БЛОГИ  »  Валентина Куць

Луцькі шкільні звітування «для галочки»

29.12.2016, 21:42      Валентина Куць      Переглядів: 735

Ілюстративне фото із сайту svetlovodsk.com.ua

На сайті Управління освіти Луцької міської ради натрапила на результати звітування керівників дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів. Не те щоб вони мене здивували. Швидше за все виявились очікуваними. Адже все проголосовано майже одноголосно за винятком кількох голосів.

До прикладу голосування керівників луцьких шкіл виглядає просто зразково – всі одноголосно підтримують звіт керівництва шкіл. При цьому кидається в очі те, що членів колективу шкіл значно більше ніж батьків чи запрошених:

Стало цікаво для чого це звітування робиться і який його результат?

Заступник начальника управління освіти Тетяна Силка каже що така форма звітування у всіх навчальних закладах передбачена міністерськими документами.

– Форма голосування визначається під час самого голосування – чи таємне, чи відкрите, – пояснює чиновниця. – Рішення приймається задовільно чи незадовільно. Взагалі це форма звітування перед громадськістю. Директор звітується про ті здобутки, які здобула школа за навчальний рік. Відзначає свій особистий внесок у ті переваги чи плюси, які школа здобула. Ну і це в своєму мікрорайоні, якщо багато людей і гарно голосується – це підвищує імідж навчального закладу. А громадськість інформують про те, що робиться в школах.

– А на що це впливає?

– Ну якщо відбувається атестація закладу, то ми зазначаємо те, як оцінили звіт директора.

– Якщо проголосують незадовільно, то на що це впливає?

– А там у положенні прописано...

Більше говорити про звітування чиновниця не захотіла і порадила почитати наказ Міністерства освіти і науки №178 від 23.03.2005 року «Про затвердження примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічними колективами та громадськістю».

У самому документі про якусь значущість чи результативність такого заходу не сказано. Цікавим є лише один пункт: «... збори або ж конференція приймають рішення щодо морального і матеріального заохочення або, у випадку визнання роботи керівника навчального закладу незадовільною, порушують клопотання перед відповідним органом управління освітою про невідповідність керівника займаній посаді.»

Хоча про таке ніколи не доводилось чути. А з огляду на вказані результати голосування закрадається сумнів що таке взагалі буває. 

А загалом наказ передбачає що звітування керівників здійснюється з метою утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління освітою, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень. 


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Редактор Волинської редакції Рівненсько-Волинського інформаційно-аналітичного порталу "Четверта влада"

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору