БЛОГИ  »  Іванна Смачило

Як Мін`юст зробив революцію в народженні дітей

06.04.2017, 16:59      Іванна Смачило      Переглядів: 1757

Раніше реєстрація новонародженої дитини була цілим ритуалом. Особливо, коли дитині треба було записувати ім’я в свідоцтві про народження. І я не кажу про ті часи, коли імена для дітей обирали священники. Навіть до останнього часу матір дитини часто не брала участі у процесі реєстрації імені і місця проживання.

Цю важливу місію довіряли батькові. А як інакше? Поки мама доглядала за дитиною – тато бігав по державних службах, стояв у чергах. Система породжувала не тільки незручності, а й безліч курйозних історій та анекдотів на цю тему.

Я сама мама двох майже дорослих дітей. Коли їх народжувала – альтернативи стоянню в чергах не було. Я завжди вважала, що це не чесно по відношенню до матері. Вибір імені дитини, отримання першого в її житті документа має бути для мами радісною подією, а відтак саме зручною послугою, яку вона може замовити самостійно.

Коли я почала працювати в команді Міністерства юстиції, то була переконана, що нам вдасться змінити ситуацію і спростити процес видачі документів для новонароджених. Не відразу, але у нас це вийшло. Минулого року ми запустили революційну послугу – видачу свідоцтва про народження у пологових будинках. Не всі медзаклади сприйняли інновацію одразу, утім через кілька місяців вона стала нормою. Тепер свідоцтва про народження видають у всіх пологових. Але цього мало. Принаймні для команди Міністра юстиції Павло Петренко . Тому нещодавно ми запустили послугу реєстрації місця проживання немовляти в пологовому будинку.

Тобто матір немовляти, маючи невеликий перелік необхідних документів, може ще у пологовому будинку отримати свідоцтво про народження дитини та зареєструвати її місце проживання. Про всі необхідні тонкощі подбають спеціалісти Мін`юсту.

І це не мрії. Так тільки в рівненських пологових будинках щотижня видають по три десятки свідоцтв про народження, а батьки багатьох немовлят одразу ж реєструють і їх місце проживання. Жодних проблем, жодних незручностей.

Саме так в моєму розумінні має працювати влада, максимально спрощуючи життя сучасної жінки, економлячи її час та сили. А це дозволить кожній матусі більше часу приділяти дітям та дарувати їм свою любов.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

начальниця Головного територіального управління юстиції у Рівненській області

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору