрі.

Андрій Шевчук ще минулого року розробив «Практичні рекомендації з облаштування пішохідного простору».
Може і нам потрібно більше думати не лише про комфортний проїзд автомобілем, а про здоров’я і комфорт для людини?


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

координатор ініціативної групи "Рівне – місто дружнє до дитини"

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору