БЛОГИ  »  Юлія Смаль

«Нудить від самих слів «програма» і «індивідуальний план», – про «хоумскулінг» від вчительки

23.05.2017, 17:50      Юлія Смаль      Переглядів: 1556

Добігає до кінця третій рік нашого хоумскулінгу і перший офіційний рік екстернатного навчання в МУШ (3, 4 клас вчилися напівофіційно в Луцьку, при чому закінчували 4 клас стаціонарно, 4 місяці дома були заради того). Залишилася 1 контрольна і 5 співбесід.

Що скажу. Персонально я так задовбалася з цим хоумскулінгом, що вам не передати, тим більше, що цього року ми поєднували 5 клас української школи заочно зі стаціонаром 4 класу міжнародної канадсько-китайської школи.

Ми (я свідомо вживаю цей займенник, оскільки повністю включена в процес) виконували хімічні досліди, садили рослинки, спостерігали за їхнім ростом , вчили англійську, українську, математичні дроби з процентами, прочитали мульйон книжок, плюс зайнялися музикою, тейквондо і малюванням, трохи програмуванням, а Оленка взялася ще вчитися вишивати, діти стали мемонтами на мемрайзі на різних курсах і пройшли курси швидкісного набору тексту (не вірте, взагалі, якщо хто каже, що після колік новонародженого вам колись стане легше).

Що скажу. Хоча виглядає, що відмінниками діти все ще будуть, але я вже бачу втрачання рівня, не справа в оцінках тут, вони справді нічого не відображають, справа в тому, що, якщо кожного дня сидиш в школі до шостої, маєш щотижня як мінімум три додаткові активітети, а на вихідні їдеш до Шанхаю з пластунами зустрітися (чи кудись ще просто світу побачити), то часу на екстернат майже не лишається.

З наступного року, на шостий клас, шукатиму репетиторів на основні предмети. Бо я всьо, не хочу і не можу, нудить від самих слів «програма» і «індивідуальний план». Скільки, взагалі, можна вчитися?

Хто мене переконує, що індплан чи екстернат - це легше, часоспокійніше чи що там ше, ніж просто школа - очевидно ніколи в житті не займався самостійним навчанням дітей або має маленьких посидючих геніїв з високою внутрішньою мотивацію. А оскільки я в існування таких дітей не вірю (точніше вірю, але цілком свідома, скільки таких дітей трапляється на тисячу нормального середнього народонаселення відповідного віку, гг).

п.с. Але до всього, діти ще на рівень навчальної програми третього класу китайської загальноосвітньої школи вийшли з китайської мови. І це капець круто. Твори пишуть.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

вчителька, письменниця

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору