БЛОГИ  »  Лідія Рибенко

«Поки на власні очі не побачите тих людей, то не зможете уявити, що таке справжній товстун», – рівнянка про Чикаго

14.05.2017, 15:27      Лідія Рибенко      Переглядів: 1003

Проблема глобальна, назва їй -- ожиріння. Ілюстраційне фото зnutritionfactsanddata.com

ЧИКАГО (продовження, попередні дописи тут)

Щоб пересвідчитися, наскільки рівень життя в Україні відрізняється від американського, достаньо відвідати супермаркет. І звернути увагу не так на розмаїття асортименту і його кількість (хоча це також вражає), як на візки покупців і на власне самих покупців.

Щодо візків, то в Америці це – вози, здебільшого наповнені доверху. Але не буду про сумне, сиріч про те, наскільки неспівставні фінансові можливості пересічного американця порівняно з українцем, тож облишмо вози у спокої.

Бо найцікавіше - це ті, хто їх рухає. І отут (нарешті!) – чи не перший плюс на нашу користь! Бо саме завдяки тому, що наші візки так відрізняються від їхніх, то й ми у масі своїй так відрізняємося від них. І йдеться, звісно, не про колір шкіри, а зовсім про інше, від чого сумно має бути вже американцям. Але й нам не варто зловтішатися, позаяк рано чи пізно наші злидні минуться, а проблема уже маячить на горизонті.

Проблема глобальна, назва їй -- ожиріння.

Запевняю, поки ви на власні очі не побачите тих людей, то не зможете уявити, що таке справжній товстун, або ж людина-гора (бо здебільшого вони високі, хоча трапляються й невисокі, це вже люди-кулі). Правда, і в нас іноді таких можна зустріти, але ми їх сприймаємо як просто хворих, і це рідкісні винятки. А тут це ніяка не дивина.

Статистики не знаю. Але картина вималювалась, коли у мене з’явилася можливість регулярно дивитися передачі про судові процеси, у яких беруть участь справжні громадяни, а не артисти, як у нас. Так-от, десь кожен четвертий учасник – ду-у-у-же огрядний (передивилась таких передач багато і продовжую дивитись – заради мови).

До речі, зробила для себе ще одне відкриття, дещо несподівано-приємне, про афро-американців (між іншим, зовсім не є крамолою називати їх чорними, і вони себе так називають – black people, нещодавно був цикл передач «black history» про їхню історію; слова «негр» не чула), тобто я оцінила їх вроджений смак і потяг до прекрасного.

Перш за все це стосується жінок, але й чоловіки не поступаються. Ідеться про зовнішність -- про зачіски, косметику, одяг. Стосовно зачісок, то у темношкірих така перевага, що змагатися з ними можуть хіба перуки, тут уже природа, до якої додалися сучасні технології і засоби, так що не так часто побачите традиційну чорну кучеряву шапку на їхніх головах – здебільшого вони вирівнюють волосся, надають йому різних відтінків, до блонду включно, а вже потім такий політ фантазії...

Звісно, буває, що й білошкірі приходять на суд з гарними зачісками, «при параді», але зазвичай вони демократичні, як і їх одяг, зате темношкірі!.. О, це свято для очей!.. Як вони вдало поєднують кольори, прикраси, уміло користуються косметикою! І навіть товстенькі підбирають фасони, які їм личать. Але... просто товстенькі, у нашому розумінні. Персоні з розміром кілька плюсів уже байдуже до фасонів...

А таких, здається, найбільше якраз серед чорних, хоча й білі не набагато відстали. Не бачила таких серед жовтих, що зовсім не означає, що їх там немає, може, це просто мені не випало їх бачити.

Оце і є зворотний бік медалі, сиріч цивілізації – втілення добробуту в прямому розумінні слова, цебто саме в тіло. Причини цього явища, що називається, лежать на поверхні: комфортне існування без потреби зайвий раз рухатися (машина ж нащо?), практично необмежений доступ до їдла... Певно, дається взнаки і спадковість.

Не сказати, що суспільство від цього в захопленні, звісно, але реагує досить в’яло і десь навіть толерує... До прикладу, нормально сприймаються моделі плюс, на екранах телевізорів в різних телепрограмах можна споглядати огрядних ведучих, які у нас на екран точно б не потрапили. Додайте безконечні реклами смаколиків, вражаючу кількість кулінарних передач, запрошення до ресторанів з такими звабливими демонструваннями їхніх кухонь, що важко встояти перед спокусою там побувати...

І якщо ви думаєте, що всі оці люди-гори сплять і бачать себе худенькими, то ви помиляєтеся. Не всі. Більше того – у моді зараз товсті сідниці. Не такі, які полюбляють українські чоловіки, бо таких вони не бачили, хіба з бодуна їм приверзтися могло – то такі сідниці, власниця яких заледве може пересуватися. Сама їх бачила – у передачі «Доктор Оз», присвяченій саме тим, хто задля такого ефекту робить ін’єкції у свої тілеса.

Але про це – далі буде.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

письменниця

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору