Контакти редакції

 

Інформаційно-аналітичний портал «Четверта влада»

1) Головний редактор-журналіст Володимир Торбіч - часткова зайнятість; контакти: facebook.com/torbich

Основна зайнятість головного редактора - проект журналістських розслідувань «Слідство.інфо» для Громадського ТБ та Першого національного. Детальніше про попередні доходи і майно головного редактора читайте тут

2) Заступниця головного редактора, журналістка Антоніна Торбіч (Рівне) - часткова зайнятість; контакти: rivne4vlada@gmail.com, 0362 43 82 03, 093 935 68 68

3) Заступник головного редактора, журналіст Дмитро Бондар (Рівне), контакти: facebook.com/dmtr.bondar

4) Журналіст Юрій Горбач (Луцьк), Луцьк 43025, а/с 197, volyn4vlada@gmail.com, 095 15 97 813

4) Журналістка Валентина Куць (Луцьк) - часткова зайнятість.

5) Журналістка, контент-менеджерка Лілія Процишина (Рівне) - у довготривалій відпустці.

6) Журналістка Анна Кала́ур (Рівне).

8) Оператор, фотограф, монтажер Валерій Мартинюк.

9) Журналістка Аріна Крапка.

Також вдячні за допомогу в зборі та поширенні інформації дописувачам, волонтерам, практикантам і блогерам.

Дякуємо за юридичну підтримку правовій службі Інституту розвитку регіональної преси

Фінансові звіти порталу «Четверта влада»

Над роботою порталу «Четверта влада» працюють такі організації:

ІА «РІВНЕНСЬКЕ АГЕНТСТВО ЖУРНАЛІСТСЬКИХ РОЗСЛІДУВАНЬ»

Інформаційне агентство зареєстроване 28 квітня 2007 року Міністерством юстиції України. Засновник інформаційного агентства – Рівненська обласна правозахисна громадська організація «Агентство журналістських розслідувань». Головний редактор інформагентства – Володимир Торбіч.

Поштова адреса: м. Рівне, 33010, а/с 14. Телефон: 066 257 13 31, 093 935 68 68, (0362) 43 82 03  E-mail: rivneazur@gmail.com

Громадська організація «Агенція журналістських розслідувань «Четверта влада» 

(До 30-го червня 2017 року – Рівненська обласна правозахисна громадська організація «АГЕНТСТВО ЖУРНАЛІСТСЬКИХ РОЗСЛІДУВАНЬ»).

Організація зареєстрована 07 липня 2006 року Рівненським обласним управлінням юстиції. Скорочена назва – ГО «АЖР «Четверта влада». Директор – Володимир Торбіч.

Місія організації: Розвивати справедливе прозоре громадянське суспільство без корупції

Проекти організації:

1. Телевізійний проект журналістських розслідувань «Четверта влада» за фінансової підтримки Фонду «Відродження» у партнерстві з Рівненським прес-клубом (2007-2008). Опис проекту: Проведення циклу журналістських розслідувань «Четверта влада» та їх трансляція на телеканалі «Рівне-1».

2. Розслідування в рамках проекту Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна» при адмініструванні Інституту розвитку регіональної преси (2009). Опис: кілька телевізійних і газетних розслідувань.

3. Проект «Підвищення ефективності розслідувальної журналістики у Волинській, Рівненській, Житомирській, Тернопільській, Хмельницькій областях» за фінансової підтримки Фонду «Відродження»(2009-2010). Опис проекту: Проведення моніторингу журналістських розслідувань у п’яти областях Західної України. Надсилання інформаційних запитів та звернень до органів влади цих областей, проведення щомісячної розсилки інформації по ЗМІ п’яти областей; проведення прес-конференції в м.Рівному.

4. Співпраця з міжнародним проектом підтримки журналістських розслідувань SCOOP (Данія), (2008-2011). Опис: Телевізійне і газетні та інтернет-розслідування.

5. Мультимедійний проект журналістських розслідувань «Четверта влада» за фінансової підтримки Фонду «Відродження» у партнерстві з Рівненським прес-клубом (2010). Опис проекту: Створення 10 мультимедійних журналістських розслідувань. Випуск в ефір приватного місцевого телеканалу «Рівне-1» (і західноукраїнського телеканалу «ЗІК») серії щомісячних програм журналістських розслідувань (10 програм). Публікація журналістських розслідувань у «Рівненській газеті» та на інформаційних інтернет-сайтах: www.ogo.ua, www.gazeta.rv.ua, www.4vlada.com, www.rivne1.tv.

6. Проект «Розвиток розслідувальної журналістики Рівненщини та Волині» за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку через неурядову організацію «Інтерньюс Нетворк», та Міжнародного Фонду «Відродження» (2011). Опис проекту: Організація навчання проведення журналістських розслідувань для практикантів-журналістів у м. Луцьку та Рівному. Проведення 26-ти газетних та Інтернет розслідувань. Створення та оприлюднення 9-ти мультимедійних журналістських розслідувань. Модернізація порталу Рівненського агентства журналістських розслідувань.

7. Проект «Розвиток порталу «Четверта влада» Рівненського агентства журналістських розслідувань» за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку через неурядову організацію «Інтерньюс Нетворк» (2012). Опис проекту:  Підготовка мультимедійних журналістських розслідувань та інформаційно-аналітичних публікацій; наповнення і просування громадського Рівненсько-Волинського інформаційно-аналітичного порталу «Четверта влада»; підготовка звернень у контролюючі органи, відповідальні за вирішення оприлюднених журналістами правопорушень; якнайширше ознайомлення громадскості із суспільно-важливою інформацією про правопорушення.

8. Проект «Посилення розслідувальної журналістики в Україні» за фінансової підтримки Уряду Канади через Департамент закордонних справ, торгівлі та розвитку за посередництвом «Інтерньюс Нетворк» (2014- 2017). Опис проекту: підготовка та опилюднення щомісяця телепрограми журналістських розслідувань на «Громадському ТБ» та «Першому національному», а також мультимедійної версії розслідування на інтернет-порталі «Четверта влада».

 

9. Проект «Розвиток журналістських розслідувань на Волині» за фінансової підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США (2015-2016). Опис проекту: Навчання слухачів Школи журналістських розслідувань медіа законодавству, доступу до публічної інформації, аналізу декларацій та проведенню журналістських розслідувань


10. Проект «За чесний тендер на Рівненщині та Волині» за фінансової підтримки МФ «Відродження» (2015-2016). Опис проекту: моніторинг державних закупівель Рівненщини та Волині, оскарження закупівель, у яких виявлені порушення, допомога чиновникам у проведенні «ідеальних» тендерів.

 

11. Проект «Через цифровий потенціал до посилення громадянського суспільства», підтримка фінансової підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США (2016-2017). Опис проекту: підготовка новин на сайті «Четверта влада», оновлення сайту, тренінг з СММ для місцевих ЗМІ та ГО.

Поштова адреса: м. Рівне, 33010, а/с 14. Телефон: 066 257 13 31, 093 935 68 68, (0362) 43 82 03  E-mail: rivneazur@gmail.com

РІВНЕНСЬКИЙ ПРЕС-КЛУБ

ГО «Рівненський прес-клуб» (до 03 липня 2017 року – Міська громадська організація «Рівненський прес-клуб») зареєстрована 19 вересня 2003 року виконкомом Рівненської міської ради. Виконавча директорка  – Антоніна Торбіч.
 
Місія організації: Сприяти розвитку професійних незалежних ЗМІ та побудові громадянського правового суспільства.
 
Інформаційні послуги: Організація і проведення медіа-заходів, тренінгів, круглих столів, семінарів, конференц-сервіс.
 
Проекти Рівненського прес-клубу:
 
1. Підтримка всіх проектів Міжнародної благодійної організації «Український освітній центр реформ» через належність до мережі прес-клубів – 25 в усіх обласних центрах України (2003-2007). Головні напрямки діяльності мережі прес-клубів: сталий розвиток, економічний розвиток, соціальний сектор, права виборців, розвиток демократії, підтримка розвитку місцевих незалежних ЗМІ, незалежних мозкових та аналітичних центрів.
 
2. Проект «Мережа партнерства-2005» за за фінансової підтримки Фонду «Відродження» (2005). Опис
Інформаційна підтримка програм і конкурсів Фонду з метою рівного доступу НУО з міста Рівне та районних центрів, селищ та сіл Рівненської області до отримання донорського фінансування на реалізацію проектів у галузі розвитку громадянського суспільства.
 
3. Проект «Парламентські вибори-2006» за фінансової підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні (2006). Опис: Проект спрямований на сприяння прозорості виборів в інтересах виборців. Надання незалежної об’єктивної інформації журналістам (редакціям) ЗМІ. Донесення до виборців (через ЗМІ) повної та об’єктивної інформації про хід виборчого процесу на Рівненщині. Запобігання правопорушенням в ході виборчого процесу.
 
4. Проект «Мережа партнерства-2006» за фінансової підтримки Фонду «Відродження» (2006). Опис:
Інформаційна підтримка програм і конкурсів Фонду з метою рівного доступу НУО з міста Рівне та районних центрів, селищ та сіл Рівненської області до отримання донорського фінансування на реалізацію проектів у галузі розвитку громадянського суспільства.
 
5. Проект «Сучасна школа журналістів газет» за фінансової підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні (серпень 2006-січень 2007). Опис: Серія професійних тренінгів (протягом 5 місяців) для молодих журналістів та студентів-практикантів Рівного та Рівненської області. Тренери проекту – випускники Школи медіа-тренерів IREX U-Media.
 
6. Інформаційна підтримка правозахисного громадського руху «За життя» на Рівненщині, із залученням коштів місцевих благодійників (початок – листопад 2006). Опис: кампанія, започаткована головою Рівненського прес-клубу Антоніною Торбіч та депутатом Рівнеради, православним дияконом Віталієм Поровчуком. Нині триває в межах діяльності Благодійної місії «Православне діло». Місія кампанії: Захистити право на життя дітей в утробах матерів, шляхом поширення інформаційно-просвітницьких матеріалів, проведення семінарів, зустрічей, акцій та інших заходів серед громад міста Рівне, Рівненської області та інших громадян.
 
7. Телевізійний проект журналістських розслідувань «Четверта влада» за фінансової підтримки Фонду «Відродження» у партнерстві з Рівненським агентством журналістських розслідувань (2007-2008). Опис проекту: Проведення циклу журналістських розслідувань «Четверта влада» та їх трансляція на телеканалі «Рівне-1».
 
8. Проект «Острозька школа журналістики» за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні спільно з НУ «Острозька академія» (2007-2008). Опис: Організація протягом 9 місяців 28 навчальних днів з курсу «Школа практичної журналістики» для студентів Острога та Рівного.
 
9. Благодійна акція «Я хочу жити!» в співучасті з працівниками компанії «АссісТАС» та Фундацією князів-благодійників Острозьких (грудень 2007-лютий 2008). Опис: Збір коштів з метою придбання обладнання для реанімації Рівненської обласної дитячої лікарні (зібрано 23 тисячі гривень).
 
10. Мультимедійний проект журналістських розслідувань «Четверта влада» за фінансової підтримки Фонду «Відродження» у партнерстві з Рівненським агентством журналістських розслідувань (2010). Опис проекту: Створення 10 мультимедійних журналістських розслідувань. Випуск в ефір приватного місцевого телеканалу «Рівне-1» (і західноукраїнського телеканалу «ЗІК») серії щомісячних програм журналістських розслідувань (10 програм). Публікація журналістських розслідувань у «Рівненській газеті» та на інформаційних інтернет-сайтах: www.ogo.ua, www.gazeta.rv.ua, www.4vlada.com, www.rivne1.tv.
 
11. Проект «Практика мультимедійної розслідувальної журналістики для студентів та журналістів з 10 областей України на базі порталу «Четверта влада» за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні (серпень 2013-2015). Опис: проект передбачає тижневу практику, яку пройдуть 24 студенти журналістських факультетів або студенти, які працюють чи планують працювати у ЗМІ, та/або практикуючі журналісти з 10 областей України на базі інтернет-порталу «Четверта влада» протягом 12 місяців. І проведення 10-12 журналістських розслідувань у Рівному та 10 журналістських розслідувань у 10 інших областях України.
 
Поштова адреса: м. Рівне, 33010, а/с 14  Телефон: 093 935 68 68, (0362) 43 82 03, E-mail: presklub@gmail.com

 

Професійні нагороди «Четвертої влади»

1. Краще журналістське розслідування чи авторська публікація з протидії корупції в регіональному телерадіоефірі України 2008 року. (ІІ Національний конкурсі на кращі журналістські розслідування з протидії корупції).

2. Краще журналістське розслідування з проблем корупції в регіональних друкованих та онлайн-ЗМІ - Захід України 2009 року. (ІІІ Національний конкурсі на кращі журналістські розслідування з протидії корупції).

3. Два журналістські розслідування Агентства увійшли до п’ятірки номінантів у номінації «Краще журналістське розслідування» в Конкурсі професійної журналістики «Честь професії 2011».

4. Рівненське агентство журналістських розслідувань отримало першу премію в конкурсі ОБСЄ та Комісії з журналістської етики на кращий журналістський матеріал, що висвітлює питання журналістської відповідальності, професійної етики та саморегуляції у 2011 році.

5. Рівненсько-Волинський портал «Четверта влада» отримав премію Асоціації польських журналістів у жовтні 2012 року. За журналістське розслідування «Волиняни переплачують сотні гривень за закордонний паспорт: кому йдуть ці кошти».

6. Журналіст порталу «Четверта влада» отримав перше місце у конкурсі журналістської майстерності «Журналістський злет», організованому Волинською незалежною медіа-профспілкою та Волинським прес-клубом у 2013 році. За матеріал  «Приватизована культурна пам′ятка біля Луцького замку доводиться до знищення через бездіяльність чиновників».

7. Журналіст порталу «Четверта влада» отримала отримала спеціальну відзнаку «За найоригінальніший заголовок і актуальність теми» на конкурсі «Права жінок і чоловіків у суспільстві».

8. Журналістка «Четвертої влади» отримала призове місце в конкурсі «Міліція під контролем».

 9.  Журналіст «Четвертої влади» та «Слідства. Інфо» отримав третій приз в українсько-польському конкурсі журналістської майстерності - 2015 рік.

 

10. Журналістка «Четвертої влади» здобула перемогу в Національному конкурсі журналістських розслідувань. Її публікація Як в Острозі процвітає схема державного паспортного шахрайства отримала друге місце серед письмових робіт молодих журналістів-розслідувачів.

 

11. Журналістка «Четвертої влади» перемогла у конкурсі журналістських розслідувань «Судовий подорожник»Її розслідування «Добазарились»: як у Рівному суди позбавляють громаду права на землю для «Слідства.Інфо» здобуло премію у номінації «Відеоробота» - 2015 рік.

 

12. Журналіст «Четвертої влади»  отримав перше місце серед текстових робіт  молодих журналістів у Національній щорічній Премії у жанрі журналістських розслідувань та спеціальних репортажів за роботу Керівники управління СБУ на Волині: дорогі авто і квартири за сотні тисяч доларів.  - 2016 рік

 

13. Матеріал «Завищені тендерні мільйони на волинських дітях-чорнобильцях заробляє фірма, повязана з Юрою Єнакіївським» авторства журналістки інтернет-порталу «Четверта влада» Валентини Куць зайняв третє місце у конкурсі журналістських розслідувань, оголошеного порталом публічних фінансів «Є-дата»  2016 рік

 

14. Журналіст «Четвертої влади» Юрій Горбач зайняв перше місце у конкурсі журналістських розслідувань корупції та зловживання владою у роботі місцевого самоврядування, який проводив Інститут масової інформації. Перемогу здобув його матеріал  «Рукавичка» або Як під Луцьком влада і наближені роздерибанили майже 6 гектарів землі» – 2016 рік

 

15. Журналіст «Четвертої влади» та програми «Слідство.Інфо» Дмитро Бондар – переможець конкурсу «Честь Професії 2017» у номінації «Надія журналістики». На конкурсі оцінювали  сюжет журналіста «Бурштинові діти», зроблений для програми «Слідство.Інфо» – 2017 рік

Редакційні правила «Четвертої влади»

1. Агентство вважає журналістику частиною громадянського правового суспільства, яка має спостерігати за діяльністю влади та інших суспільних інститутів, що мають значний вплив на життя людей.

2. Журналісти – це спостерігачі від суспільства, які доносять до людей суспільно-важливу правдиву інформацію. Журналіст Агентства добросовісно виконує свої професійні обов’язки. Якщо журналіст отримав суспільно-важливу інформацію* – він зобов’язаний її перевірити (не менше як з двох джерел) і оприлюднити.

3. Чесність, наполегливість, вміння думати, не боятися задавати запитання, бажання служити суспільству, відшукуючи і доносячи до нього правдиву суспільно-важливу інформацію – основні вимоги до журналіста Агентства.

4. Журналіст Агентства дотримується Етичного кодексу українського журналіста (затвердженого Комісією журналістської етики), який є невід’ємною частиною редакційних правил.

5. Основні критерії професійної роботи журналіста Агентства: суспільна важливість інформації, точність подачі інформації, достовірність інформації, повнота інформації, збалансованість інформації, простота подачі інформації, відокремлення фактів від коментарів та оцінок журналіста, оперативність подачі інформації.

6. Наша аудиторія може бути впевненою в тому, що на наші рішення не впливають політичний чи комерційний тиск або будь-які особисті інтереси. Журналісти Агентства сповідують принципи незалежної журналістики, яка передбачає незалежність як від зовнішніх факторів, так і від внутрішніх, зокрема від: держави; політичних партій та їх інтересів; ділових та комерційних інтересів, включаючи інтереси рекламодавців; друзів журналістів; власних упереджень, оцінок, захоплень журналістів.

7. Журналісти Агентства не можуть бути членами політичних партій. Членство журналістів у громадських об’єднаннях чи релігійних громадах допускається, якщо воно не перешкоджає професійним та етичним обов’язкам журналіста.

8. Журналісти Агентства не беруть подарунків (грамот і т.д.) від влади, партій і політиків, бізнесу і від всіх інших, хто може і хоче впливати на прихильність журналістів.

9. Журналісти Агентства відвідують фуршети ініційовані владою, партіями чи бізнесом виключно тоді, коли це необхідно для отримання важливої інформації. У такому разі слід пам’ятати, що ви на роботі, а не на відпочинку і поводитись гідно.

10. Журналістам Агентства заборонено співпрацювати з іншими ЗМІ чи піар-службами без погодження головного редактора. Про виникнення будь-яких конфліктів інтересів журналіст зобов’язаний повідомити редактора.

11. Для дописувачів Агентства, з відома редактора, допускаються окремі виключення щодо зв’язків з владою, партіями чи бізнесом та співпраці з іншими ЗМІ, якщо це не порушує інші правила.

12. Будь-яка інформація про внутрішню роботу Агентства, теми, над якими триває робота, деталі тем, джерела, персональна інформація чи будь-яка інша інформація, яка стосується внутрішнього життя редакції є конфіденційною і може бути поширеною поза редакцією виключно після погодження головного редактора.

13. Всі спірні питання, які виникають при застосуванні цих правил, узгоджуються з редакцією.

14. Ці правила можуть доповнятись і конкретизуватись редакцією з подальшим повідомленням журналістів.

15. Відмова прийняти ці правила, або грубе їх порушення, означає відмову від співпраці з Агентством.

 *Суспільно важлива (значима, необхідна) інформація – це інформація, яка свідчить про загрозу державному суверенітету, територіальній цілісності держави; забезпечує реалізацію конституційних прав, свобод і обов’язків; свідчить про можливість порушення прав людини, введення громадськості в оману, шкідливі екологічні та інші негативні наслідки діяльності (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб тощо.

Зокрема до суспільно-важливої інформації належить: інформація про безпеку навколишнього середовища, товарів, продуктів тощо; інформація про діяльність (бездіяльність) всіх виборних осіб та всіх осіб, які працюють за кошти платників податків (від двірника ЖЕКу до Президента); інформація про використання бюджетних коштів; інформація про правопорушення або можливі правопорушення з боку фізичних і юридичних осіб, особливо тих, які працюють за кошти платників податків; інформація про шкоду і причетних до неї (втрачену вигоду чи можливість) спричинену необмеженому колу осіб або значній групі осіб (наприклад мешканців будинку, району міста, області, країни; відвідувачів магазину, кафе чи інших закладів, працівників чи клієнтів підприємства; людей, що переміщаються якоюсь вулицею чи дорогою тощо).

 

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору