РОЗСЛІДУВАННЯ

Віряни Рівного прагнуть соборноправності

15.09.2009, 09:56      ІА «Рівненське агентство журналістських розслідувань»      Переглядів: 2558

Майже 400 підписів зібрали ініціатори загальних зборів парафіян у Свято-Покровському соборі.

В неділю з 8.20 до 12.20 на трьох входах до рівненського Свято-Покровського собору група ініціаторів збирала підписи за проведення загальних зборів парафіян. Такі збори, як стверджують ініціатори, не проводились вже шість років, хоча мають проводитись щорічно. Цей стан речей, за словами ініціаторів, уможливлює різні зловживання, адже релігійна громада не контролює, як і на що витрачаються кошти та хто саме їх витрачає.

– Наша акція пройшла спокійно і без ексцесів, за чотири години зібрали 383 підписи за проведення парафіяльних зборів, за нашими спостереженнями, це 70-80 відсотків усіх, хто сьогодні прийшов в храм, – розповідає один з організаторів, парафіянин Свято-Покровського собору, депутат міської ради Сергій Одарченко. – Коли ми раніше роздавали листівки з інформацією про те, що діється в Рівненській єпархії, то їх у нас з рук виривали семінаристи. Щоб унеможливити порушення наших прав, тепер ми запросили міліцію, яка слідкувала за порядком.

– Ми вдалися до підтримки громади, оскільки ні митрополит, ні священики собору не хочуть проводити загальні збори парафіян, – говорить ще один з ініціаторів, парафіянин собору Богдан Лимар. – Саме на цих зборах обирається староста храму, члени парафіяльної ради, ревізійна комісія, які й мають керувати діяльністю собору від імені всієї громади. А в нашому випадку зібралися 20 чоловік священиків і наближених до них людей і тишком-нишком від громади призначили і старосту, і парафіяльну раду.

На дії ініціаторів відреагував на проповіді в храмі настоятель Свято-Покровського собору отець Роман Довбета. Він звинуватив у тому, що так довго не проводились парафіяльні збори, колишнього настоятеля храму отця Юрія Велігурського. Розповів, що такі збори вже проведені і старостою обрали його, а новообрана ревізійна комісія вже знайшла порушення, які відбувались під час управління собором отцем Юрієм. Ще настоятель розповів, що на парафіяльні збори не запрошуються всі парафіяни храму, «лише духовенство і парафіяни, які часто відвідують церкву та покірні священноначалію (митрополиту, настоятелю тощо – авт.)».
– Диявол не спить і вони от таке крутять! – коментував на проповіді збір підписів отець Роман. – Це все люди, які відлучені від Церкви, вони відітєлі строять із себе мучеників.

– В час мого настоятельства в соборі, всі основні питання, в тому числі й проведення парафіяльних зборів, вирішував тодішній староста (нині покійний Василь Червоній – авт.), – прокоментував звинувачення отець Юрій Велігурський. – Церква має бути соборноправною – управлятися громадою – так зазначено і в канонах, якими керується Православна Церква. На жаль, це правило потурається як в Московському, так і в Київському патріархатах.

Зібрані підписи ініціатори планують надіслати патріарху Філарету, щоб той втрутився у цю ситуацію і допоміг вирішити проблему.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Корумпована церква

Цькування білих ворон

Гіркі ліки від «1+1»

Група парафіян Свято-Покровського собору заявляє про порушення їхніх прав з боку митрополита Євсевія

Корупція у Церкві: щоб отримати сан і прихід, треба заплатити тисячу доларів (+відео)

Віряни прагнуть соборноправності

Закрий рота! Як проходили збори священнослужителів Рівненщини


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

18.09.2009, 21:56 95.111.174.*** Володимир
А ось і коментар Прес-служби Рівненської єпархії. Той, хто був біля собору у неділю може оцінити наскільки це повідомлення перемішане з брехнею (заблокували виходи) і навіглаством (Міліцію, для слідкуванням за порядком на території храму, має право запрошувати лише настоятель храму чи представники парафіяльної ради. ЧИТАЮЧИ ТАКУ МАЯЧНЮ РОЗУМІЄШ ЧОМУ ПРОРОКОВАНО, ЩО АНТИХРИСТ БУДЕ КОРОНОВАНИЙ ЦЕРКВОЮ В ЄРУСАЛИМІ. Тут цей текст: http://www.cerkva.info/2009/09/16/pres.html

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору