БЛОГИ  »  Андрій Токарський

Квест від «Рівнетеплоенерго» або як відбувається «публічне» та «громадське» обговорення без права голосу

14.11.2017, 17:40      Андрій Токарський      Переглядів: 1457

Ви свідомий громадянин свого міста? Вам не байдуже, скільки з власного гаманця сплачуєте за комунальні послуги? Ви зацікавитесь та хочете впливати на тарифи, що встановлюються на тепло у місті Рівне? Тоді це можна зробити на громадському обговорені. Точніше кажучи, Ви маєте на це право. Однак чи дадуть Вам можливість цим правом скористатись?

ТОВ «Рівнетеплоенерго» вирішило маніпулювати цим правом та організувати псевдообговорення: у «близькому колі» та без участі мешканців.

Отже, маємо факти, що свідчать про формальність цього дійства:

1. Відсутність належного інформування про обговорення.

Інформування про захід дало б змогу донести інформацію до всіх верств населення. Адже, питання стосується мільйонів гривень, які рівняни сплачуватимуть щомісяця. «Рівнетеплоенерго», мабуть, вирішило, що вистачить розмістити інформацію на сайті постачальника послуг (85 переглядів) та на сторінці у соціальній мережі Facebook (стежить 106 осіб).

2. Не зручний час проведення обговорення.

10 година ранку в робочий день тижня. Саме такий час спеціалісти визначили найбільш оптимальним для мешканців Рівного. І, якщо ж для ТОВ «Рівнетеплоенерго» основним суб’єктом обговорення були не рівняни, тоді хто?..

3. Не зручне місце проведення обговорення.

Ось тут розпочався справжній квест. Отож, «Рівнетеплоенерго» заявило, що «обговорення» проходитиме по вул. Курчатова 18К, що у Рівному (спробуйте віднайти адресу на карті). Якщо ж Ви знайшли будинок 18 К, то Вас зустрінуть двері з написом «Стороннім вхід заборонено» (на фото вище). І головне, сам захід відбувався за адресою вул. Курчатова 18Л (спробуйте і цю будівлю знайти на карті).

Тобто, якщо Ви дійсно хотіли потрапити на так зване «відкрите» обговорення, тоді вибачайте - хтось помилився адресою. І знову питання: чому ж обрали саме це приміщення, тоді як ТОВ «Рівнетеплоенерго» інше, де є центральний офіс (за адресою вул. Данила Галицького, 27) з просторим конференц-залом.

4. Обговорення без права голосу.

Якщо Ви все ж знайшли можливість прийти на обговорення у цей час, якщо відшукали потрібний будинок і потрапили на «обговорення» – не факт, що вас почують. Адже пропозиції та запитання потрібно було надсилати напередодні заходу і ніхто навіть не планував обговорювати та вести з Вами дискусію. Такий процес нівелює будь-яку роль такого дійства та не може називатися обговорення, чи слуханням!

Отож, вкотре нас намагалися обдурити. Вкотре роблять все, щоб якомога менше рівнян знали про те, що відбувається в місті і, тим більше, не могли на це впливати. В цій ситуації є роль і місцевої влади, яка не повинна спостерігати з «останнього ряду», а забезпечити право мешканців на чесний та обґрунтований тариф.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

голова РОО ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА»

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору