БЛОГИ  »  Володимир Торбіч

Коротка відповідь рівненському СБУ на ура-патріотичну маніпуляцію

14.08.2017, 23:15      Володимир Торбіч      Переглядів: 10756

Моя коротка відповідь на образливого листа спецслужбістів, підписаного начальником УСБУ в Рівненській області Василем Бедрієм

Сьогодні отримав другий лист від Рівненського СБУ. «Четверта влада» допомагала збирати інформацію для програми про статки незрозумілого походження у першого заступника голови СБУ Павла Демчини. Також не раз писали і поширювали інформацію колег про земельні мутки СБУ в Рівному. Поширювали інформацію про те як СБУ займається цькуванням голови Центру протидії корупції Віталія Шабуніна. Бачу, хлопці Демчини, вихідця з Рівненщини, вирішили погратися.

В листі ці нащадки чекістів фактично назвали мене боягузом, який не виконує свій «святий обов’язок із захисту Батьківщини» і ухиляється від того, щоб добровільно піти на війну.

Чекав до вечора, думав може щось напишу спокійне без лайки, але поки що невиходить.

Тому просто закидую листи СБУ з відповідями, які підготувала юристка Інституту розвитку регіональної преси Людмила Панкратова. І підбірку матеріалів про цих хероїв. Відразу оговорюсь, що як в СБУ, так і в інших правоохоронних органах є толкові, розумні і адекватні фахівці, але зараз не про них.

Дайте інформацію, якої у вас немає

Перший лист надійшов у червні і в ньому СБУ запитує інформацію у «Четвертої влади» (одного з виконавців проектів) інформацію про весь проект журналістських розслідувань «Слідство.інфо», який підтримує Міністерство закордонних справ Канади і про проект, який підтримує США і який стосується програми обмінів журналістів UMPP IREX.

Здоровий глузд підказує, що якщо Рівненське агентство журналістських розслідувань – один з виконавців проекту, то воно не може мати запитуваної інформації по всьому проекту. А законодавство підказує, що моніторинг міжнародної технічної допомоги здійснює Міністерство економічного розвитку. Тож якщо запитувана інформація існує – вона знаходиться у Міністерстві і ось туди звертайтеся. Але ж ні, очевидно для СБУ не головне отримати інформацію, головне наїхати.

Оскільки СБУ взялася за те, що її не стосується, ми надіслали листа, щоб уточнити що їм потрібно і на якій підставі.

«Згідно зі ст. 19 Конституції України, правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Стаття 3 Закону України «Про Службу безпеки України», передбачає, що діяльність Служби безпеки України, її органів і співробітників ґрунтується на засадах законності, поваги до прав і гідності особи, позапартійності та відповідальності перед народом України.

Відповідно до Порядку залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 р. № 153, у п. 24 передбачено:

«Моніторинг проводиться Мінекономрозвитку разом з бенефіціаром та уповноваженими представниками донора (за згодою) під час реалізації проекту (програми) (поточний моніторинг) та на заключному етапі реалізації (заключний моніторинг).

У вказаному Порядку не передбачено можливості проведення моніторингу або ознайомлення з документацією за проектом інших органів державної виконавчої влади.

Пунктом 3 частини 1 статті 24 Закону України «Про Службу безпеки України» встановлено обов’язки Служби безпеки України: виявляти, припиняти та розкривати кримінальні правопорушення, розслідування яких віднесено законодавством до компетенції Служби безпеки України, проводити їх досудове розслідування.

У своєму листі Ви посилаєтесь на п. 3 ч. 1 ст. 25 цього Закону, яка встановлює права СБУ та передбачає:

«Службі безпеки України, її органам і співробітникам для виконання покладених на них обов`язків надається право: одержувати на письмовий запит керівника відповідного органу Служби безпеки України від міністерств, державних комітетів, інших відомств, підприємств, установ, організацій, військових частин, громадян та їх об`єднань дані і відомості, необхідні для забезпечення державної безпеки України, а також користуватись з цією метою службовою документацією і звітністю».

Однак, у листі відсутні будь-які відомості, з якою метою Управління СБУ у Рівненській області просить «вказівки надати інформацію», яка стосується виконання проектів міжнародної технічної допомоги, кому надати таку вказівку, та яким чином запитувані документи стосуються «забезпечення державної безпеки України».

Аналіз процитованих норм, встановлених ст. 24 та ст.25 Закону України «Про Службу безпеки України» з урахуванням ст. 19 Конституції України, свідчить, що будь-які документи можуть бути витребувані (або запитані) у випадку, якщо СБУ ведеться слідство щодо розслідування кримінального правопорушення, підслідність якого віднесена до компетенції СБУ відповідно до ч.2 ст.93 Кримінального процесуального кодексу України. Жодних відомостей про таке правопорушення Ви не зазначаєте.

Відповідно до судової практики (Ухвала Вищого адміністративного суду України від 16 грудня 2010 року у справі №К-15673/10) право СБУ на отримання даних і відомостей «не є абсолютним, а відповідний запит має бути обґрунтованим та конкретним. У ньому має міститись інформація щодо підстав витребування документів або інформації», крім наведення правових підстав для висунення відповідних вимог, також надаватись документи, що підтверджували б проведення перевірки у встановленому законодавством порядку.

Також звертаємо Вашу увагу, що відповідно до Порядку залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 р. № 153, моніторингові звіти формуються реципієнтами (бенефіціарами) та подаються до Мінекономрозвитку.

Враховуючи викладене вище, просимо Вас повідомити:

- в рамках якого кримінального провадження було направлено даний лист до нашої громадської організації;
- яким чином реалізація проектів міжнародної допомоги стосується забезпечення державної безпеки України.

Про отриманий нами лист буде поінформовано донорів та Міністерство економічного розвитку і торгівлі.

Ідьот война свящєнная

Сьогодні побачив що відписали чекісти. Зверніть увагу на пафос, ура-патріотизм і маніпуляції тих, хто своєю бездіяльністю постприяв появі війні на сході. Виявляється, ці люди боряться з Російською Федерацією.

Відповідь юристки Інституту розвитку регіональної преси Людмили Панкратової:

«Посилання на «священний обовязок», не лежить у площині права. Нас інформують, що інформація потрібна «не у зв’язку з проведенням досудового розслідування», збирають інформацію про діяльність агенції журналістських розслідувань у зв’язку із здійсненням захисту держави від посягань іноземним спецслужб». Не думаю, що ця вимога є контректною і обгрунтованою».

Моя ж коротка відповідь на цю ницу маніпуляцію з ницим звинуваченням – це головне фото до цього матеріалу.

Чому СБУ наваяло такі листи

«Отець Василь Бедрій закликає до священного обов’язку»

Ось коротка підбірка публікацій «Четвертої влади» або перепублікацій колег про Службу НЕбезпеки України.

20-мільйонний подарунок від рівнян для приватної фірми через СБУ: розслідування

25.02.2015, 14:17 портал «Четверта влада»

Знадобилося всього два місяці правоохоронцям та чиновникам Рівнеради, щоб підготувати для винесення на сесію Рівнеради проект про передачу елітного шматка землі у центрі Рівного для СБУшників під будівництво житла.

У Рівному СБУ, за сприяння голови ОДА, «прихватизувала» гектар землі на мільйони гривень

08.07.2015, 16:35 vse.rv.ua

Скоро земельну корупцію в Рівному буде остаточно подолано. Бо нема землі – нема корупції. Замість боротьби з розбазарюванням міських земель, силові структури області та місцева влада її очолили.

Як СБУ натиснуло на чиновників і Рівненщина втратила понад півтора мільйона

22.01.2016, 18:10      Анна Калаур, «Четверта влада»

Після втручання СБУ Рівненщина втратила більше 1,6 мільйона гривень на тендері по реконструкції їдальні. Як рівненські чиновники отримали «лист-страшилку» від СБУ і через формальності втратили значні для області кошти читайте далі.

Як у Рівному «розпідозрили» пов`язаного з кришуванням бурштину спецслужбовця

25.02.2016, 17:00      Дмитро Бондар, «Четверта влада»

Ім`я Олега Назарука вже виринало у контексті «кришування» бурштиновидобутку, втім це обмежувалося публікаціями у ЗМІ. Нині ж справу з паном Назаруком серед учасників, розслідували його колеги – Головне слідче управління СБУ. Те, як усе відбувалося з`ясовувала «Четверта влада», спеціально для Corruptua.org.

Війна за поліський бурштин: хто зацікавлений у тому, щоб розкрадання мільйонів на Рівненщині тривало далі (ВІДЕО)

01.07.2014, 09:00      ІА «Рівненське агентство журналістських розслідувань»

Після зміни влади у Києві там почалася справжня війна за право нелегально видобувати бурштин. У цю війну втягнуті приїжджі озброєні «спортсмени», депутати, київські чиновники, місцеві селяни, міліція, СБУ… Хто заважає бізнесу на сотні мільйонів доларів щороку стати легальним вивчали журналісти «Рівненського агентства журналістських розслідувань» на Рівненщині.

«Генеральська висотка»: у центрі Рівного фірми депутатів-регіоналів збудували елітну багатоповерхівку на землі СБУ

02.07.2016, 11:20      портал «Четверта влада» 

На земельній ділянці СБУ в центрі Рівного фірма депутата від Партії регіонів Сергія Качановського «Альянс Престиж Буд» звела елітний житловий будинок із підземними гаражами і мансардами. Генпідрядником будівництва виступила фірма «Капіталінвест» Ігоря Давидчука, який має спільний бізнес із родиною депутатів-регіоналів, генералів, фігурантів скандалів навколо концерну ЄДАПС Василя та Віталія Грицаків. Ласою ділянкою оборонних земель на вулиці Квітки-Основ’яненка, 8-А вартістю в кілька мільйонів гривень СБУ пожертвувала заради отримання трьох службових квартир від забудовника.

Керівництво СБУ Рівненщини приховує інформацію про свою землю, забудовану багатоповерхівками

08.06.2016, 11:12      «Антикорупційний моніторинг» 

Ефективність боротьби СБУ Рівненщини з терористами та корупціонерами не викликає жодних сумнівів. Адже керівництво місцевого управління встигає ще й займатися… будівництвом багатоквартирних житлових будинків. За 25 років СБУ отримала у Рівному 15 земельних ділянок. На 8 із них зведені житлові будинки. Втім, інформацію про це керівництво СБУ ретельно приховує, хоча вона дуже важлива для громади.

Закритий клуб СБУ: розслідування (ВІДЕО)

09.10.2014, 13:20      hromadske.tv

Служба безпеки України – не правонаступниця КДБ УРСР і ніколи не наслідувала «чекістських традицій». Під цими словами в «Білій книзі СБУ» у 2008 році підписався тодішній і вже нинішній глава СБУ, випускник Інституту розвідки імені Андропова КДБ СРСР Валентин Наливайченко.

Докази участі СБУ в замовній акції під будинком антикорупціонера Віталія Шабуніна (ВІДЕО)

21.04.2017, 13:25      портал «Четверта влада»

У вербну неділю 9 квітня під будинком голови «Центру протидії корупці» Віталія Шабуніна зібрався мітинг, організаторами якого вважали СБУшників. На причетність службовців, зокрема, вказували свідчення активістів Автомайдану, яких запросили відзняти дійство на дрон. На думку Шабуніна, таким чином силовики спробували влаштувати помсту за позов до Служби безпеки, мета якого зробити декларації працівників органу відкритими.

Виходцю з Рівного Віталію Шабуніну СБУшники організували фейковий пікет (ВІДЕО)

10.04.2017, 17:27      Анна Калаур, «Четверта влада»

Під вікнами голови антикорупційної організації «Центр протидії корупції», екс-депутата Рівненської міської ради Віталія Шабуніна у неділю, 9 квітня, пройшов пікет. Учасники дійства прийшли з плакатами зі звинуваченнями в адресу Шабуніна. Організаторами так званого «пікету» він вважає заступника голови СБУ Павла Демчину. А активісти Автомайдану повідомляють, що правоохоронці на чолі із керівником управління СБУ із захисту національної державності Романом Матковським, просили їх відзняти будинок якогось «сепаратиста». Активісти лише на місці події зрозуміли, що мова йшла про Шабуніна.

Таємниці Демчини: що приховує заступник голови СБУ з Рівненщини

13.03.2017, 22:00      портал «Четверта влада»

Завдяки електронному декларуванню суспільство дізналося про статки практично всіх правоохоронців. Своє майно змушені були показати прокурори, керівники поліції і навіть судді з митниками.

Єдине силове відомство, яке домоглось права не публікувати електронні декларації, – це Служба безпеки України. Керівництво СБУ оголосило інформацію про статки своїх працівників державною таємницею, розголошення якої може завдати їм непоправної шкоди.

Начальник управління СБУ на Волині: без житла, без сім’ї, але з BMW X5 - декларація

11.06.2013, 15:16      Юрій Горбач, портал «Четверта влада»

Начальник управління Служби безпеки України у Волинській області Володимир Мельникович відмовився надати копію своєї декларації про майно, доходи і зобов’язання фінансового характеру за 2012 рік журналістам. Однак, «слідуючи засадам забезпечення прозорості та відкритості», повідомив відомості із неї.

Керівники управління СБУ на Волині: дорогі авто і квартири за сотні тисяч доларів

08.04.2016, 13:20      corruptua.org 

Керівники управління Служби безпеки України у Волинській області за 2014 рік задекларували тисячі гривень отриманої матеріальної допомоги. Разом з тим, дехто із них офіційно їздить на авто за десятки тисяч доларів, має дорогі квартири, а дехто і солідні заощадження.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

журналіст, редактор, блогер з Рівного

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору