БЛОГИ  »  Іванна Смачило

Безвіз, апостиль і Мін’юст: як ми забезпечили право бути гідними Європи

10.04.2017, 13:00      Іванна Смачило      Переглядів: 1501

Запровадження безвізового режиму з країнами Європейського союзу – це довгий юридичний та політичний процес складних рішень та домовленостей. А все заради того, щоб кожен українець мав право на безперешкодний в’їзд до прогресивної Європи. Без додаткової бюрократії, стояння в чергах, прохань та принижень. Право на гідність під час поїздок закордон.

Ми боротьбу за гідність наших громадян під час подорожей за кордон почали майже два роки тому, коли запровадили електронний апостиль.

Раніше, щоб проставити таку необхідну відмітку, треба було витратити кілька днів, навіть тижнів. Довгий час треба було пройти прохачем через обласне управління юстиції, нотаріуса, міністерство, через черги та приниження.

Зараз апостиль став електронний. Його можна отримати у найближчому РАЦСі. І все! Електронна форма захищена від підробки та від втрати паперового примірника документу. За два роки українці отримали 100 000 електронних апостилів. Чимало з них – мешканці Рівненської області. Тривала корупційна принизлива процедура стала зручним електронним сервісом. Стала нормою, яка дозволяє економити час та почувати себе гідним.

Саме за це ми боремось. Саме це є цінністю нової країни, яка є повноцінною частинкою цивілізованої Європи.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

начальниця Головного територіального управління юстиції у Рівненській області

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору