БЛОГИ  »  Лідія Рибенко

Про «Українську околицю» Чикаго як найкрутіший район США

30.04.2017, 20:39      Лідія Рибенко      Переглядів: 1695

Українську околицю в Чикаго визнали найпривабливішим районом у США. Фото з vidia.org

Чикаго (продовження – початок тут і тут)

«Ukrainian Village” – «Українська околиця»,

або ж просто «Село». Тут так і кажуть: «Завтра буду в селі, зустрінемось?»

А зустрітися є де. Окрім українських ресторанів, барів, кав’ярень, пунктів пересилання посилок (де завжди «завізно», особливо у «Міст-Карпати»), є ще чимало місць для спілкування. Чи не найголовніше – у кредитовій спілці «Самопоміч».

Тут у затишному куточку з самого ранку увімкнено телевізор (звісно, налаштований на Україну), лежить свіжа преса (у Чикаго видається кілька україномовних газет і журнал), люди п’ють каву чи чай, до якого приносять з дому якісь смаколики, і неспішно бесідують. Упереваж це старші – молодші по роботах, звісно.

Може, серед них є ще й ті, які потрапили сюди після воєнного лихоліття; саме це покоління найбільше долучилося до розбудови Української околиці. Розповідають, що вони біля своїх обійсть виставляли горщики (баняки), і за цією ознакою українці дізнавались про своїх земляків, які допомагали одне одному, як могли.

Згадану вже пресу можна взяти (безплатно, звісно) ще в кількох місцях, у тому числі в магазинах. У деяких з них, крім українських, розкладені ще й польські часописи, а продавчині упереваж спілкуються як українською, так і польською. До речі, тут би корисно побувати тим полякам, які беруть на кпини українських заробітчан. Вони б швиденько позатуляли писки, бо в Америці польські пани, пані й панянки гарують так само, як українці в Польщі, і жодну роботу не вважають принизливою – утім, як і американці, при цьому всі ставляться доброзичливо одне до одного.

Але є щось невловне, щось особливе в Українській околиці, окрім того, що тут напрочуд затишно, уквітчано і чисто (а в Чикаго можна натрапити на місця, куди й заходити страшнувато), -- чи то так українська душа відчуває український дух, підкреслений нашою символікою і прапорами, нашими храмами і нашою мовою, думалося мені...

Аж виявилося, що не тільки на мене таке враження справляє Українська околиця...

... Минулої весни, у свій перший приїзд у Чикаго, переглядаючи стрічку новин, натрапила на інформацію, яка мене вразила. Зацитую з допису, який опісля з’явився в Інтернеті під заголовком: «Українська околиця Чикаго – найкрутіший район в США!»:

«Рішення про присвоєння Українській околиці Чикаго титулу «найкрутішого району США» (hottest neighborhood the nation), згідно даних онлайн-брокера нерухомості компанії Редфін (Redfin), викликало цілу бурю суперечок. Почесне звання району гаряче обговорювали не тільки американці, а й представники української громади Іллінойсу. .....

Нагадаємо, що саме Редфін на початку 2016 року опублікував доповідь про «Найгарячіші райони 2016 року («Hottest Neighborhoods of 2016» report), в якій було описано житлові квартали 32-х міст по всій країні. Українська околиця (Ukrainian Village) отримала почесне перше місце серед усіх районів країни.

Розрахунок грунтувався на таких показниках, як пошуки житла, перегляди інформації про район в Інтернеті, пошукових запитах, кількості культурних та історичних будівель, архітектурних пам’яток та інших факторах, підрахованих на сайті Редфіна.

Цегляні двоповерхові котеджі, які будувалися для сімей робітників у 1800-х роках і які давно стали історичними будівлями, цікаві сучасні ХІХ і ХХ століття, церкви, музеї, культурні центри, мистецькі галереї та школи мистецтв; унікальні європейські кав’ярні, пекарні, ресторани, бари, нічні клуби, магазини та бутіки – архітектори, брокери, історики, журналісти та продавці нерухомості зійшлися в одному: Українська околиця по праву заслужила це звання».

І подумалося тоді: Українська околиця – це свідчення того, на що здатні українці, вона демонструє справжню суть нашої нації.

Назагал в Чикаго налічують до трьохсот тисяч українців. Чи це лише ті, які вже стали американськими громадянами, не можу сказати напевно, позаяк є багато тих, хто «в процесі» вироблення громадянства. Приїздить чимало людей з робочими візами, студентів, а також «гостювальників».

Українська діаспора в Чикаго відома своєю активністю. Тут гаряче відгукуються на події в Україні, збирають кошти на підтримку українських вояків, радо приймають артистів з Батьківщини.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

письменниця

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору