БЛОГИ  »  Сергій Денега

530 днів – гіркий підсумок депутатства у Вараші

08.06.2017, 12:22      Сергій Денега      Переглядів: 1988

 Моя дружина до недавнього часу працювала у виконкомі. В один з її обов’язків входило забезпечення «озвучки» пленарних засідань сесій міської ради. Висидіти мовчки всю сесію, а потім не розказати вдома про все побачене і почуте в яскравих фарбах та емоціях - це була для неї задача не по силам. Таким чином, я був в курсі майже всіх справ в нашому «білому домі», але поки як спостерігач. Таких тематичних розмов ми мали безліч.  

Дивився я на той цирк та його артистів, а потім вирішив, що потрібно щось міняти в нашому самоврядуванні та брати відповідальність на себе. Пішов на вибори разом з такими самими новачками як сам та в кінці 2015 року став депутатом міської ради тоді ще міста Кузнецовська. Сьогодні 531-й день мого депутатства і вже є що сказати та зробити певні висновки.

Бракувало знань, освіченості та інформації. Перші ж семінари для депутатів місцевих рад дали розуміння, що «я знаю, що нічого не знаю» і це ще більше мотивувало навчатися. «Інститут політичної освіти», «Школа мерів», Центр політичних студій та аналітики «Ейдос», рівненський «АКМ» - ось далеко не повний перелік, кому хочеться одразу подякувати за можливість стати освіченим.

Виявилося, що проблема власної неосвіченості турбує далеко не всіх депутатів нашої міської ради, хоча 26 з 34 стали депутатами вперше і лише 8 мали попередній досвід. Та й в головних кабінетах Вараської міської ради немає бажання організаційно та фінансово підтримати підвищення кваліфікації депутатів.

Як наслідок маємо «спілкування на різних мовах», незаконні рішення міської ради, незнання та невиконання законів України, судові справи на депутатів та навіть на секретаря ради.

Ще один висновок - негативна практика поділу на «свій-чужий». Жорстка позиція міського голови Вараша у ставленні до опонентів не йде на користь місту. Таку його позицію можна зрозуміти. Вона має коріння у програній «війні» Сергія Івановича з депутатами минулої каденції. Помста та дискредитація опонентів стали основною мотивацією йти вдруге на вибори. Після перемоги Анощенко не заспокоївся і діє не як міський голова,  а як ображена персона з повноваженнями. «Війна» продовжується і не тільки з попередниками та керівництвом Рівненської АЕС (це ще давніша історія), але і зі всіма, хто хоч якось критикує дії мера.

Змінити становище на краще не вдається, хоча ми намагалися та навіть були з ним в «меморандумі про співпрацю». Гарні принципи закладені в цьому документі виявилися пустими словами для мера та його частини депутатів. Залишаючись вірними прописаним принципам, моя фракція вийшла з так званої «коаліції» та перейшла в опозицію. Ми отримали трьох депутатів-«пєрєбєжчиків», зрадників, які вирішили бути поближче «до кухні». Кожен з них  отримав певні посади чи преференції.

 На жаль, серед них є і секретар ради та працівник секретаріату ради, які всіляко блокують діяльність опозиціонерів, і мою особисто, керуючись тими самим мотивами помсти і ображеності.

Але у всьому треба шукати «плюси», можливості. І вони є.

Крім #зрада є і #перемога.

Про це у майбутніх публікаціях мого блогу.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Інженер-програміст Рівненська АЕС, депутат Вараської міської ради.

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору