БЛОГИ  »  Олександр Лащук

Депутати дерибанять землю

12.10.2012, 00:00      Олександр Лащук      Переглядів: 2424

Фінальні акорди лунають у виборчій компанії 2012. Кандидати наввипередки розкидають останні порції передвиборчих обіцянок, реклама і брудний піар ллється потоками. Проте за рейтинговою гонитвою, основні фігуранти перегонів забувають про правду. А правда в реальності, на жаль, сумна.

За роки незалежності брехливі політики і корисливі діячі порозкрадали нашу з вами спільну власність: підприємства, приміщення, майже все спільне майно громади, землю. А земля у містах, зважаючи на велику чисельність населення, завжди користувалась особливою цінністю і відповідно коштувала дорого. Мені доводилось вивчати досвід багатьох європейських міст щодо землекористування. Узагальнюючи матеріали, їх можна звести до важливого висновку: європейські громади, ні за яких обставин не передають у довічну власність вільні земельні ділянки. Тому що, це єдиний спільний ресурс, який не можна якимось чином набути. Якщо і передають землю, то тільки в оренду і на конкурсних засадах. Такі кроки дозволяють отримувати для мешканців територіальних одиниць постійні прибутки для бюджету упродовж десятиріч. А це і гідне фінансування медицини, освіти, і загалом всієї колективної інфраструктури.

На жаль, наші чиновники і політики живуть за іншими принципами. Цей принцип вкладається у вислів нерадивого короля Франції Людовика ХV, який втратив багато державних земель: «А після нас - хоч потоп!». Люди котрі прийшли до влади в Рівному від демократичних сил, а зараз гуртом пнуться до Верховної Ради, не тільки не виправдали сподівань рівнян, а й з особливим натхненням намагаються прибрати все, що може стати корисним для громади. Добили Рівне, зараз хочуть добити Україну разом з «хижаками» з Партії Регіонів.

Мало хто з звичайних мешканців знає, що перед кожним засіданням Рівнеради, відбувається «погоджувальне» передпленарне засідання. Так, 17 вересня 2012 року на такій «нараді» два самовпевнені, вихвалькуваті кандидати, оголосили на загал про свою зустріч у Верховній Раді. Вони говорили так ніби вибори вже відбулись. Мабуть в них вже замовленні ресторани, закуплене шампанське, заброньовані путівки на заморські курорти, щоб відсвяткувати перемогу. Читача мабуть цікавить: хто ж ці два кандидати? Це мер Рівного Володимир Хомко та депутат міськради Юрій Вознюк. Але мова в статті про інше.

Багато місцевих обранців конвертували народну довіру у власні маєтки та мільйони. Тіньові схеми розподілу землі у Рівному, які дивували всю Україну, були прості та нехитрі. Земля гектарами передавалась управлінню капітального будівництва Рівненського міськвиконкому, а далі ця структура, в свою чергу, самовільно розділяла на менші ділянки міську землю через тіньову, недоступну для пересічних мешканців роздачу. Нікого не цікавило, що стоїть на місці два десятиліття загальноміська та навіть пільгова черги. Не було і бажання у цих діячів продавати землю через відкриті торги, щоб поповнювати бюджет. Проте важливо було обранцям і чиновникам вхопити за каденцію собі побільше, а громаді залишити поменше. Варто наголосити, що коли в 2010 році їх обрали, вони просто зметикували поставити на ці потоки власні інтереси і своїх людей. Таким чином, Володимир Хомко отримав на масиві Скляренка-Кибалюка, для себе і своїх родичів земельні ділянки. Але, найбільше здивував навіть «посвячену» у ці афери публіку, депутат Рівнеради Юрій Вознюк. Для загального розуміння розкажу передісторію.

""

У листопаді 2005 року, за головування світлої пам’яті Віктора Чайки, комісія у складі заступника міського голови О.Кравчука, Ю.Бідюка, О.Хмилецького вирішила розділити земельні ділянки в районі вулиць Макарова-Прижвальського-Павлюченка між інвалідами Вітчизняної війни та прирівнюваними до них особами, учасниками бойових дій, ветеранами праці, багатодітними сім’ями, афганцями, чорнобильцями та іншими пільговими категоріями. У тих списках теж були теж сумнівні пільговики, принаймні незначна від загалу частина.

""

""

""

Втім, вже у 2012 році пільговиків-забудовників на цьому масиві залишилась жменька, а проте побільшало впливових чиновників, суддів, працівників різних відомств і членів їхніх родин. Багато випірнуло підставних осіб, які теж з незрозумілих причин отримали ділянки. Особливого зухвалості набрались депутати Рівнеради, коли влітку цього року навіть під на комерційне будівництво дали землю на цьому масиві безкоштовно. На мою пропозицію продати хоча такі землі для об’єктів громадського обслуговування з аукціону, тому що це чиста комерція, не відреагували. Проте, представники «Фронту змін» раптово почали скаржитись до Києва, що такими пропозиціями я нібито руйную єдність опозиції.

А скаржитись їм, власне, було за що. Адже керівник фракції «Фронт змін» Рівнеради Юрій Вознюк здогадався отримати на підприємство, фінансовим директором якого він є, аж 10 земельних ділянок на Макарова. Якщо порахувати наділи на цій території далеких і близьких його родичів, то знайдемо більше 15-ти таких земельних ділянок. Ну просто міський земельний супер-латифундист…

""

 ""

Потім ці діячі починають розповідати про те, що бюджет міста не гумовий і проблеми вирішити немає за що…Чиновники і депутати, щоб виправдати такі власні корисливі кроки починають розповідати, що пільговики не мають достатніх коштів, щоб долучитись до будівництва інфраструктури (дороги, комунікації), і тому вони змушені землю віддавати безкоштовно для багатих. Але невже ці лицеміри не знають, що продавши декілька земельних ділянок з аукціону під комерційні структури, і дещо зменшивши розмір земельних ділянок під індивідуальну житлову забудову збільшивши їхню загальну чисельність з 219 скажімо до 350, можна було б чергу підтягнути і гроші на інфраструктуру для пільговиків профінансувати з бюджету? Чому, скажімо, судовій адміністрації, яка планує загребти жіночу консультацію на Драгоманова шукає нове приміщення для Рівненського міського суду, не передати ділянку на цьому масиві, а за це не отримати субвенцію для будівництва доріг, каналізації, водо-, електропостачання на цьому масиві? Рецепти є, допомогти людям, проте влада на ці пропозиції не реагує.

На сесії Рівнеради 20 вересня 2012 року знову в єдиному пориві депутати від Партії Регіонів, «Фронту змін», «Батьківщини» і групи підтримки Володимира Хомка зняли з розгляду важливе рішення для бюджету Рівного «Про пайову участь у розвитку інфраструктури міста». Відповідно до ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» в бюджет Рівного повинні надходити кошти від приватних структур, які побудували нові нежитлові (комерційні) приміщення і житлові великою площею (більше 300 м.кв.), для розвитку, тобто для підтримки доріг і інших комунікацій. На жаль, будівельні компанії, значна частина яких належать і діючим депутатам ВР і кандидатам в депутати ВР, через чиновників, депутатів і комісії Рівнеради всіляко намагаються відтермінувати прийняття цього рішення. Мало того, що безкоштовно отримують від Управління капітального будівництва земельні ділянки, на них заробляють, ще і не хочуть платити відсоток на розвиток міста, як це зобов’язує Закон.

Не підтримували мене і ці кандидати, коли на сесіях пропонував висловити позицію громади щодо загрози добудови двох енергоблоків Хмельницької АЕС на старих затоплених фундаментах, коли ставив питання про чесний розподіл бюджетних коштів на користь мешканців, а не конкретних чиновників. Не підтримували вони мене, коли пропонував звернення на захист української освіти, мови і культури від Табачника (ще перед прийняттям мовного закону), коли намагався заставити чиновників звітуватись про пророблену роботу і неймовірні премії, коли потрібно було захистити національних героїв від зазіхань регіональної орди, коли треба було убезпечити рівненських дітей від різноманітних зловживань.

Викликає здивування, як деякі кандидати в рекламі, що лине звідусіль, кинулись захищати Юлію Тимошенко і вказують на те, що тільки вони її визволять. Вони пізно спам’ятались і швидко забудуть про це.

Так, влітку минулого року, коли дійсно треба було їхати до Києва на акції протесту, ніхто там навіть і близько не стояв. Це робили «Жінки Батьківщини»: Марія Конощук, яка день і ніч перебувала на Києві , Ольга Покальчук, яку «беркут» виводив за вимогою судді Кірєєва, це Лілія Москальова, яка за власні кошти возила активістів в столицю і яка за Юлю отримувала стусани від київського «беркуту». Це і Світлана Ніколіна, яка разом зі мною і Марією Конощук відстоювала в Адміністративному суді Рівненської області наметове містечко на підтримку Юлії Тимошенко в Рівному, проти якого позивався Володимир Хомко. Не бачив я цих лицемірних кандидатів і на мітингах, прес-конференціях присвячених боротьбі за визволення Юлії Тимошенко. Тепер, коли це стало вигідно, то спекулюють на цьому всі, навіть Володимир Хомко. Він влітку 2011 року на одному із пленарних засідань, навіть обмовився, що через політиків в Києві (суд над Тимошенко), ледь не зірвалась сесія, на якій ставилось питання його будинку на вул. Кибалюка. Вже цього літа міській голова підтримував політичні заяви. Якщо хтось і має право говорити про визволення Тимошенко, то це ті люди, які робили якісь реальні кроки.

Тому, не ховаючись я прямо звинувачую деяких земельних кандидатів у підступності і лукавстві. Крім того, нам всім потрібно усвідомити, що Партія регіонів - це зло, і кандидатам від якої А.Юхименку і О.Губанову не повинно бути віддано ні одного голосу, якби вони солодко не співали і не задобрювали виборців. Вони гвинтики системи, яка обкрадає нас щосекундно і веде до руйнації держави. Пам’ятайте, «рецидивіст» веде свої сатанинські легіони у Верховну Раду, щовечора «натхненно» переглядаючи відеозаписи з Качанівської колонії.

Рівне і наша область, не повинна дати ні одного голосу ворогам України і Партії Регіонів, а також пройдисвітам-лицемірам, які приховують своє нутро в яскравій обгортці опозиційності. Маю право про це говорити, бо належу до невеликої когорти людей, які не тільки звинувачували безособово антинародний режим, а й відверто боролись з їхніми представниками на місцях. Проти мене, у випадку мого висування, вже готові були порушити кримінальну справу за хуліганство з особливим цинізмом, за спалення зображення прапора Партії регіонів. Не виключено, що люди, яким заважає моя позиція, спробують знову чинити певні провокації. До цього готовий, і дякую тобі, Боже, що я не кандидат!


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

31.03.2013, 21:30 95.135.56.*** Мешканець Рівного.
Сашко, чом не пишеш вже та не \"борешся\"?\nЧи як поперли з партії та пішла дружина - все скінчилось, чи борода Бога, за якути вхопився на свою думку, вислизнула?\nЧи коханка не даєдобро ?
17.01.2013, 14:28 37.19.176.*** Мамай
\"ФАКТИ | 93.183.233.***\nНА відміну від продажників від БЮТ і Фронтовиків Лащук не продається. Тому БЮТівським продажникам краще мовчати. \n\n17.10.2012\" )))\n
25.10.2012, 12:23 10.179.194.66, 91.*** попереднику
Назви.
25.10.2012, 12:06 77.123.30.*** Свободі
Значить все-таки в Свободі с.ка завелась. Відкрий лічіко,Гюльчитай! Ще раз тявкнеш-назву прізвище і чим займався раніше
20.10.2012, 15:00 195.149.109.*** Аська
Не знаю хто від кого гроші отримує, але все написане прикольне. Лащук вніс шось новеньке в рівненську політтусовку. Пацанчик і далі їздить на тролєйбусах, ходить в дешевенькій сорочечці і гадить всім кому треба з мєстного істєблішмєнту))))))))))))
19.10.2012, 12:09 10.179.194.66, 91.*** to Ольга | 77.123.30.***Рівнянину | 77.123.30.***Люмпен | 77.123.30.***
Троль і флудер тут лише ти,анатольович,палітолог з аграрного колєджу....:))))))))))
19.10.2012, 11:13 77.123.30.*** Рівнянину
Ти чий троль-з офісу на Петлюри, чи на Почтовій?))Якщо на Петлюри-то там аж смердить відставними лоботрясами,які замість того,щоб справді працювати,сидять в однокласниках,і активізуються перед виборами,щоб когось брудом облити. Про який завод мова!)))А якщо з Почтової-то вам треба подумати,що вибори скоро закінчаться,а з ними і ваша \"любов\" до БЮТу))))Вся ця наволоч БЮТівська залишається в місцевих радах і за хабарі буде продовжувати грабувати рівнян. То Свобода з ними чи ні? Побачимо..
19.10.2012, 10:54 46.203.119.*** Рівнянин
Дивлюсь я на вас хлопці і розумію, що за гроші ви готові рідного батька продати. Висновок тут один: Сашко Лащук отримує гроші від влади. За це робить свою справу. Зрозуміло жити за щось треба. Бо на заводі він не працює, як я. Я вже дізнався. Брехун. Такий собі псевдо-патріот, якого утримує влада за награбовані гроші. Заплатили - він каже те що йому кажуть. Розколює опозиційні сили та підігрую владі. Ганьба такому свободівцю. Думав голосувати за свободу, але якщо у них такі запроданці та псевдо-патріоти не буду. Нічого у вас не вийде. Демократичні сили переможуть!!!
18.10.2012, 23:16 194.44.196.*** Володимир
Смішно читати про корпоративну етику - це що за корпорація така? Корпорація мільйонерів чи корпорація лицемірів? Чи все ж таки опозиційна сила, яка розповідає, що вона за демократію і проти корупції, а сама замість демократичних виборів в середині партії - праймеріз, продає місця. Люди, які їх купують, стають тушками і працюють на партію, яку виборці не підтримували. По простому це називається ШАХРАЙСТВО. То в чому погано викривати шахраїв??? Просто треба визначитись кому служити - людям чи \"бабкам\" і відверто це робити, а не вводити людей в оману.
18.10.2012, 22:01 188.0.68.*** Святославу
Які ж ви опозиціонери? БЮТівські олігархічні прохвостні які на кандидаиів дивитеся тільки через призму грошей. По вашому гідні опозиційні кандидати тільки ті що світяться за гроші, бо їх накрали і прикупили Яценюка і Турчинова? Назвіть хоч один випадок зради Українських інтересів Іваном Зайцем? Так він ненакрав грошей стільки як Вознюк і жодного разу не продавався так як БЮТівці. То що по Вашшому він не опозиціонер? Випробований Заєць що по Вашому гірший за новітніх горе опозиціонерів, про яких написано правду Лащуком.
18.10.2012, 12:24 77.123.30.*** Люмпен
Не хочеться в черговий раз говорити,що робиться у ваших політичних силах-ви самі про це пишете! Ваші КОРПОРАТИВНІ інтереси не хвилюють нікого крім вас самих! І якщо Вознюк заплатив величезні кошти за округ в Києві і продажному Прокопчуку-то \"люмпен\" це не схвалить-точно! І ви це знаєте-продажні шкури,які торгують країною,і які людей,що вас утримують,так зневажливо називаєте. Ось ви і показали своє нутро і як ви насправді відноситесь до людей. А всіх,хто про це говорить,ви відносите до ворогів і робите наклепи. Ви нічим не кращі за регіони і відношення до вас має бути таким же. Ви замасковані вороги українського народу і рано чи пізно це стане відомо всім,якщо ще хтось того не розуміє.
18.10.2012, 11:45 95.134.85.*** Святослав
Ну якщо проти Вохнюка, то лишаються Юхименко і Хахльов. Очевидно для Лащука ці двоє кращі. Все просто
18.10.2012, 11:07 193.41.184.*** Фактам
Погоджусь з тим що у опозиції має бути корпоративна етика, а от у Лащука її купив зять Ющенка який заківав Сашка великою сумою. Я Олександра знаю ще по навчанню. Можу сказати одне - у Лащука О. риторика орієнтована на люмпенів, бо те що робиться в його політичні силі то зась, тому треба мати совість та поважати себе і не продаватися Хахловим!
17.10.2012, 18:13 188.0.71.*** ФАКТИ
В корупції всі рівні і регіони і БЮТ. Саша молодець, не можна допустити корупціонерів до влади не залежно від кого вони ідуть. Можливо таких як Вознюк потрібно з опозиції гнати взагалі а також заповідати десятому за нього не голосувати.
17.10.2012, 16:05 77.123.30.*** Рівнянину
Про яку надію ви тут розповідаєте!Ви читати документи вмієте?! В статті ж документи є! І якщо якийсь мажор від Фронту Змін дозволяє собі вкрасти у громади 15 ділянок!,а ви називаєте його надією- то ви,перепрошую,дурень,який в кінці місяця отримує зарплпту і ніхрена не розуміє!Вже терпець уривається від таких \"аналітиків\"!Думайте трохи!
17.10.2012, 15:47 77.123.30.*** Рівнянину
То ви хочете правду-чи тільки те,що вам в телевізорі кажуть? А ви хоч знаєте-чиї то канали в телевізорі? І що з вас дурнів роблять десятки років-ви це знаєте!! То якщо ще є такі депутати,як Лащук,які можуть правду сказати-значить щн не все втрачено. І не Олександр рекламу \"єдиному\" робить, а спільні домовленості і гроші ОО і Свободи,які призведуть до поразки на окрузі. А могло би бути інакше.
17.10.2012, 15:30 46.203.2.*** Рівнянин
Я людина яка не належить ні до яких партій. Живу у Рівному. Працюю з 9.00 до 19.00. В кінці місяцю отримую зарплату. А ви от ні хрена не робити, а тільки кричите. Бо я наприклад не бачив нічого щоб ви доброго зробили -депутат. Кричіте добре! Влада платить вам за те щоб ви кричали. Жити за щось треба. Розумію. Така уж ваша првда Сашко. По телевізору чую що свобода з батьківщиною разом, що вони опозиція, а тут все інакше. Кажите що бони бандити, а рекламу вашому кандидату разом з ними робите. Як то так? Виходьте зі свободи тоді- це ваш единий шлях. Будьте чесним! Не розколюйте нашу надію за гроші влади. Бо якщо б на заводі працювали, як у вас в біографіі пише не було б коли кричати. Кажіть нам правду.
17.10.2012, 12:57 77.123.30.*** Рівнянину
Ваша пісенька ,\"апазіціонери\",дввно відома-хто насмілюється говорити про те,що ви тільки імітуєте опозиційність-значить працює на регіони. Це ви отямтеся!! Ви знищуєте країну разом їз бандитами з,так званої партії регіонів. Хоч це ніяка не партія,а ви ніякі не опозиціонери
17.10.2012, 01:06 93.183.233.*** ФАКТИ
НА відміну від продажників від БЮТ і Фронтовиків Лащук не продається. Тому БЮТівським продажникам краще мовчати.
16.10.2012, 15:06 10.179.194.66, 91.*** анатольовичу
твого босса зачепив?:))))))))
16.10.2012, 14:42 46.202.146.*** Рівнянин
Пишучи за кілька тижнів до виборів таку хєрню можна зробити висновок, що Сашко продався. Почав певно працювати на партію регіонів. Отямтеся!!!\n
14.10.2012, 12:08 77.123.30.*** Ольга
Пане Олександр,ви не назвали ще дуже багатьох \"опозиційних\" депутатів і кандидатів у депутати ВРУ,які використовуючи бренд \"Юлія Тимошенко\", безсовістно брешуть електорату про свою опозиційність,а,насправді,чинять злочини проти громади. Цей маразм,під назвою \"комерційні стосунки між владою і опозицією\" пора припиняти і називати речі своїми іменами.Громада хоче бачити справжню опозицію,а не пройдисвітів,які імітують опозиційність!
13.10.2012, 14:34 93.183.233.*** ФАКТИ
Молодець Олександр. Якщо ці покидьки з БЮТ і ФРОНТА будуть тебе чіпати, ми народ захистимо. Геть ВОЗНЮКА.
12.10.2012, 22:44 194.44.196.*** Володимир
+ за \"дякую тобі, Боже, що я не кандидат\" :) + за позицію і + за викривання лицемірів
12.10.2012, 19:20 46.211.59.*** Іван
Саша ти переможець цих виборів. Честь!

Голова Постійної комісії з питань захисту прав людини, законності та правопорядку, керівник фракції ВО «Свобода» Рівнеради

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору