БЛОГИ  »  Сергій Денега

Ніби звіт міського голови Вараша. Частина 2

04.07.2017, 12:21      Сергій Денега      Переглядів: 1081

І знову про ніби звіт міського голови.

Чому "ніби"? Тому що це не звіт. 

Звіт - це публічна зустріч з виборцями, а її не було.

Як і обіцяв, проаналізую більш докладно "ніби звіт" міського голови Вараша за 2016р. в розрізі окремих напрямків.

Все правильно він розписав по доходам, а от тільки «забув» зазначити, що видаткова частина бюджету за 2016 рік, була недовиконана на 30,4 млн. грн. Тобто це кошти, які були заплановані (і вони реально були в бюджеті) та повинні були піти на розвиток освіти, житлово-комунального господарства, ремонти доріг, заходів з енергоефективності, але так і не були витрачені з незрозумілих причин. Кращого застосування, як покласти на депозитний рахунок в банк, цим грошам не знайшлося.

Так освіту недофінансували на 6,28 млн., охорону здоров’я - на 2,75 млн., ЖКГ – на 6,11 млн. (в т.ч. ремонт житлового фонду – на 3,89 млн. та ремонт житлового фонду ОСББ - на 1 млн.).

Фінзвіт по видаткам тут

Окремим пунктом в «звіті» виділено питання енергозбереження. Так от, реально заплановані заходи енергозбереження у 2016 році були виконані лише на 0,3%.

Замість запланованих 6,046 млн. на це було витрачено з міського бюджету лише 18,4 тис. грн. Варто зазначити, що спеціаліста з енергозбереження виконавчого комітету, який займався договором з НЕФКО в 2016 році звільнили, а цю посаду взагалі скоротили. Видатки на ремонт та отримання доріг реально були профінансовані на 59,2% від запланованих і невикористаними залишились аж 2,39 млн.

Наступним пунктом в «звіті» міського голови є використання системи Prozorro. Написано скільки було проведено тендерів та скільки зекономлено для бюджету коштів. Але, яскраве відношення до проведення прозорих закупівель було продемонстроване міським головою вже цього року, коли на дні депутата він озвучив необхідність «розбиття» робіт по ремонту доріг в сумі 1млн гривень на окремі допорогові суми, щоб уникнути проведення тендерних торгів через Prozorro. Сергій Іванович мотивував це необхідністю термінового ямкового ремонту доріг після зими. На його думку тендер, то погано, тому що дуже довго. 
Але чому не можна було оголосити тендер завчасно - не зрозуміло.

Відеодоказ тут:  ow.ly/qtDt30dfRcd

Аналогічно в 2016 році було заключено договори «для своїх компаній» на кілька мільйонів гривень (штучно «розбитих» на окремі допорогові частини) на вкладання тротуарної плитки. Як наслідок, плитку вкладали в кінці року, в сніг, але все одно не встигли, «заморозили» ці роботи до весни і повільно продовжують ці роботи ще зараз. Аналіз інформаціх по фірмам-виконавцям став можливий завдяки сервісу youcontrol.com.ua

Згадав міський голова і про встановлені 63 поштові скриньки в трьох гуртожитках міста. 
Насправді, на ці скриньки витратили всього 34тис 560гривень. Це при тому, що коштів в бюджеті було передбачено 386,59 тис гривень . Цього вистачило б на заміну приблизно чверті всіх поштових скриньок міста, в першу чергу тих, які мають незадовільний стан і не замінювались ніколи.

Депутатами спільно з мешканцями міста, які долучились до цієї роботи, було проведено ревізію поштових скриньок міста з визначенням пріоритетних для заміни. Було надано конкретні рекомендації щодо оптимальної секційності скриньок для кожного під’їзду в будинку, з точки зору ефективності закупок з міського бюджету.

Натомість міський голова вирішив «зекономити кошти» кардинально і своїм вольовим рішенням просто вказав КМКП не закуповувати скриньки. В підсумку 352 тисяч гривень не були витрачені і ця проблема в місті залишилась. На 2017рік міський голова не запропонував кошти на вирішення цієї проблеми.

Про встановлення дитячих та спортивних майданчиків в місті було вже написано багато. Тут хочеться нагадати, що спортивний майданчик, який так урочисто відкрили на день міста, було встановлено в дворі будинку, де мешкає міський голова. А один з двох великих дитячих майданчиків було встановлено в дворі будинку, де мешкає голова промерської фракції.

Інший великий дитячий майданчик було встановлено за вольовим рішенням міського голови, всупереч рекомендаціям відповідної профільної депутатської комісії міської ради.

Хвалиться Анощенко і за п’ять спортивних майданчиків для воркауту. Він забув, напевно, що благодійний фонд «Рух молоді», який надав співфінансування, прийшов у місто завдяки депутату-опозиціонеру, на якого мер потім саме за це відкрито наводив наклеп, звинувативши в якомусь злочині.

В так званому "звіті" згадується підтримка міським головою ОСББ. 

Організацією перших загальноміських зборів «Крок влади до створення ОСББ» фактично займалась наша команда. Та й голови ОСББ знають з якими труднощами доводиться виборювати право на співфінансування розвитку ОСББ саме в «співпраці» з мерією.

В своєму "ніби звіті" міський голова згадав і про впровадження програми «Безпечне місто». Але варто зазначити, що ініціаторами програми були депутати, яких міський голова «забув» згадати у "звіті".
Наразі проект так і не втілився у життя до кінця, «завдяки» виконавчий гілці влади міста.

Окремо варто сказати про роботу міської ради та виконкому. Незважаючи на те, що міський голова вважає, що «на сайті міської ради завчасно публікуються розгорнутий порядок денний, проекти рішень сесій та виконкому» - це, звичайно, не так.

В нас були цілі сесії та засідання виконкому де «вчасно опубліковані» проекти рішень можна було перерахувати на пальцях однієї руки. Решта рішень приймалось з порушенням вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» щодо публікації не менше ніж за 20 робочих днів. Але ні міський голова, ні депутатська більшість, ні більшість членів виконкому на це не зважають.

Так само лицемірно виглядає фраза в "звіті" міського голови, що «засідання усіх депутатських комісій є відкритими та гласними», в той час як в 2016 році були випадки коли з засідань комісій виганяли не тільки звичайних громадян, а й навіть депутатів міської ради, а рішення комісією приймались за зачиненими дверима.

Нещодавно було складено рейтинг прозорості міст України.

Серед 100 досліджених міст, Вараш зайняв лише 60-ту позицію. Показник говорить сам за себе. 
Детальніше про результати Вараша в рейтингу Топ100 прозорості міст в наступних постах.

Освітні "ініціативи" міського голови (ліквідація школи та скорочення персоналу в дитсадках) взагалі призвели до збурення громади. Тільки завдяки активним діям людей ці "покращення" були зупинені.

Ну і на останок про головне - це політичне рішення не сплачувати борги КМКП перед НАЕКом. Як наслідок - арешт рахунків та майна, блокування господарської діяльності комунального підприємства-монополіста та імпотентція нових КП. Місто ледь тримається на краю комунальної прірви.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Інженер-програміст Рівненська АЕС, депутат Вараської міської ради.

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору