БЛОГИ  »  Мая Голуб

ДЕгендерНація?

01.10.2013, 20:11      Мая Голуб      Переглядів: 2625

Вже минули часи, коли жінка асоціювалась лише зі словом «домогосподарка». Колись навіть з`явилося правило чотирьох «K» для жінок - Kinder, Küche, Кirche, Kleider (нім. – діти, кухня, церква, плаття). Кайзер Вільгельм Другий є автором цієї відомої фрази. Однак правила життя змінюються, а цінності залишаються.

Чимало зараз є успішних жінок, яким не лише вдається досягати нових кар’єрних висот, а й приділяти увагу сім’ї. Зараз жінки самі обирають професію, однак прояви дискримінації за ознакою статі іноді не зникли і досі.

«Гендерно непридатна»

«Ми не візьмемо тебе на роботу тому, що ти…дівчина», – такі слова почула у кінці співбесіди киянка Наталія. Дівчина, яка закінчила успішно університет, отримала диплом із відзнакою, в школі здобула золоту медаль, не могла знайти роботу за спеціальністю.

Зараз вона навчається в аспірантурі в одному з київських університетів. Однак півроку життя було втрачено просто на пошуки роботи. Вона розповіла, що через гендерну нерівність їй відмовляли кілька разів.

Один випадок запам’ятався найбільше. В інтернеті дівчина знайшла оголошення, де зазначалося, що потрібен менеджер. Домовившись про співбесіду, вона попрямувала до роботодавця. Після того як вона розповіла про себе, директор почав ставити не зовсім зручні запитання.

Питав здебільшого таке: чи є у вас хлопець? чи плануєте виходити заміж найближчим часом і народжувати дітей? чи збираєтеся переїжджати в інше місто? чи зможете працювати без вихідних і без офіційного оформлення на роботу?

Також керівник фірми зауважив, що вона не має права хворіти, оскільки не буде лікарняних. Дівчина відмовилась говорити про особисте. Їй одразу відповіли, що вона має зрозуміти, що фірмі не потрібні «незручні» люди. І її не візьмуть тому, що вона дівчина, а не хлопець. 

Закон України «Про зайнятість населення» забороняє роботодавцям в оголошеннях та рекламі висувати будь-які вимоги дискримінаційного характеру, при працевлаштуванні вимагати відомості про особисте життя. Роботодавець не повинен вказувати, що для роботи запрошується тільки жінка, або ж чоловік, якщо це передбачає виконання обов’язків і тими, і іншими.

Умови праці, що не гарантують зарплатню і відверте хамство роботодавців не повинні стати нормою. Якщо керівник фірми чи підприємства не говорить ні слова про контракт, або трудовий договір – це має стати першим сигналом про велике порушення. І не треба мовчати у подібних ситуаціях, варто повідомляти про це у ЗМІ, в правозахисні організації. Після оприлюднення інформації такими «великими начальниками» можуть зацікавитись правоохоронні органи.

Роботодавців штрафуватимуть за гендерну дискримінацію

Нещодавно у ЗМІ з`явилась інформація про те, що Міністерство соціальної політики розробляє нормативну документацію задля штрафування роботодавців у розмірі до 10 мінімальних заробітних плат за гендерну дискримінацію при прийомі на роботу.

Це великий крок вперед на шляху до абсолютного подолання нерівності за ознакою статі. Зміни в країні залежать насамперед він нас самих. Велика сміливість однієї людини може змінити ситуацію в країні на краще.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Журналістка, регіональна представниця Інституту масової інформації у Волинській області

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору