БЛОГИ  »  Микола Бляшин

Чорна кішка в чорній кімнаті або як і куди пішли податки рівнян…

16.05.2017, 22:57      Микола Бляшин      Переглядів: 1481

Чорна кішка в чорній кімнаті або як і куди пішли наші податки…

Сьогодні Рівненська міська рада розглядала по суті в якості головного лише одне питання – зміни до бюджету міста Рівне. Місто отримало з початку року перевиконання по доходах  на понад 65 млн. грн. і саме  ці кошти «ділили» депутати.

Дякую ФРАКЦІЇ САМОПОМІЧ в Рівнераді, яка погодилася з моєю позицією, що не слід розподіляти таку значну  суму поспіхом, без того, щоб всі депутати мали можливість бодай прочитати такі зміни повністю, і підтримала пропозицію відкласти вирішення цього питання. На жаль, більшість депутатів не підтримала такий підхід до прийняття рішень, поки що

Як правило  рішення ради, в тому числі  і рішення про бюджет – це результат компромісу, а  компроміс,  як відомо,  це результат  комунікації, яка має відбуватися відкрито та з розумінням суті питань.  

Інтересам рівнян і забезпеченню їх  першочергових потреб, скоріш за все,  відповідають рішення про фінансування соціальних речей (компенсація проїзду), капітальні ремонти закладів охорони здоров`я, кошти на фінансування встановлення GPS  навігації на комунальну техніку (140 тис. грн.), капремонт доріг, але чи відповідають інтересам громади  фінансування саме зараз мільйонних сум на ремонт 400 метрів теплотраси, а також виділення мільйонів на облаштування  площ в центрі міста, реконструкцію боксів, ремонти  адмінприміщень!?

Можна сперечатися щодо доцільності кожної із цих сум, але не менш важливо щоб було дотримано процес прийняття рішення. Чому це важливо?  Процедури є серцем  представницької демократії. Правильний процес – дає правильний результат.

Для чого Рівненській міській раді було потрібно постатейно приймати один з найпрогресивніших регламентів і тепер нехтувати ним?

Хто візьме на себе відповідальність за те, що рішення про внесення змін до бюджету  прийнято з порушенням ст. 15 Закон  України від 13.01.2011  № 2939-VI "Про доступ до публічної інформації"  - без дотримання 20-денного строку на оприлюднення проекту рішення (дата оприлюднення проекту на сайті Рівнеради 05.05.2017 року, а відповідно розгляд мав відбуватися не раніше початку червня 2017 року)?

 

Хто візьме на себе відповідальність за те, що проект рішення було роздано депутатам без додатків, без письмових пропозицій комісій?

Чи мав можливість кожен житель міста зрозуміти як і на що підуть його податки в такій процедурі?

Що з цим робити? Думаю важливо надалі напрацювати інші підходи до прийняття таких рішень, адже важливо, щоб у колег-депутатів і суспільства з`явилося розуміння, що бюджет – це  гроші громади та інструмент РОЗВИТКУ нашого міста.

На завершення зауважу, що наразі  у нас є перевиконання бюджету і влада може сказати, що це добрий результат її роботи, але мудрість влади полягає в тому, щоб думати не лише про сьогоднішній день, а про майбутнє!

Прикладом, що змушує  задуматися над вищевказаним є  свіжий рейтинг інвестиційної ефективності міст.

Автори рейтингу вказують, що "отриманий результат є непрямою оцінкою ефективності діяльності місцевої влади по реалізації своїх соціально-економічних функцій. Результати дослідження дозволяють також оцінити інвестиційну привабливість міста – через зростання або зниження інвестиційної активності".

На жаль, показник нашого міста знизився і зараз є нижче середнього, а це вже тривожний дзвінок, який я вірю буде почутий колегами-депутатами та владою міста і наступні рішення міськради прийматимуться з думками про майбутнє.

 

 

 


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Депутат Рівненської міської ради

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору