БЛОГИ  »  Іванна Смачило

Про державне волонтерство: чому наші реформи працюють

20.04.2017, 13:50      Іванна Смачило      Переглядів: 1158

Я ніколи не хотіла бути керівником юстиції. От чесно. Але майже два роки тому вирішила спробувати. Це був для мене експеримент. Говорили, що буде відкритий конкурс. Думаю, поїду і побачу сама, що то за відкритий конкурс на посаду керівника головного територіального управління юстиції в Рівненській області.

У відкритості і прозорості конкурсу я переконалась на власному досвіді. Довела, що чесно виграти його можна. Без зв’язків, дзвінків і знайомств. Пам’ятаю, що для Рівного це була новина. Бо багато людей не знали про мої наміри очолити юстицію, тому й перемога для них стала подвійною несподіванкою.

Але той конкурс став для мене прикладом. Прикладом того, як має організовуватися обрання на державні посади. Впевнена, що так має бути у всіх державних структурах. Коли люди розуміють, що їх будуть оцінювати за їхні професійні якості. Це приклад для інших структур і держаних установ. Ми показали, що можна ось так відкрито обирати працівників, то і інші структури мають це показати.

Я можу точно сказати, що можна бути чиновником і не брати хабарів. Те, що я воюю з тими залишками поганих речей, які були в цій структурі, це факт. Не все виходить одразу, але прогрес є. До нас приходять люди через відкриті конкурси, ми оновили вже понад 30 відсотків штату. Всі ці працівники виграли конкурси на свої посади без грошей і якихось домовленостей. І ми тримаємо цей курс. Можу сказати, що можна працювати без хабарів – чесно і справедливо. Хоча не знаю, наскільки довго. Але ж нічого не буває вічного. І навряд чи хтось хоче постаріти на одній посаді. Завжди треба розвиватися. Багато вмотивованих людей прийшло до нас на державну службу з приватного сектору, бо думали не про заробіток, а про те, щоб змінити свою країну і роботу органів державної влади.

І нам все вдається! Тому звертати з обраного шляху ми не збираємося. Ми запустили величезну кількість електронних послуг, провели масштабну реформу реєстраційної галузі. Крім того, різко скоротили кількість неефективних бюрократів – ліквідували районні управління юстиції. Справжню революцію вчинили і у реєстрації актів цивільного стану. Тепер свідоцтва про народження дитини видають в пологових, а одружитися можна за одну добу. Зараз тривають реформи виконавчої служби, РАЦСів, пенітенціарної служби. Ми змогли у Рівному створити свій будинок юстиції.

Ми не мали досвіду державної служби і не знали слова «не можливо», просто робили так, як вважали за найкраще. А ще не звертали уваги на зауваження «у вас не вийде», «це не для наших людей». Ми просто впроваджуємо інновації, робимо їх звичайною нормою життя рівнян.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

начальниця Головного територіального управління юстиції у Рівненській області

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору