БЛОГИ  »  Олена Пінчук

Чому гімназія в Рівному стала довгобудом

31.03.2017, 17:10      Олена Пінчук      Переглядів: 2464

В Рівному вже десять років не хочуть добудовувати один з найкращих навчальних закладів міста - гімназію «Престиж». І якщо в попередні роки причиною були нестача коштів і будівництво інших об`єктів, то тепер стає зрозуміло, що освіта і діти не є пріоритетом для міської влади.

«Города и школы дополняют друг друга, и по этой причине образовательная политика - важнейшая составляющая городского успеха».

«Городам инвестиции в образование выгодны вдвойне. Ученики приобретают больше навыков, что со временем повышает производительность такого города. Более качественные школы привлекают более образованных родителей, которые сразу же поднимают экономическую производительность. Единственный надежный способ создания умного города - создать школы, которые привлекаю и обучают способных людей.»

Э. Глейзер, «Триумф города»

Експериментальний навчальний заклад всеукраїнського рівня Рівненська класична гімназія «Престиж» Рівненської міської ради - один з кращих загальноосвітніх закладів міста, який не можуть/не вважають за потрібне добудувати з 2007 року.

Вже тоді, десять років тому, гостро постало питання нестачі пристосованих приміщень для навчання дітей, оскільки гімназія функціонує в приміщенні колишнього дитячого садочка. Кількість учнів гімназії відтоді зросла майже вдвічі і продовжує рости, адже заклад користується неабиякою популярністю.

Діти навчаються в дві зміни. Адміністрації гімназії постійно доводиться вигадувати, як покращити умови перебування дітей в навчальному закладі, шукають додаткові приміщення в інших навчальних закладах.

Якщо в попередні роки деякі учні із старших класів переходили в інші ліцеї, гімназії, коледжі, то зараз все більше дітей хочуть залишитися саме в Престижі. З приходом першачків, в 2017-2018 навчальному році кількість дітей ще збільшиться, в гімназії навчатиметься понад 620 учнів, а це вдвічі перевищує кількість дітей на яку розраховане наявне приміщення.

Попри такі непрості умови багато батьків все ж віддають перевагу саме гімназії “Престиж” і, очевидно, що така кількість бажаючих вчитися саме в Престижі, свідчить про високий рівень навчального закладу.

В 2007 році звели стіни однієї частини, накрили дах, вставили вікна і підвели комунікації. На будівельно-монтажні роботи використали понад 3 млн. грн. (нагадаю, що в той час курс долара був біля 5 грн.) На тому роботи зупинилися і вже десять років переносяться або через нестачу коштів або через будівництво інших об’єктів. Офіційно, спершу через будівництво ЗОШ № 14, потім Будинку культури, а тепер через будівництво стадіону «Авангард». За цей час в збудованому корпусі повибивали вікна, десятки тисяч гривень витратили на встановлення металевої огорожі навколо будівництва, понад пів мільйона гривень довелось витратити на внесення змін до проектно-кошторисної документації.

Кілька років нас, батьків, учнів і колектив школи запевняли, що місто не може одночасно проводити будівництво одразу двох об’єктів, але як тільки добудують чотирнадцяту школу, відразу візьмуться за «Престиж».

Ще шість років тому, в 2011 році, відповідальні особи санітарно-епідеміологічної служби зверталася до міського голови щодо необхідності терміново подбати про виділення коштів на добудову навчального закладу через переповненість школи.

Чотирнадцяту школу вже давно збудували, реконструювали Будинок культури, а добудовувати «Престиж» знову не поспішають. Причому ситуація змінилася в останні два-три місяці.

На початку 2016 року стало відомо, що в бюджеті є кошти, будівництво гімназії відновлюють і влітку, коли діти підуть на канікули, активно розпочнуться будівельні роботи. Але будівництва так і не почали через необхідність вносити зміни до проектно-кошторисної документації, адже з 2007 р. суттєво змінилися як ціни, так і вимоги до того, яким має бути сучасний навчальний заклад.

В 2016 році було оголошено тендер на виготовлення проектно-кошторисної документації.

Внесення змін до проекту справа досить дорога і на цей раз обійдеться в 396 794, 40 грн. Ця сума передбачена в бюджеті міста на 2017 р. і (згідно з договором) буде виплачена підряднику після того, як проект отримає позитивний висновок державної експертизи. Зважаючи що проектно-кошторисна документація вже готова, переконана, що висновок можна було б отримати до закінчення вже цього навчального року.

Всі ці десять років, питання добудови школи не зникало з порядку денного. Про необхідність добудови Престижу постійно згадували і в програмах розвитку освіти, в стратегіях регіонального розвитку і ряді інших документів. З’являлася інформація в засобах масової інформації.

Ще в кінці 2016 року повідомлялося, що у першу чергу добудовуватиметься Престиж. Більше того, в січні 2017 р., коли учні гімназії колядували міському голові В.Хомку, він особисто пообіцяв їм, що вже цьому році почнеться добудова гімназії.

Але ж «обіцяного три роки чекають».

23 лютого 2017 р. під час засідання сесії Рівненської міської ради, міським головою Рівного Володимиром Хомком було озвучено, що добудова Рівненської класичної гімназії «Престиж» розпочнеться після завершення будівництва стадіону «Авангард» (http://rivne1.tv/Info/?id=78516 див. починаючи з 43 хв.).

Цитую: «Стадіон, в два найближчі роки у нас витягне колосальну кількість і його треба зробити бо не можна відкладати. Ми мусим це зробити. Коли я став міським головою , будували всі об`єкти. Сказав: припиняємо. Збудували 14 школу , після того почали Будинок культури. Все відкинули. Тепер прийшов час стадіону. Все. Наступним буде Престиж. Це заложено вже 10-15 років назад.»

Звісно, зараз чиновники почнуть розказувати, що проектна документація ще не пройшла державної експертизи і будівництво вже точно розпочнуть в 2018 році. Але ми це чуємо вже вісім років. Якщо розпочнеться будівництво стадіону, всі кошти максимально будуть відправлені на його будівництво. Добудова гімназії знову відкладеться мінімум на три роки. Потім знову доведеться вносити зміни до проектно-кошторисної документації, недобудовані приміщення будуть далі руйнуватися.

Переконана, що за сприяння міської влади можна було б до літа владнати питання з необхідними документами і як тільки діти підуть на канікули - розпочати будівельні роботи.

За умови належного фінансування через 1-1,5 роки діти могли б сісти за парти в новозбудованому приміщенні.

Крім того, проектом передбачено відкриття при гімназії двох груп для дошкільнят. Коли старші діти перейдуть у новозбудовані приміщення, в частині нинішнього корпусу будуть запрацюють дві дошкільні групи, що є надзвичайно актуально для густозаселеного району автовокзалу.

Але комфорт, безпека для наших дітей не є пріоритетом для рівненської влади.

Може думають, що якщо дитина хоче вчитися, вона буде вчитися за будь-яких умов. Ну той що, що школа розрахована на 300 учнів, а в ній навчається понад 600: адміністрація школи і вчителі дітей не образять, все одно вигадають як дітей розсадити, ще якесь приміщення під клас пристосують.

Вигадають щось і батьки, для чиїх дітей не вистачає місця в дитячих садках, які не знайдуть для своїх дітей гідних умов для навчання. Вони поїдуть, поїдуть з міста.

За останні рік мені відомо про кілька випадків, коли успішні сім’ї переїздять в столицю, інші міста, інші країни, тому що не бачать майбутнього для своїх дітей у Рівному.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

координатор ініціативної групи "Рівне – місто дружнє до дитини"

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору