БЛОГИ  »  Володимир Торбіч

Рівненське агентство журналістських розслідувань готуватиме програми для Громадського ТБ за кошти канадських платників податків

06.06.2014, 08:59      Володимир Торбіч      Переглядів: 3790

Україна не може - Канада допоможе :) Ілюстративне фото з tsn.ua

Наразі залучення коштів від рівненської та волинської громади, м’яко кажучи, не дотягує до того рівня, щоб громади могли утримувати своє громадське незалежне ЗМІ. Через це редакція змушена дещо обмежити кількість публікацій на порталі. Натомість частково ресурси на портал вдалося залучити з проекту, який підтримав Департамент закордонних справ, торгівлі та розвитку Канади (DFATD) через «Інтерньюз-Нетворк».

Рівненське агентство журналістських розслідувань уклало договір з Американською неурядовою організацією «Інтерньюз-Нетворк», яка підтримує незалежні ЗМІ в Україні. Канадський уряд надав грантову підтримку через цю організацію на створення телепрограм, які досліджують корупцію та інші зловживання владою і несправедливість.

Протягом року Агентство зобов’язалося підготувати 12 таких програм для проекту журналістських розслідувань Громадського телебачення «Слідство.Інфо». Ці програми також транслюватимуться в ефірі Першого Національного телеканалу.

У більш розширеній версії матеріали і публікації розслідувань з’являтимуться і на порталі ЧЕТВЕРТА ВЛАДА.

Попри те, що проект офіційно мав початися з квітня, кошти (перший транш) на рахунок Рівненського агентства журналістських розслідувань надійшли в 20-х числах травня. Перший вихід програми з рівненським сюжетом заплановано на 18 червня.

Запланований бюджет рівненсько-волинського проекту (квітень 2013-березень 2014) – 23 672 долари США. Внесок Рівненського агентства журналістських розслідувань 2 280 доларів (за рахунок власного утримання приміщень в яких працюють журналісти).

З цих коштів передбачено:

Робота персоналу (редактора-журналіста, журналіста, оператора, бухгалтера – з врахуванням податків та інших обов’язкових платежів) – 20 052 долари. (Про інших не маю права казати, але про себе, як про керівника проекту у Рівненсько-Волинському регіоні прозвітую - мій дохід «грязними» (включно з врахуванням податків та соціальним платежем) становить 700 доларів у місяць).

Транспортні витрати – 960 доларів.

Обладнання і канцтовари (канцтовари, смартфон, два зовнішніх вінчестера, радіосистема з радіомікрофоном ) – 1 820 доларів.

Інші прямі витрати (банківські послуги, телефон, інтернет, запис озвучки програм) – 840 доларів.

Договір стандартний для грантоотримувачів – багато сухого юридичного тексту на 32 сторінки. Є розділ про конфіденційність персональної інформації, хоча я не зовсім зрозумів як він стосується цього проекту і що саме конфіденційне, адже нічого такого конфіденційного в договорі не побачив. Можливо це стандартний пункт для подібних договорів на зразок вимог українського закону «Про захист персональних даних».

Є зобов’язання щодо непідтримки терористів, дотримання рівності прав та відсутності будь-якої дискримінації (що, як на мене, само собою зрозуміле). Але на кілька, як на мене, важливих моментів договору хотілося б звернути увагу. Наведу кілька цитат з договору:

«Через проект зміцнення журналістських розслідувань в Україні, Інтерньюз пропонує створити онлайн ТБ-програму у співпраці з Рівненським агентством журналістських розслідувань, яка інформуватиме громадськість і підвищить стандарти української тележурналістики».

«Заключне редагування буде зроблено редакторами Hromadske.tv, в консультації з регіональними журналістами».

«Очікувані результати включають в себе: Збільшення кількості та якості розслідувань, що стануть доступними українцям, щоб отримати суспільно-важливу інформацію та збільшення доступу до достовірної інформації та аналізу ключових питань державної ваги для українських громадян».

«Грантоотримувач є НЕЗАЛЕЖНИМ контактором для виконання цієї угоди, а не агентом або працівником Інтерньюз. Всі роботи мають виконуватись на власний ризик грантоотримувача».

Найбільше, що мене «стрімануло», це ось такий пункт:

«Грантоотримувач визнає, що робота в рамках цього гранту може призвести до серйозних ушкоджень та/або смерті персоналу». Дасть Бог до такого не дійде :) Хоча вже під час першої підготовки програми довелося стикатися із сотнею агресивно налаштованих людей, які кидалися на камеру, автоматниками, газовими балончиками… Про це згодом у першій програмі з Рівненщини.

А поки що основну увагу і весь час (принаймні поки проект не налагодить свою роботу) змушений буду приділяти програмі «Слідство.Інфо», а не порталу ЧЕТВЕРТА ВЛАДА.

P.S. Для любителів попліткувати про «грантоїдів». Рівненське агентство журналістських розслідувань залучило у Рівне і Луцьк 20 тисяч доларів соціальних інвестицій. В масштабах міст це мізер, але якщо врахувати, що це наслідок чесної праці кількох журналістів (і забезпечення чотирьох людей чесним заробітком), то, як кажуть, дай Боже кожному. Особливо приємно, що це кошти з Канади – країни Заходу з найбільшою українською діаспорою. Ці кошти прозоро (починаючи з цього звіту) будуть витрачені в Рівному та Луцьку для того, щоб в наших регіонах зменшилось корупції та збільшилось справедливості. Але без сильної громади, чесних та відповідальних громадян таку руйнівну для країни річ як корупція ми не подолаємо. Як би це пафосно не звучало, але це так.

P.P.S. Дуже хотілося б, щоб основним утримувачем громадського засобу масової інформації була саме громада – відповідальні громадяни, які хочуть за свій рахунок утримувати ЗМІ, яке служитиме саме інтересам суспільства – всіх чесних громадян. Сподіваюся, що згодом це станеться.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

01.08.2014, 12:30 194.187.216.*** Рада
Миколі (194.44.93.*** ) "бо волонтерство це добре, але все робити на безоплатній основі - означає не їсти, не пити, комуналку не платити і взаглі піти з простягнутою рукою по світу." Дуже гарно звучить! Вони й пішли з простягнутою рукою. Віддома, можна навіть сказати, забита фраза: "Заграница нам поможет". Тільки герой-автор цієї фрази не дуже гарно закінчив. Тільки, щось мало віриться, що та заграница безкорисливо так нам все дарує: дармовий сир буває лише у мишеловці. Значить треба буде відпрацьовувати. І де ж тут незалежна преса?????????
06.06.2014, 20:28 185.26.182.*** Володимир
вчіть матчасть 95.135.61.*** Наприклад що таке соціальні інвестиції. Більше немає чого додати.
06.06.2014, 19:52 95.135.61.*** Антоніна
що Ви так розхвилювались?:)Перед ними і будете звітуватись:)Багато того,що Ви робите,знаходить схвалення у громади,тільки 20 тис. дол.,цілому Агенству-називати інвестицією в регіон?:))Не треба так пафосно.Знайшли можливість оплатити витрати і свою працю-добре. Боретеся-боріться:)))
06.06.2014, 15:31 213.174.12.*** Антоніна
Для 95.135.61.*** Очевидно, ви або зовсім не орієнтуєтеся в умовах співпраці з грантодавцями в плані підготовки журналістських розслідувань або ж намагаєтеся дискредитувати Агентство. Якщо не знаєте - то міжнародні організації-грантодавці, з яким співпрацювало і співпрацює наше Агентство, ЖОДНОГО разу не вказувало і не банило жодної теми розслідування. ЖОДНОГО разу не втручалося в редакційний процес. Перевіряють лише відповідність результату проекту задекларованому кількісному та якісному показнику, а також відповідність витрачання коштів.
06.06.2014, 15:01 95.135.61.*** Володимиру
по простому,хто платить,той і заказує музику:))
06.06.2014, 15:00 95.135.61.*** Володимиру
многа букафф,для тих,хто багато розуміє:)від перестановки доданків-сума не міняється:))це добре,що гроші не вкрадені,а тіпа інвестовані,тільки для чого так пафосно,і кому це цікаво?:))чесні журналісти:)))
06.06.2014, 14:38 194.44.93.*** Микола
Підтримую! Молодці! Робота має оплачуватися, бо волонтерство це добре, але все робити на безоплатній основі - означає не їсти, не пити, комуналку не платити і взаглі піти з простягнутою рукою по світу. Добре, що хоч закордоном розуміють, що такі організації як 4 влада необхідно підтримувати. А от нашим олігархам, зокрема й місцевим мільйонерам, до такого розуміння ой як далеко. А шкода...
06.06.2014, 14:25 185.26.182.*** Володимир
Персональне розяснення для того, хто модест: соціальні інвестиції в цьому випадку це не лише кошти, які будуть потрачені в Рівному та Луцьку. Це кошти, які вкладені у цьому випадку у викриття корупції та зловживань, з метою змінити тотальну корупційну ситуацію, яка є нині. А якщо ви не розумієте, наскільки тотальна українська корупція призводить до розкрадання коштів, які мають належати всьому суспільству і витрачатися для його розвитку, а не для збагачення корупціонерів, то цього я вам в одному коментарі не поясню.
06.06.2014, 14:20 185.26.182.*** Володимир
Для тих, хто не зрозумів що таке соціальні інвестиції. Довідка: Соціа́льне інвестува́ння - використання і залучення зовнішніх та внутрішніх ресурсів територіальних громад в інтересах їхнього соціально-економічного, культурного розвитку, створення достатнього рівня життя для її членів, забезпечення реалізації їхніх демократичних прав і свобод, гармонії з навколишнім середовищем.
06.06.2014, 13:46 95.135.61.*** модест
ну да...потім ці гроші будуть залишені на ріненсько-луцьких базарах,магазинах,автозаправках,автосалонах ,ріелторських конторах:)))))))))успіху в освоєнні інвестицій:))))))))
06.06.2014, 13:43 95.135.61.*** модест
Рівненське агентство журналістських розслідувань залучило у Рівне і Луцьк 20 тисяч доларів соціальних інвестицій:))))))))))))))))))ржунємаху:))))))))))в Рівне і Луцьк,чи окремі сім*ї рівненчан і лучан?:)))))))))))))
06.06.2014, 10:45 194.44.95.*** marina
з повагою відношусь до всіх чесних (моральних) професіоналів (при чому при виключно одночасному поєднанні цих категорій. А то у нас поки що типовим є наявність "чесних" байдикувальників і "нечесних" працівників.) хочу поцікавитися: хто вніс 20 тис $ соціальних інвестицій? щоб ні в кого не залишалось здогадів щодо "персонального" складу "соціуму" )) вдалої роботи на благо народу України!

журналіст, редактор, блогер з Рівного

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору