БЛОГИ  »  Микола Бляшин

Дорожня карта для відновлення озера та річки Устя! Початок надихає..

07.06.2017, 20:06      Микола Бляшин      Переглядів: 772

Сьогодні у місті Рівне відбувся перший круглий стіл щодо формування дорожньої карти вирішення проблем озера Басів Кут та річки Устя.

Організаторами заходу стали ГО "Басівкутська громада", депутати Рівнеради О.Довжаниця та М.Бляшин.

Понад 50 учасників серед яких професори, науковці, депутати, державні службовці, працівники органів місцевого самоврядування, бізнес, громадські активісти, журналісти та ініціативні громадяни і понад 2 години плідної та продуктивної дискусії.

Дякую всім хто відгукнувся та прийшов. Початок дуже надихаючий.

Визначили і виконали такі ПРАВИЛА І ФОРМАТ РОБОТИ:

– максимальна відкритість;

– постійний взаємний обмін інформацією;

– рівні права у веденні дискусій для всіх учасників;

Численні пропозиції: від басейного принципу і комплексного підходу до вирішення проблем, перекриття несанкціонованих стоків, будівництва каналізації, відновлення доступу до води на всій протяжності берегової лінії і знесення незаконних парканів до цілком конкретних вимог: влаштувати навколо всього озера пішохідну і велодоріжку, винести межі озера в натурі і до закриття несанкціонованих скидів – всі вони зафіксовані і надалі ми плануємо:

1. Скоординувати всіх зацікавлених учасників та сформувати основний склад робочої групи;

2. Завершити список проблем і ранжувати проблеми та визначити пріоритети;

3. Сформулювати цілі та завдання (короткострокові та довгострокові);

4. Напрацювати заходи і пропозиції (дорожню карту)

Підсумовуючи та аналізуючи вже зараз можна сказати, що способи вирішення можна розділити на такі:

1. Організаційні заходи. Відповідають на питання ХТО РОБИТИМЕ?

2. Документально - юридичні. Відповідають на питання ЧИМ керуватися в роботі і де це буде зафіксовано?

3. ПРАКТИЧНО-ЕКОЛОГІЧНІ-ПРИКЛАДНІ. Відповідають на питання ЩО саме слід ЗРОБИТИ.

Звісно, кожен захід має мати ціль, вимірювальні показники досягнення, графіки та бюджет.

Для себе зробив висновок, що проблема не у відсутності коштів (зараз виглядає так, що кошти у міста є), а саме у відсутності бачення мети та плану дій.

Байдужість влади (ігнорування, замовчування чи просто  мовчазна згода) та безвідповідальність окремих громадян і призвели до того, що ми зараз маємо.

Як юрист бачу також проблему в тому, що озеро за 25 років так і не стало повноцінним об’єктом власності територіальної громади міста. Озера не має на публічній карті, межі в натурі - відсутні,  воно не відомо в кого і на яких правових підставах перебуває. З цим погоджувалися багато хто і на круглому столі.

Тому, серед організаційних заходів пріорітетним бачу створення в місті єдиного центру, який буде відповідальний за стан, експлуатацію та майбутнє озера і річки.

Сьогодні ці функції розрізнені по різних установах, а за деякі напрямки не відповідає ніхто. Це має стати або управління або, що можливо більше доречно, комунальне підприємство НОВОГО типу (без роздутих штатів, кошторисів і непотрібної роботи, але з чіткими функціями, з керівником якого призначити за конкурсом, та з контролем громадськості за його роботою).

Які переваги такого організаційного способу вирішення проблеми – можна буде планувати довгострокову стратегію розвитку дій за басейним принципом, а статус комунального підприємства в парі з прозорими умовами доступу до рекреаційних зон для зацікавленого бізнесу дасть можливість перетворити озеро Басів Кут на перлину рекреації міста Рівне, звичайно після відновлення і нормалізації екологічного стану річки та озера.

Тому, приємно що круглий стіл і за формою (дякую Національний університет водного господарства та природокористування за можливість зібратися і активну участь) і за суттю відбувся і це гарний початок, який надихає.

Разом - зможемо!!!


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Депутат Рівненської міської ради

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору