КОНСУЛЬТАЦІЇ

Як зробити так, щоб ваші діти більше читали

18.10.2013, 11:11      портал «Четверта влада»      Переглядів: 2475

Брати Капранови - письменники, публіцисти, видавці, менеджери, музики, батьки і знавці піар-технологій дають відповідь як залучити дітей до читання. Фото з архіву ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ

ЧЕТВЕРТА ВЛАДА попросила Братів Капранових, як не просто письменників, а й книжкових експертів, дати для читачів відповідь на питання: «Як зробити так, щоб діти більше читали?».

Отже, консультація від Братів Капранових:

«Для початку треба навчити дитину читати - і не просто складати літери, а знімати в голові кіно за книжкою.

Адже читання - робота творча. Коли людина читає, вона мусить в уяві побудувати цілу картину - з героями, пейзажами, обставинами тощо. Тобто зробити роботу режисера, художника, акторів і так далі. Читач - це цілий Голлівуд. А бути Голлівудом - справа нелегка. Цьому треба вчитися. Тому маленьким дітям ми читаємо вголос - потім читаємо з дітьми разом, по черзі.

Ну а потім задача - знайти книжку, яка «заведе» на подальше читання.

Це може вимагати часу - так у нас були випадки, коли дитину вже у віці 14 років завів «Зоопарк» Кокотюхи - до того, що дитина стала читати все підряд, а «Зоопарк» пішов по руках друзів.

Іншого вже майже у 16-ть років завели «Пацики» Дністрового.

Нашому старшому братові у дитинстві мама читала «Острів скарбів» і кинула на найцікавішому місці - так він став читати самостійно, і тепер науковець, кандидат філософських наук.

Інші діти починають читати після того, як подивилися кіно - це сучасний тренд.

Насправді універсального рецепту немає - з дитиною треба спілкуватися, і не проповідувати, не критикувати, а більше слухати, тоді можна розібратися, який ключик знайти до дитини.

Але є єдине для всіх правило - щоб дитина читала, в хаті мають бути книжки, і дорослі мають їх читати та обговорювати. Тоді читання буде природнім процесом, і швидше за все, не потрібні стануть надзусилля для виховання маленького читача».


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

18.10.2013, 15:04 77.123.72.*** Домовик
Дякую за просту і дієву пораду.
18.10.2013, 15:04 77.123.72.*** Домовик
Дякую за просту і дієву пораду.

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору