КОНСУЛЬТАЦІЇ

Як увійти в робочий ритм після свят

05.01.2017, 19:05      портал «Четверта влада»      Переглядів: 854

Ілюстративне фото із сайту 23-59.com.ua

Тривалі свята хороші всім, за винятком того моменту, коли пора повертатися на роботу. І тут важливо плавно увійти в робочий режим, щоб не стати жертвою «післясвяткового синдрому». Як швидко і безболісно повернутися в робочий режим – радить Work.ua.

Складіть план роботи на короткий проміжок часу

Налаштуватися на робочий лад допоможе складання списку завдань, які необхідно вирішити в перші дні після свят. Так буде простіше не хапатися за все відразу і не впадати в зневіру від «купи справ», яка навалилася і яку, здається, не розгребти.

Переходьте від простого до складного

Якщо ви проводили вихідні дуже емоційно і останні 2-3 дні канікул навіть не намагалися налаштовуватися на робочий лад, то в перші робочі дні не беріться за складні завдання. Підвищуйте навантаження поступово, не накидайтеся на всі завдання відразу, особливо на складні і трудомісткі.

Спілкування з колегами

Обмін свіжими враженнями допоможе подолати стрес від різкої зміни діяльності з відпочинку на роботу. А розмова з колегами від святкових емоцій може плавно перейти до обговорення робочих планів і майбутніх проектів.

Сплануйте наступні вихідні або відпустку

Після новорічних свят буде простіше приступити до роботи, якщо запланувати найближчі вихідні або відпустку. Плавно увійти в робочий графік і не засмучуватися, що свята закінчилися, психологічно легше при думці, що, наприклад, через два місяці вас також чекає відпочинок.

Сон

За час свят, ймовірно, у вас стався збій у графіку. Тому доведеться знову звикати раніше лягати і вставати. А поки, замість того, щоб у величезних кількостях споживати кофеїн для боротьби зі сном і втомою, краще недовго подрімати, щоб підвищити продуктивність: 19 хвилин сну в обідню перерву дозволяють значно поліпшити швидкість реакції.

Спорт і режим

З післясвятковим синдромом допомагають впоратися контрастний душ, зарядка, піші прогулянки, медитація – ці практики щодня відновлюють сили і енергію. Не варто забувати і про режим харчування. Краще їсти менше, але частіше – через кожні три години. Включіть в денний раціон трав`яні чаї, фрукти, сухофрукти, шоколад, горіхи.

Допомога іншим

Існує маса можливостей зробити послугу тим, хто її потребує. Працюючи пліч-о-пліч з людьми, які мають реальні проблеми, ми легше переживаємо наші власні невеликі психологічні труднощі.

Найголовніший рецепт від післясвяткової нудьги – це приємно і різноманітно почати працювати. Якщо робота не приносить ніякого морального задоволення, повертатися до неї після відпустки буде куди складніше. Прислухайтеся до себе і своїх бажань: можливо, вам варто подумати про пошук нової роботи.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору