РОЗСЛІДУВАННЯ

У рівненському парку Шевченка знову можуть відтяти частину землі

24.05.2012, 00:00      Світлана Калько, ІА «Рівненське агентство журналістських розслідувань»      Переглядів: 4282

Господарське приміщення автодрому можуть демонтувати. Фото порталу «Четверта влада»

Черговою «гарячою» земельною точкою може стати територія господарського двору у парку Шевченка в Рівному. На сайті Рівнеради з’явився, а потім зник проект рішення, за яким частину господарських будівель парку пропонується списати. Міський голова Рівного ухиляється від роз’яснень ситуації.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Дерибан центрального парку у Рівному ч.1

Розшматований парк-заповідник ч.2

У цьому, на перший погляд, безневинному рішенні, здавалося б, нічого крамольного немає, проте... Що ж пропонувалося списати? Відповідно до проекту рішення, це споруди, розташовані на господарському дворі парку:

складське приміщення (340 кв. м),

приміщення під майстерні (51,6 кв. м),

бокси (124,8 кв. м),

приміщення АВФ (атракціонів великих форм - 189 кв. м),

підсобних приміщень (115 кв. м).

Загальна площа споруд, запропонованих до списання – 820,4 квадратних метра.

Ось цей проект рішення зник із сайту. За прогнозами, він знову з’явиться влітку у доповненому вигляді

Вартість будівель – нульова

Одразу з’явилися чутки, що господарський двір парку розчищають під майбутню забудову. Мовляв, після знесення господарських приміщень землю віддадуть управлінню капітального будівництва, яке виступить замовником зведення житлового будинку. Щоправда, цей проект, після того, як ним стали цікавитися журналісти, одразу прибрали із сайту міської ради.

Портал «Четверта влада» звернувся за роз’ясненням ситуації з проектом-фантомом до міського голови Рівного. Саме Володимир Хомко, менше року тому, казав, що «доки він міський голова, ніхто більше сантиметра землі в парку не відскубне». Але нині міський голова від роз’яснення утримався, і відіслав журналіста до начальника управління комунальною власністю Рівного Наталії Поліщук.

Раптове зникнення проекту із сайту пані Поліщук пояснила технічною помилкою. За її словами, проект рішення буде допрацьовано, поновлено і знову виставлено на сайт, як це передбачено законом, за 20 робочих днів до розгляду на сесії Рівнеради.

Поки що триває технічне обстеження зазначених об’єктів, оскільки, через зношеність, нині їхня балансова вартість – нульова. За словами Наталії Поліщук, щоб вирішити, що робити далі з цими об’єктами – ремонтувати чи списувати, потрібно провести експертизу. Експертиза потрібна також для впорядкування бухгалтерських документів парку. Адже не може так бути, щоб вартість об’єктів нерухомості була нульовою. Для встановлення ринкової вартості об’єктів планують залучити незалежних експертів. Якщо експерти дійдуть висновку, що ремонт цих приміщень обійдеться дорожче, ніж вони нині можуть коштувати, то, ймовірно, буде вирішено їх списати й надалі – демонтувати.

Незалежні експерти – це фірма депутата Рівнеради Людмили Туровської «Експерт-Рівне», яка вже не раз оцінювала комунальну власність Рівного. З цією фірмою є попередня домовленість. Це підтвердив директор міського об’єднання парків культури та відпочинку.

Зрештою, що робити з цими приміщеннями, вирішуватимуть депутати Рівнеради.

До переліку об’єктів, дозвіл на списання яких надаватимуть депутати, буде включено й колишнє кафе «Вітерець». Після його обстеження й оцінки комісією, орендареві цього об’єкту виставлять суму збитків, які вона має відшкодувати. Якщо орендар відмовиться це зробити, то подадуть до суду. Але, зі слів Наталії Поліщук, орендар погоджується відшкодувати збитки.

– Щодо кафе «Вітерець», то ми домовилися з орендарем про відшкодування збитків, адже вона взяла його не в такому стані, як воно зараз, – підтверджує заступник міського голови Рівного Галина Кульчинська. – А також звернулися до неї щодо наведення ладу на відкритому майданчику орендованого нею колишнього кафе «Домінус». Принаймні нині там вивезено сміття й прибрано.

Колишнє кафе «Вітерець» у центрі парку теж обіцяють демонтувати. Фото порталу "Четверта влада"

Щодо ймовірності зведення житлового будинку на місці демонтованих господарських будівель, то, як зазначила Наталія Поліщук, парк має Державний акт на землекористування, тому, мовляв, таке припущення сумнівне.

Директора парку про списання приміщень не повідомили 

– Я не брав участі у підготовці цього проекту рішення, й мені нічого не відомо, як він з’явився. Сказати, хто його підготував, не можу, – каже директор міського об’єднання парків культури та відпочинку, складовою якого є парк імені Шевченка, Андрій Мощанецький. – Звісно, що приміщення наразі не в найліпшому стані, але до використання придатні. Деякі з них потребують ремонту.

Директор міського об’єднання парків культури та відпочинку Андрій Мощанецький. Фото із соціальної мережі Фейсбук

Те, що за експертизою звернулися до фірми «Експерт-Рівне», Андрій Мощанецький пояснює не депутатським статусом її очільниці, а тим, що «вже раніше зверталися, тому довіряють». Платитиме за експертизу об’єднання парків.

За словами директора об’єднання парків, без господарських приміщень, які хочуть списати, парку складно буде обійтися.

– Це і столярна майстерня, де ремонтуємо лавки і дерев’яні елементи; це й теплиці, де вирощують розсаду перед тим, як висадити квіти у відкритий грунт; бокси для автомобілів – маємо дві вантажівки, трактор, автобус, легковик. Приміщення атракціонів великих форм, яке також є в переліку на списання, розташоване у комплексі з автодромом. Ми використовуємо його для ремонтних робіт з атракціонами, зберігання запчастин, взимку там зберігаються деякі складові з атракціонів, інструменти тощо. Те ж стосується й складських приміщень. Адже навіть елементарне знаряддя робітників з благоустрою – лопати, граблі, сапки, відра, фарбу тощо – їх треба десь зберігати… Якщо підсобні приміщення знесуть, то постане питання, де розмістити усе це майно. Як тоді забезпечити повноцінне функціонування парку?

Ось одна із будівель, яку хочуть списати. За нинішніми документами - вона нічого не коштує.

БІЛЬШЕ ФОТО ГОСПОДАРСЬКИХ БУДІВЕЛЬ ТУТ

Про таємничий проект ніхто не в курсі

Портал «Четверта влада» звернувся за роз’ясненням ситуації також до начальника головного управляння Держкомзему в Рівненській області, депутата Рівнеради Світлани Богатирчук-Кривко. Вона – одна з тих осіб, на яких в проекті покладено контроль за виконанням цього рішення.

– На комісії з питань науки, освіти, культури, духовного відродження, молоді, спорту, зв’язків з громадськими об’єднаннями та ЗМІ, яку я очолюю, це питання не розглядалося, – каже Світлана Богатирчук-Кривко. – Я вивчатиму це питання обов’язково.

Портал «Четверта влада» також звернувся за коментарем до посадової особи, чиє прізвище за логікою мало б також бути у списку відповідальних за цей проект – заступника міського голови Галини Кульчинської – саме вона курує гуманітарну сферу міста, у тому числі й заклади культури. Як каже Галина Кульчинська, вона «в очі не бачила цей проект», з нею його ніхто не погоджував і не обговорював, тому вона здивована, як він з’явився.

– Приблизно місяць тому я ініціювала наведення ладу з майном парку, про що дала відповідне доручення директору об’єднання, – розповідає гуманітарний заступник мера. – Треба розібратися з усім майном, бо не може бути нульовою балансова вартість майна. Це питання ще до колишнього директора об’єднання і до бухгалтера. Тому зараз буде проведено оцінку майна, на що потрібно просити кошти у міської ради.

Особливий статус парку – пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення – не дозволяє зводити на його території капітальних будівель. Також цей статус не дозволяє міській раді самостійно змінювати межі парку-пам’ятки. А територія господарського двору якраз входить у межі, закріплені за парком Державним актом на землекористування. Щось змінювати може своїм указом лише Президент України.

Але навіть «недоторканний» статус, який має рівненський парк, не оберігає його від зазіхань охочих звести хатинку, офіс чи ресторан просто на ласому шматку землі природоохоронного фонду.

Портал «Четверта влада» й надалі стежитиме за розвитком подій щодо списання майна парку.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Кому земля: 14 соток в центрі Рівного хочуть віддати безкоштовно

Комунальний розпродаж Рівного: за Торгуна і Хомка знижки до 90%


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

25.05.2012, 15:47 10.179.194.91, 91.*** для Н.Поліщук
Хіба для відбору НЕЗАЛЕЖНИХ експертів вже не потрібно проводити відкритий конкурс(тендер)?Що означає \"є попередня домовленість\"? Вже домовились про те яка вартість комунального майна фігуруватиме в звіті про оцінку, якою буде вартість послуг по НЕЗАЛЕЖНІЙ оцінці, чи про щось ще ?(Незалежні експерти – це фірма депутата Рівнеради Людмили Туровської «Експерт-Рівне», яка вже не раз оцінювала комунальну власність Рівного. З цією фірмою є попередня домовленість.)\n
24.05.2012, 16:55 10.179.194.91, 91.*** автору
Подібний статус мають землі ЛЕБЕДИНКИ.Це не завадило Рівнераді віддати 0,4 га землі там своєму тодішньому колезі Торгуну.Забирати ту землю у нього ніхто навіть не намагається.Прецендент очеводний.

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору