КОНСУЛЬТАЦІЇ

Як заповнити е-декларацію: чат-бот і інструкція

06.12.2017, 16:17      портал «Четверта влада»      Переглядів: 2643

Громадська організація «Антикорупційний штаб» запустила чат-бота, який допоможе  чиновникам заповнити е-декларації. Бота назвали Держслужбовець Тарас.

– За рік загальна кількість декларацій, що потрапили у робочий моніторинг нашої організації перевищила одну тисячу, – каже аналітик ГО Антикорупційний штаб Антон Марчук, – і дуже багато з них містять дрібні помилки, які формально є порушенням вимог до заповнення електронних декларацій, але імовірніше, що це банальна неуважність або нерозуміння закону.

Рік назад, протягом першої хвилі декларування, свої електронні декларації подали більше 100 000 посадовців, від Президента України і народних депутатів, до суддів і прокурорів. Чат-бот створений для того, щоб спростити процес подачі декларацій, оптимізувати час їх заповнення, а також зменшити кількість помилок у документі.

На сьогоднішній день кількість декларантів зросла в порівняння з першою хвилею до 700 тис людей.

– Ми впевнені, що кожен українець має друзів та знайомих, яким потрібно подавати декларацію, тож може порекомендувати цей інструмент, – розповідає про актуальність чат-бота голова ГО Антикорупційний штаб Галина Янченко. 

Поки Держслужбовець Тарас дозволяє перевірити, чи належите ви до суб’єктів декларування, але вже найближчим часом до функцій  буде додана покрокова інструкція із заповнення е-декларації, а також ряд додаткових корисних порад. Зокрема, чат-бот надсилатиме повідомлення з нагадуваннями про терміни подачі декларацій, шляхи отримання і уточнення інформації, необхідної для заповнення документу, тощо.

Держслужбовець Тарас допоможе правильно заповнити декларацію і таким чином покращить якість документів для їх подальшої фахової перевірки. Чатбот створений на платформі https://storytellingbot.com/ Андрія Хорсева. Проект реалізується за підтримки Антикорупційної Ініціативи ЄС в Україні (EUACI).

Поспілкуватися з чат-ботом можна наразі у ФБ  і в Телеграмі.

Нагадаємо, що 1 вересня 2016 року вважається офіційним початком роботи системи електронного декларування. Відповідно до рішення НАЗК (від 18 серпня 2016 р. №1) суб’єкти декларування, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, мали подати свої декларації за 2015 рік до 30 жовтня 2016 року.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору