БЛОГИ  »  Олесь Поліщук

НЛО чи літаючий намет: про екзотичну мандрівку річкою Горинь

24.09.2017, 16:23      Олесь Поліщук      Переглядів: 717

Фото Олени Гончарук

Мальовнича й екзотична мандрівка річкою Горинь під час сплаву для людей із особливими потребами

Цей активний відпочинок для людей з обмеженими можливостями традиційно організовує отець Віталій Поровчук з парафії Йова Почаївського та організація Рівненського православного Свято-Софіївського братства за підтримки управління сім`ї, молоді та спорту Рівненського міськвиконкому..

Нещодавно відбувся уже традиційний сплав річкою Горинь на катамаранах - виїздили з села Воскодави Гощанського району, через велику історичну пам`ятку Дорогобуж до Горинь-граду Рівненського району.

На трьох катамаранах у сплаві взяли участь дітки з особливими потребами з організації «Передзвін», учасники групи психологічної взаємодопомоги «Фенікс», юнаки-сироти та люди з обмеженими можливостями.

– Мені справді сподобалося, – відгукується учасник сплаву, який попросив не називати його ім`я та прізвище. - Під час цих екзотичних подорожей забуваєш про погане, і навіть палити зовсім не хочеться...

Сплав – реально екзотичний, бо було чимало цікавих деталей. Вітром понесло сучасного намета, якого, на щастя, вдалося cпіймати, та на фотографіях це справді виглядає як мініатюрне НЛО.

У Горинь-граді усіх зацікавила назва «озера папи Римського» – та з`ясувалося, що жодних попередніх очільників Ватикану там не було. Просто поблизу жив чоловік, котрий любив вудити рибу, – на нього й казали «Папа Римський».

Вперше й ми молилися прямо біля дерева, де о. Віталій з помічниками повісив іконочки на дереві. Досить незвично!

Так само у перший раз ми побачили декількох плавців із ластами, життєрадісних і допитливих. У цей оксамитовий, прохолодний сезон ми й вперше побачили маленьких жаб-головастиків, яких на попередних сплавах не було. Трохи смішно, що учасниця сплаву Олена ГОНЧАРУК знайшла у воді аж три кепки, не всі з яких були нашими. Зате двома загубленими шльопанцями ніхто не переймався! Зрещтою, ми легко зловили і їх.

Вода була теплою, як парне молоко - і водночас подорож була з елементами легкого ектріму. Отака собі комфортна мандрівка з гострими відчуттями - задоволення, за яке пересічні люди платять серйозні гроші. Лише вночі в наметах було трохи холодно, та цю проблеми легко вирішило розведене багаття!

Автор теж узяв участь у сплаві - і вважаю, що він був чи не найкращим серед усіх організованих раніше. «Оксамитовий сезон», приємна прохолода, мальовничі пейзажі - усе це тішило око та допомагало відчувати гармонію з природою. До того ж, це надзвичайно корисно - вирватися із своєї «зони комфорту» та змінити обстановку.

– Думаю, ще однозначно подіяла загальнозміцнююча й тонізуюча властивість купання, - вважає лікар-невролог Ірина Приходько, котра також взяла участь у сплаві як медик.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

журналіст

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору