КОНСУЛЬТАЦІЇ

Для чого Рівному Госпітальна рада

19.06.2017, 20:14      портал «Четверта влада»      Переглядів: 4545

Госпітальний округ – мережа закладів, яка повинна гарантувати пацієнту, що в разі гострого стану він доїде, його доставлять до лікарні, де нададуть кваліфіковану меддопомогу

Госпітальний округ, госпітальна рада – нові поняття, що з`явились в нашому лексиконі в ході обговорення медичної реформи. А так як медична реформа є важливою складовою децентралізації влади, вкрай важливо знати і розуміти куди і як ми будемо рухатись. Тим паче що у Рівному голосування за склад ради зірвалося через непрозорий відбір кандидатів у цю раду.

Заступниця начальника міського управління охорони здоров`я Вікторія Покоєвчук у своєму блозі на «Четвертій владі» розповіла, для чого Рівному Госпітальна рада.

Вікторія Покоєвчук нагадує, що більшість медичних закладів в Україні – це малопотужні і не завжди завантажені лікарні зі зношеними основними фондами, застарілим обладнанням, відсутністю сучасного діагностичного обладнання. 

Тому отримати чи не отримати необхідну медичну допомогу у випадках життя і смерті, залежить від відстані серцевого нападу, інсульту, кровотечі, травматичного ушкодження, черепно-мозкової травми до спеціалізованого відділення, наявності бензину, оснащення санітарного транспорту, цілодобової готовності медперсоналу.

За словами експертки, ситуацію можна виправити шляхом створення госпітальних округів. Це функціональні об`єднання лікарень,, розташованих на визначеній території, що забезпечує надання вторинної( стаціонарної, спеціалізованої допомоги) населенню данної території.

«Простіше сказати, госпітальний округ – мережа закладів, яка повинна гарантувати пацієнту, що в разі гострого стану він доїде, його доставлять до лікарні, де нададуть кваліфіковану меддопомогу. Отже ціль – впорядкувати мережу, щоб у пацієнта був гарантований доступ – фізичний і часовий – до якісної допомоги.» – пише Вікторія Покоєвчук.

Зона обслуговування госпітального округу визначається своєчасністю прибуття до багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування, що не повинно перевищувати 60 хвилин, та повинно бути еквівалентно радіусу зони обслуговування 60 кілометрів за УМОВИ наявності доріг з твердим покриттям.

Згідно постанови Кабміну, на Рівненщині затверджено три госпітальних округи: Рівненський з населенням 634 803 жителя, Сарненський – 347 167 жителів та Дубенський – 173 996 жителів.

Вікторія Покоєвчук також пояснює, чим же будуть займатися 26 членів Рівненської госпітальної ради. Подробиці – у блозі.

ТАКОЖ ДИВІТЬСЯ:

КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору