БЛОГИ  »  Володимир Торбіч

Чому «Четверта влада» не хоче бути комерційним ЗМІ і відмовилась від політичної реклами

09.05.2014, 22:32      Володимир Торбіч      Переглядів: 5865

У «Четвертій владі» лишається двоє журналістів на повну зайнятість. Колись було шестеро 

Близько 10-12% від потреби зібрала «Четверта влада» у квітні. Детальний звіт у рубриці «Звіти редакції».

У нас є бажання бути громадським ЗМІ, але, вочевидь, громада ще не готова мати своє ЗМІ. А ми ще не навчилися професійно залучати кошти шляхом фандрейзингу та краудфандингу. Для таких речей потрібно окремого спеціаліста. Журналіст не повинен і писати, і залучати кошти.

Спочатку в мене було бажання зробити ЧЕТВЕРТУ ВЛАДУ комерційним ЗМІ, яке отримуватиме всі прибутки від реклами. Та потім таке бажання зникло. Якщо приватні ЗМІ, орієнтовані на заробіток, з одного боку можуть бути політично незалежними, то майже завжди вони комерційно залежні від цензури рекламодавців. В тому числі, й від рекламодавців-політиків. Часто важлива інформація, невигідна цим рекламодавцям, приховується – чи то на прохання рекламодавців, чи то через самоцензуру редакцій. І це не теорія – ми маємо підтвердження таких речей у Рівному.

Така ситуація у всьому світі. Однак українські реалії обтяжені додатково корупційною складовою (та безгрошів’ям), яка виливається в таке явище як обман читачів через «джинсу». Уявіть, що ви купили квитки на якісний художній фільм, а замість нього отримуєте рекламу і промивку мізків від політиків.

Ми так не хочемо і не будемо. Наша мета - не просто заробляти гроші на журналістиці, бо, як показує практика, на серйозній журналістиці (аналітичній, розслідувальній) не заробляють навіть в розвиненій Європі – не окуповується. Така журналістика або дотаційна (підтримка громадськості, держави (кошти платників податків за визначеним законом на існування суспільного (а не державного) ЗМІ) чи благодійників), або існує завдяки розважальній, таблоїдній, спортивній чи іншій прибутковій медіа-сфері.

Також ми вирішили відмовитись від політичної реклами. Оскільки активно висвітлюємо політичне життя Рівненщини і Волині – вважаємо, що так буде правильно - для того, щоб не виникало спокус у самоцензурі. На жаль, поки що не можемо відмовитись від комерційної реклами, хоч вона й становить досить невелику частку бюджету.

Завдяки канадським платникам податків та міжнародній громадській організації «Інтерньюз-нетворк» ЧЕТВЕРТА ВЛАДА отримала можливість працювати ще рік, але в дещо обмеженому обсязі.

Очікується, що в травні ми підпишемо договір, згідно з яким двоє журналістів (один в Рівному і один в Луцьку) матимуть змогу працювати на повну зайнятість.

Також, згідно з меморандумом співпраці, я основний час працюватиму над щомісячним телевізійним розслідуванням для проекту журналістських розслідувань Громадського ТБ «Слідство.інфо». Ці розслідування стосуватимуться Рівненщини та Волині. Власне планування розслідувань вже почалося, однак я ще повноцінно не включився, бо дороблюю деякі «висяки» для ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ. Але перший сюжет має вийти вже в червні.

Також за кошти, які залучила «Інтерньюз-нетворк», ЧЕТВЕРТА ВЛАДА матиме можливість оплатити офісні витрати, бухгалтерські послуги і зв`язок, можливо, навіть якусь дрібну техніку. Про все це ми звітуватимемо.

Ще проект оплатить роботу оператора (часткова зайнятість) і із зарплати керівника проекту вдасться виділити кошти на роботу контент-менеджера.

Однак мені дуже хотілося б залучити журналістів, які би приділяли більше уваги контролю за діяльністю місцевої влади – депутатам і чиновникам, а також правоохоронцям і суддям.

Оскільки ми фізично не встигаємо охопити навіть частину тем – вирішив зробити у Фейсбук-групі голосувалку пріоритетності роботи журналістів «Четвертої влади». Залежно від проголосованих протягом місяця пріоритетів ми залучатимемо кошти на той чи інший проект. Голосувати можна в цій групі.

А ще ми знизили плату за комерційну рекламу.

Як допомогти «Четвертій владі»

Кожен бажаючий творити незалежне громадське інтернет-ЗМІ за такими редакційними правилами може долучитись своїми коштами, послугами, волонтерською діяльністю. Можливість перерахувати кошти:

ЄДРПОУ 26406610 МГО «Рiвненський прес-клуб» р/р 26002141976, МФО 380805. Призначення платежу: «Безповоротна фінансова допомога для виконання статутних завдань»


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

16.05.2014, 15:41 194.44.34.*** 22
Догрався .Тебе попереджали . Зло яке ви з дружиною несете людям- вам і повертається. І далі буде ще більше. З такою мордою треба вагони розвантажувати- а не бабськи плітки збирати... [повне ай-пі - 194.44.34.221 - позбавлений права подальшого коментування через порушення правил коментування]

журналіст, редактор, блогер з Рівного

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору