БЛОГИ  »  Сергій Денега

Чи потрібна «Кузнецовській владі» демократія: громада Вараша – досі без «Конституції міста»

13.07.2017, 14:40      Сергій Денега      Переглядів: 2455

Пройшло більше року від дати перейменування нашого міста з Кузнецовська на Вараш.

Це перейменування неабияк збурило громаду. Відбувся навіть багаточисельний мітинг перед міською радою, на якому було зібрано близько двох тисяч підписів.

Люди ставили свої підписи за те, щоб їх запитали в законний спосіб  про нову назву міста. Цілком справедлива вимога, враховуючи те, що ані попередня влада, ані діюча цього не зробила. Для задоволення цієї вимоги потрібно було прийняти новий Статут територіальної громади міста Вараш та здійснити державну реєстрацію цього вкрай важливого документу для громади.

Чому так важливий Статут для громади міста?

А тому, що за чинним законодавством усі процедурні питання інструментів прямої демократії, таких як загальні збори громадян за місцем проживання, місцеві ініціативи, громадські слухання, визначаються  саме Статутом територіальної громади. Навіть організація діяльності місцевої ради по закону може бути прописана в Статуті відповідної громади.

 Потрібно сказати, що в 2015 році міські депутати  попереднього скликання затвердили своїм рішенням Статут, але він чомусь не був поданий на державну реєстрацію. Секретар міської ради Ірина Шумра вирішила подати на сесію свою редакцію Статуту територіальної громади міста Кузнецовськ, але навмисно не врахувала той факт, що воно вже носить нову назву - Вараш.

Чому навмисно? А тому що при обговоренні на сесії міської ради їй було вказано на це, але поправку про назву міста вона відкинула і сесія майже мінімальною кількістю голосів (19 з 18 потрібних) прийняла її редакцію Статуту.

З поіменним голосуванням можна ознайомитись тут (пункт 12 в порядку денному).

www.kuznetsovsk-rada.gov.ua/vlada/miska-rada/rezultati-golosuvan/681-poryadok-dennij-odinadtsyatoji-pozachergovoji-sesiji

Треба ще сказати, що згідно регламенту нашої міської ради, ця редакція не пройшла належного обговорення в постійних комісіях та в громаді. Вона була опублікована на сайті ради 26 жовтня 2016 року, а вирішальне пленарне засідання сесії відбулося 28 жовтня 2016.

Отже, є факт явного порушення секретарем міської ради Іриною Шумрою норми  закону «Про доступ до публічної інформації» (частина 3 стаття 15), яка зобов’язує її оприлюднювати проекти рішень органів місцевого самоврядування не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття. Такий обов’язок закріплений за секретарем міської ради ще і пунктом 4 частини статті 50 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні»: «4) ….забезпечує оприлюднення проектів рішень ради відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації" та інших законів»

Таким чином навіть саме рішення рада прийняла з порушенням свого ж регламенту та законів України.

Але що ж далі?

Затверджена в такий незаконний спосіб нова редакція Статуту Кузнецовська подається до Головного територіального управління юстиції у Рівненській області для державної реєстрації.

Там діють відповідно до чинного законодавства України та змушені відмовити у державній реєстрації цього надважливого для громади документу.  Юстиція нарахувала аж 7 невідповідностей цього Статуту Конституції та законам України.

Ось вони:

1. Статут суперечить положенням частини 1 пункту 29 статті 85Конституції Україіни

2. Не відповідає вимогам статті 5 ЗУ «Про географічні назви»

3. Частина 3 статті 5 розділу 4 Статуту не відповідає статті 69 Конституцїі Україіни

4. Стаття 7 Статуту не узгоджується з нормами частини 4,5 статті7 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні»

5. Стаття 8 Статуту передбачає наявність такої форми прямої демократії яка не передбачена чинним законодавством України, а отже порушується норма частині 2 статті 19 Конституції України.

6. Частини 1 та 4 статті 46 Статуту суперечать частині 1 статті 19 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні»

7. Частина 4 статті 46 Статуту не узгоджується з вимогами пункту 10 Положення про державну реєстрацію статутів територіальних громад.

Головна невідповідність – це назва міста!

Кузнецовськ - такого міста вже не існує, але керівництво Вараша і досі живе в минулому.  

Демократична та відповідальна влада швидко виправила би та затвердила зміни до Статуту, щоб не позбавляти людей їхніх прав, але натомість міський голова ставить на листі від юстиції візу «Для оскарження».

Що саме оскаржувати має юридичний відділ виконкому? Не зрозуміло.

Дата візи 4 січня 2017 року. Сьогодні вже липень 2017, але ні жодних оскаржень, ні внесення змін до Статуту міста наразі не відбулося.

Громада – і досі без Статуту, без своєї міської Конституції.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Інженер-програміст Рівненська АЕС, депутат Вараської міської ради.

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору