КОНСУЛЬТАЦІЇ

Як оштрафувати за приховування інформації чи відписку на заяву: зразок скарги

05.12.2017, 15:52      портал «Четверта влада»      Переглядів: 320

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою м. Рівне, вул. Кавказька, 7. Тел. (0362) 46-01-09, (067) 604-59-55 (цілодобово). Телефон безкоштовної гарячої лінії 0 800 213 103 (цілодобово).

Якщо ви хочете про щось дізнатися у влади чи в інших розпорядників інформації через інформаційний запит, а вам відмовляють, не надають інформацію, присилають відписку, надають неповну інформацію. Якщо вам не дають доступу до судового рішення, чи не відповідають на скаргу. Що робити? Куди і як скаржитися? Відповідь у консультації Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Рівненській області.

Так, неоприлюднення інформації, обов’язкове оприлюднення якої передбачено законами України «Про доступ до публічної інформації», «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років» та «Про засади запобігання і протидії корупції» тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від 425-ти до 850-ти гривень.

Порушення Закону України «Про доступ до публічної інформації» та інших згаданих законів, це не лише ненадання інформації, а ще й необґрунтоване віднесення інформації до інформації з обмеженим доступом, ненадання відповіді на запит на інформацію, неправомірна відмова в наданні інформації, несвоєчасне або неповне надання інформації, надання недостовірної інформації.

Ненадання доступу до судового рішення або матеріалів справи за заявою особи, а також інше порушення Закону України «Про доступ до судових рішень» тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від від 425-ти до 850-ти гривень.

Незаконна відмова у прийнятті та розгляді звернення, інше порушення Закону України «Про звернення громадян» тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від 425-ти до 850-ти гривень.

Повторне протягом року вчинення будь-якого з вищезазначених порушень, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від 1020 до 1360 гривень або громадські роботи на строк від двадцяти до тридцяти годин.

Протоколи у справах про порушення доступу до публічної інформації або права на звернення громадян складаються представниками Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Отже, у випадку недотримання вищезгаданих прав з боку недбалих чиновників слід звертатися саме до секретаріату Уповноваженого — задля того, аби відповідальні працівники Омбудсмана складали адміністративні протоколи щодо порушників.

Зразок скарги до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Уповноваженому Верховної Ради України
з прав людини Секретаріат Уповноваженого
Верховної Ради України з прав людини
вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008

П. І.Б. скаржника _____________________,
поштова адреса: _____________________
тел.: ________________________________
про усунення порушень права на доступ
до публічної інформації та притягнення
правопорушника до адміністративної
відповідальності за статтею 212-3
КУпАП

Шановний (-а)__________________________ !

Звертаюсь до Вас у зв’язку з порушенням мого права на доступ до публічної інформації. До суду з цього питання я ще не звертався (-лась). «________ » 201__ року, я, П. І.Б. скаржника , звернувся (-лась) до (зазначити розпорядника інформації) із запитом, в яко¬му просив (-ла) надати мені таку інформацію/документи:

1._____________________________________________________________________________
2._____________________________________________________________________________

«____» 201 року на вищевказаний запит було надано відповідь, в якій зазначено про неможливість надання мені запитуваних інформації/документів (або: мої вимоги задоволено частково) (копія додається).
Зокрема, мені відмовили у наданні документів/відомостей про __________________________
_______________________________________________________________________________

Неможливість надання запитуваних інформації/документів обґрунтовується тим, що____________________________________________________________________________

Відмова у наданні запитуваних інформації/документів є незаконною і має ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 212-3 КУпАП, що потребує реагування з боку Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Як видно із вищезгаданої відповіді на запит, інформація про _______________________________________________________________________________, віднесена до інформації з обмеженим доступом (або зазначити іншу причину відмови).

Надати обґрунтування незаконності відмови у наданні інформації/документів______________________________________________________________________.

Таким чином, посадові особи (зазначити розпорядника публічної інформації) , які готували відповідь на мій запит від «____» 201___ року, порушили моє право на інформацію, яка є відкритою, що прямо заборонено законом. Відповідно, на нашу думку, в їх діях є ознаки правопорушення, передбаченого статтею 212-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Згідно з п. 8-1 частини 1 статті 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) у справах про правопорушення, передбачені статтею 212-3 КУпАП (крім порушень права на інформацію відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»), протоколи про правопорушення мають право складати уповноважені особи секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Крім того, пункти 11, 12, 14 частини 1 статті 13 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» передбачають, що Уповноважений Верховної Ради України за прав людини має право, зокрема, направляти у відповідні органи акти реагування Уповноваженого у разі виявлення порушень прав і свобод людини і громадянина для вжиття цими органами заходів; перевіряти стан додержання встановлених прав і свобод людини і громадянина відповідними державними органами, в тому числі тими, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, здійснюють виконання судових рішень, вносити в установленому порядку пропозиції щодо поліпшення діяльності таких органів у цій сфері; здійснювати інші повноваження, визначені законом.

На підставі вищевикладеного та керуючись частиною 6 статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації» (або зазначити інші правові норми, які гарантують право на доступ до публічної інформації, а також за необхідності — вказати на частину 2 статті 12, статтею 16 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції»), статями 212-3, 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення, 2, 13 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини», —

ПРОШУ:

1. Провести перевірку на предмет вчинення адміністративних правопорушень посадовими особами (зазначити розпорядника публічної інформації) у зв’язку з відмовою у наданні публічної інформації/документів про ....

2. Притягнути до адміністративної відповідальності осіб, які протиправно обмежили доступ до публічної інформації/документів про за статтею 212-3 КУпАП.

3. Направити до (зазначити розпорядника публічної інформації) акти реагування на вищезазначені порушення мого права на доступ до публічної інформації з метою їх усунення та надання запитуваних мною відомостей/документів.

Додаток:

1. Копія інформаційного запиту від «____» 201___ року;

2. Копія відповіді на запит на інформацію.

«_____» 201____ року / ПІБ /


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору