РОЗСЛІДУВАННЯ

Як у рівненському видавничому домі ТОП-рейтинги продають: розслідування

20.04.2013, 08:10      Роман Мартин, ІА «Рівненське агентство журналістських розслідувань»      Переглядів: 7633

Видавничий дім «ОГО» регулярною публікує на своїх шпальтах переліки нібито видатних мешканців області. Поруч з рейтингом, складеним на основі експертної оцінки, публікуються матеріали, які можна вважати прихованою рекламою  джинсою.

Якщо Ви хочете потрапити до переліку найдостойніших людей області, однак не маєте часу чи бажання заслужити суспільне визнання, не засмучуйтеся. Вихід є. За певну плату газета ОГО напише про вас хвалебну оду та розмістить її в одному з рейтингів «ТОП-20». Як на Рівненщині купуються рейтинги і які загрози це несе суспільству, з’ясовувала ЧЕТВЕРТА ВЛАДА. 

Джинса – прихована реклама, замовні матеріали, які видаються за звичайні журналістські матеріали.

Представнику Рівненської громадської організації ОПОРА Андрію Токарському за 500 гривень запропонували ввійти до переліку найкращих молодих лідерів Рівненщини

20 березня представнику Рівненської громадської організації ОПОРА Андрію Токарському запропонували купити місце у переліку найкращих молодих лідерів Рівненщини. Розмову із продавцем суспільного статусу вдалося записати на диктофон. Щоб максимально передати зміст комерційної пропозиції, подаємо її дослівно.

– Ми спільно з міською молодіжною громадською організацією SmartPeople проводимо такий рейтинг «ТОП 20 молодих лідерів Рівненщини», – розповідає рекламний агент. – Ми хочемо віднести вас до «ТОП 20 вибір ОГО». Така комерційна пропозиція у нас є. Ми в нашій газеті ОГО, яка вийде 18 квітня, на 4 сторінці напишемо про вас статтю. Що ви найкращий представник громадянської мережі ОПОРА і так далі. Розповідаємо про те, який Ви молодий, перспективний, гарний, описуємо всі ваші найкращі сторони, висвітлюємо Вас з самої кращої сторони. Паралельно ми вже 20 квітня цю інформацію дублюємо на нашому порталі ogo.ua. Відповідно така гарна пропозиція, яка відносить вас до найкращих молодих лідерів Рівненщини. Все це є на комерційній основі. І вартість такої комерційної основи складає 500 гривень.

Журналісти ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ дізналися, що схожі комерційні пропозиції отримали й інші громадські діячі, підприємці та політики Рівненщини. Частина з них підтвердили цю інформацію анонімно, оскільки погодилися заплати гроші. Ті ж, хто відмовився, розповідають про продаж місць у рейтингу, не приховуючи своїх імен.

Серед них другий секретар рівненського обкому Комуністичної партії України Микола Шумелянко.

Він розповів, що за допомогою рейтингу молодих лідерів йому пропонували «засвітитися» перед виборами. Зі слів кандидата до обласної ради, йому телефонувала рекламіст ОГО Світлана, яка за певну плату обіцяла включити політика у проект «Молоді лідери Рівненщини».

Другому секретарю рівненського обкому Комуністичної партії України Миколі Шумелянку також пропонували за гроші засвітитися у рейтингу молодих лідерів

– Світлана ще порадила зайти на сторінку в інтернеті, де розміщена інформація про цей ТОП, і пояснила, що він допоможе мені засвітитися та розкрутитися, - пригадує кандидат.

Політика продаж. Як заробити на рейтингу

Організатор рейтингу «ТОП-20 молодих лідерів Рівненщини» - громадське об´єднання Smart People

Керівник об´єднання Smart People Тарас Комаренко. Фото з facebook.com

Керівник об´єднання Тарас Комаренко запевнив, що місця у рейтингу не продаються. Разом з тим Тарас Комаренко не бачить загрози в існуванні паралельного і частково дзеркального платного рейтингу «ТОП-20. Вибір ОГО».

- Мені відомо про цю ситуацію і ми вже мали серйозну розмову з представниками ОГО, які є нашими інформаційними партнерами. Можна сказати, що це непорозуміння. Ми попередньо домовилися, що разом із рейтингом «ТОП-20 молоді лідери Рівненщини» вони можуть надрукувати свої комерційні статті з поміткою «ТОП-20. Вибір ОГО», - пояснює керівник об´єднання. – Проблема виникла через те, що рекламний відділ почав робити комерційні пропозиції потенційним учасникам ще до того, як ми поширили інформацію про конкурс у молодіжному середовищі. При цьому, вони не до кінця зрозуміли умови домовленості і часом забували уточнювати, що продають статті «ТОП-20. Вибір ОГО», а не місце у нашому рейтингу.

Зі слів Тараса Комаренка, конкурс «ТОП-20 молодих лідерів Рівненщини» був максимально відкритим для всіх учасників. Щоб взяти в ньому участь, достатньо було заповнити анкету. Таким чином зареєструвалося понад 80 учасників. З їх числа організатори відібрали 40 найкращих анкет. Інформацію про їх авторів розмістили на порталі ОГО. Через он-лайн голосування було відібрано 10 учасників, що отримали найбільше голосів.

Ще 10 учасників рейтингу відбирало журі конкурсу, яке складалося із семи осіб. Відбір здійснювався з 30 конкурсантів, які не увійшли до десятки он-лайн голосування. Щоб зробити конкурс об’єктивним, журі не знали імена конкурсантів, а оцінювали лише їхні анкети. Головними критеріями були досягнення, мотивація та майбутні цілі.

Рейтинги «ТОП-20. Вибір ОГО» - введення в оману читачів

«ТОП-20 молодих лідерів Рівненщини» – не перший рейтинг видавничого дому ОГО. Видання регулярною публікує на своїх шпальтах переліки видатних мешканців області.

У 2012 році приховану рекламу про успішних жінок читачеві практично неможливо було відрізнити від дійсного рейтингу, складеного експертами. Скрін-шоти рейтингців з ogo.ua

Цього та минулого року, до свята 8 березня, в газеті та на порталі ОГО оприлюднювався матеріал під назвою «ТОП-20 найуспішніші жінки Рівненщини».  Регулярно публікуються рейтинги найвпливовіших людей області. Як і у випадку з молодими лідерами, місця з позначкою «Вибір «ОГО» у переліку «топів» можна придбати в рекламному відділі видавничого дому. Це журналістам ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ підтвердили дві учасниці рейтингу «ТОП 20: Найуспішніші жінки Рівненщини», оприлюдненого 2012 року, а також один з учасників «ТОП-20: лідери місцевих громад Рівненщини» 2011 року. Жінки попросили не називати їхніх імен, однак, розповіли, що місце у рейтингу з позначкою «Вибір ОГО» обійшлося їм близько 200 гривень.

– Точно не пригадую суми, яку тоді заплатив, але, здається, то було кілька сотень гривень, – каже учасник «ТОП-20: лідери місцевих громад Рівненщини» 2011 року, який також попросив не називати свого імені. – Мені ця пропозиція здалася вигідною, оскільки якби довелося замовляти суто рекламу у цьому виданні, це обійшлося би значно дорожче.

ЧЕТВЕРТА ВЛАДА підняла архіви видань за попередні роки, щоб з’ясувати чи вказували автори статей про те, що маркування «Вибір ОГО» означає рекламну статтю. Жоден з рейтингів, починаючи з 2011 року, не містить однозначної інформації для читачів, яка б допомогла їм відрізнити справжніх топів від куплених.

В одному з головних положень Етичного кодексу українського журналіста, зазначено, що  інформаційні та аналітичні матеріали мають бути чітко відокремлені від реклами. Інакше публікації вводитимуть в оману читачів та підриватимуть довіру до ЗМІ.

Цього самого вимагає і закон «Про рекламу». Стаття 9 цього закону подає таку ідентифікацію реклами:

1. Реклама  має бути чітко відокремлена від іншої інформації, незалежно від форм чи способів розповсюдження, таким чином, щоб її можна було ідентифікувати як рекламу.

5. Прихована реклама забороняється. 

Закон визначає приховану рекламу як інформацію про особу чи товар у програмі, передачі,  публікації, якщо така інформація слугує рекламним цілям і  може  вводити  в  оману  осіб  щодо дійсної мети таких програм, передач, публікацій. В городе Ивантеевка мебель на сайте http://ivanteevka-mebel.ru/ с бесплатной доставкой и подъёмом до квартиры.

Кожен п’ятий матеріал в регіональних ЗМІ містить ознаки замовності

Український освітній центр реформ (УОЦР) протягом останнього року систематично проводив моніторинг регіональних ЗМІ з шести різних регіонів України на предмет розміщення замовних матеріалів та дотримання журналістських стандартів. Використовував для цього методологію, проекту «У-Медіа» Інтерньюз Нетворк, розроблену спільно з Інститутом масової інформації та «Телекритикою».

ЧЕТВЕРТА ВЛАДА попросила УОЦР оцінити рейтинг ОГО на предмет замовності. Для виявлення ознак замовності в публікаціях УОЦР використовував наступні критерії:

  1. матеріал відстоює або просуває  інтереси однієї сторони; 
  2. цілком або майже ідентичний матеріал надрукований  в інших ЗМІ;
  3. експертами є особи, які некомпетентні коментувати подію або процес;
  4. безпідставно акцентується увага лише на позитивних або негативних характеристиках суб’єкта;
  5. матеріал містить елементи, які сприяють реалізації товарів, робіт або послуг одного суб’єкта;
  6. «протокольні» матеріали з заходів чиновників/політиків, в яких відсутня зрозуміла суспільно-важлива новина.

Рівненські ЗМІ у рамках цього проекту не досліджувалися, однак, застосувавши ці вимоги до одного з рейтингів видавничого дому ОГО «ТОП-20 найуспішніші жінки Рівненщини», керівник проекту з моніторингу регіональних ЗМІ на предмет розміщення замовних матеріалів та дотримання журналістських стандартів Українського освітнього центру реформ (УОЦР) Світлана Єременко підтвердила наявність ознак замовності.

Керівник проекту з моніторингу регіональних ЗМІ на предмет розміщення замовних матеріалів та дотримання журналістських стандартів Світлана Єременко

- У тих матеріалах справді увага акцентується лише на позитивних характеристиках суб’єкта. Вочевидь, не завжди безпідставно, бо йдеться про успішних жінок, - каже медіа-експерт. – Також матеріал містить елементи, які сприяють реалізації товарів, робіт або послуг одного суб’єкта. В статті говориться про бізнес якоїсь конкретної жінки. Виходячи з цих критеріїв, ми можемо говорити, що кожен окремий матеріал, а не рейтинг має ознаки комерційної замовності.

«Фактично кожен п’ятий матеріал на шпальтах друкованих газет та на сторінках інтернет-медіа (з шести різних регіонів України - ред.) протягом року містив ознаки замовності, а перед виборами, у вересні – жовтні 2012-го, таким став кожен третій» - пише на osvita.mediasapiens.ua про результати моніторингу  керівник проекту Світлана Єременко.

ЧЕТВЕРТА ВЛАДА спробувала поспілкуватися з головним редактором видавничого дому «ОГО» Віталієм Голубєвим, щоб дізнатися його думку з приводу наявності у очолюваного ним видання матеріалів з ознаками «джинси». Віталій Голубєв попросив надіслати запитання на електронну пошту, пообіцявши оперативно дати на них відповідь. Однак другу добу відповіді немає і на телефонні дзвінки ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ головний редактор не відповідає.

Проданий ТОП 20

ТАКОЖ ДИВІТЬСЯ:

На Рівненщині маскують «джинсу»

Прихована реклама та замовчування важливої інформації у ЗМІ зростає

Медіа-корупція


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

30.04.2013, 11:26 213.174.12.*** Володимир
Максиму - ви неуважно читали - пропонували піаритись не люди Комаренка, а рекламщики ОГО.
30.04.2013, 08:23 193.41.187.*** Максим
Мені також люди Комаренка пропонували пропіаритись у них за гроші та пропіарити свою фірму. Послуги коштували 500-2000 гривень. Я їх м\'ягко кажучи послав, за що вони мене \"поливали брудом\". \nПродажні суки!!!!!
25.04.2013, 18:36 213.174.12.*** Володимир
Для 77.123.109.*** Не потрібно винаходити велосипед: Зверніть увагу на рейтинги Кореспондента і Форбс - чітке розяснення ЯК РАХУВАЛИ (тобто за якими принципами), хто рахував і без продажності.
24.04.2013, 23:17 77.123.109.*** To authors
Прочитав всю статтю і коменти... спробував для себе розібратись, де правда... Виникло 2 питання до авторів. Можливо ваші відповіді допоможуть мені розібратись, бо поки що чіткої думки не сформував. Отже!\n1. Чи відомі Вам, Володимире, рейтинги, які можна розглядати як зразок чесних і справді відповідних журналістьким стандартам? Які видання їх проводять? Цікаво подивитися, порівняти. Адже я так думаю, якщо ви сказали про негатив, треба показати і позитив, щоб читачі бачили якісь зразки до яких варто прагнути. Журналістика вона ж має і виховувати людей, показувати їм щось таке, до чого варто прагнути... То покажіть, будь ласка.\n2. В продовження попереднього питання. Ви досить таки детально розписали, що не так. А як тоді на Ваш погляд варто робити, щоб було ТАК? Хочеться якогось позитиву, стимулу для руху вперед.\nНадіюсь, ви розумієте, якої інформації і висновків мені особисто не вистачає. Допоможете?
24.04.2013, 22:50 5.248.91.*** Читачка
Данилючка просто активна і розумна баба - повчилася на ШУЖ,подружилася з Голубєвим,і ПРОСТО подала вчасно заяву на конкурс. От і все. Впливовості там як у звичайної молодї людини.
23.04.2013, 22:29 213.174.12.*** Володимир
Для 194.44.158.*** Загальні фрази схожі на спіч політика: ніби все правильно, але без конктретики складно зрозуміти про що мова :)
23.04.2013, 21:23 194.44.158.*** Володимиру...
Мається на увазі те,що люди,які часто критикують інших самі не помічають, що самі робили і роблять чимало далеко не чесних речей, тому і наведено дану цитату...
23.04.2013, 21:18 213.174.12.*** Володимир
Для 194.44.158.*** - В Святому письмі правда - одна з найвищих чеснот. Тому говорити, що висвітлення правди - це обливання брудом - це або навсмина маніпуляція, або недалекість (це якщо ви маєте на увазі текст матеріалу). А загалом порада - щоб наводити такі цитати, то варто було б розібратися стосовно чого це говорилося і що це означає. Бо за вашою логікою треба заборонити всі ЗМІ, які висвітлюють недоліки в суспільстві. Але чи можна вилікувати хворобу, якщо її замовчувати?
23.04.2013, 20:09 194.44.158.*** Думка!
Знаєте, без образ і зайвих слів...Все що треба тут висловити це сказано давно в Святому Письмі -(Матвія, 7:1–5) «Не судіть, щоб і вас не судили; бо яким судом судити будете, таким же осудять і вас, і якою мірою будете міряти, такою відміряють вам. І чого в оці брата свого ти скалку бачиш, колоди ж у власному оці не чуєш? Або як ти скажеш до брата свого: «Давай вийму я скалку з ока твого», коли он колода у власному оці? Лицеміре, — вийми перше колоду із власного ока, а потім побачиш, як вийняти скалку з ока брата твого». Ніхто з нас не ідеальний, вони теж,але це не привід виливати бруд та ставати нижчими,втрачаючи людську гідність...
23.04.2013, 19:07 37.229.124.*** до LoLa
Хай пишуть, що ці рейтинги відбуваються \"на правах реклами\" і тобі не буде ніяких проблем. А так відбувається підміна понять, коли комерційні рейтинги подаються як незалежні
23.04.2013, 11:39 10.179.194.66, 91.*** Володимиру
+1!:)))))
22.04.2013, 21:50 213.174.12.*** Володимир
Згоден з LoLa | 77.123.65.***\nВсі приватні структури мають виживати не зважаючи нінащо. Виробники ковбаси мають в ковбасу вищого гатунку класти побільше сої, свинячої шкіри та різних хімічних смакових добавок. А якщо строк її споживання закінчиться, то просто перебивати дату. Виробники пластикових вікон мають для профілю використовувати дешеву пластмасу, яка виділятиме в повітря хімічні сполуки. Виробники дитячого харчування мають теж заміняти натуральні продукти хімією і підписувати, що все без консервантів. Можна продовжувати, але очевидно одне - всі ці виробники тої чи іншої продукції виправдано можуть дурити людей, порушуючи їхні права та наносячи їм шкоду, бо для всього цього є виправдання: не ми такі - життя таке. Бажаю, LoLa, щоб вам побільше зустрічалося таких приватних структур. Тільки таким чином, можливо, вдасться здобути якийсь відсоток мудрості і розуміння, які знадобляться, щоб поправити своє здоровя на старість :))
22.04.2013, 21:39 77.123.65.*** LoLa
\"ОГО\" приватна структура, і їй потрібно якось виживати. Ну і подзвонили рекламщики, ну і запропонували, і ЩО??? Всі ми не раз стикалися із питанням плати за щось заради чогось! \n\nКожен живе і виживає, як може: менеджер телефонує до то чи іншого, бо йому потрібно продажами заробляти на хліб.\n\nХтось платить заради самореклами, щоб розкрутитись і також встояти на плаву!\n\nЛюди, перестаньте когось топити у лайні, а самим залишатись безгрішним! Не ми такі, а життя таке настало...
22.04.2013, 20:48 88.155.168.183, 82.*** &&&&&
і тут провів розслідування ))))) точно, з лайфа )))) а О. Данилюк, то видно пасія Голубєва )))
22.04.2013, 18:35 213.174.12.*** Володимир
Для 88.155.251.199, 82.*** (що пише з телефону з номером LIFE) \"скоро і про вечірку напише\" - вже давно :) Ось тут тільки частина: http://4vlada.com/analytics/1044 http://4vlada.com/press_club/2567 http://4vlada.com/rivne/1761 http://4vlada.com/rivne/1030
22.04.2013, 18:01 194.44.158.*** ВВААП)
Перепрошую, Голубєва...
22.04.2013, 18:00 194.44.158.*** ВВААПП)
У кожному голосуванні, яке проводить ОГО участь бере студентка \"Острозької академії\" Ольга Данилюк.Невже ця студентка насправді є такою впливовою, і досягла таких висот, щоб увійти у п\"ятірку найвпливовіших людей Рівненщини??? Чи це, знову ж таки робота Голобєва????
22.04.2013, 17:57 88.155.251.199, 82.*** для свідомо
реклама завжди коштує грошей. це у “Т“ скоріше проплачуються такі “статті-розслідування“ хтось заінтересований щоб друкованих змі в області не було от і замовляє їх у 4 влади. спочатку взявся торб. за комунальні ЗМІ, а тепер перейшов на приватні... скоро і за Вечірку напише.
22.04.2013, 17:40 194.44.158.*** свідомо
&&&& і Берта, звертаюсь до Вас...впевнення, що це одна особа..яка заказуха???про що ви??це ж смішно, те, що огошники зокрема, Голубєв корумпованні..знали всі..просто нарешті знайшовся Торбіч якому хватило наснаги написати.а думка пр те, що \"а як інакше вони мають виживати і що це їхній хліб\"...мене взагалі вбила.і після цього ми хочемо хорошого життя ..люди хочуть знати правду і спускати з рук некомпентність журналістів це зневага до себе!
22.04.2013, 17:25 192.168.1.25, 194.*** Берта
Шось розслідувааня теж заказухою попахують...... І то сильно ))))) 4 влада, а ну но оприлюдніть ваш прайс на розслідування. Ви ж мабуть більше ніж 500 грн захочете за свою \"професійну\" роботу і ще й у доларах ))))
22.04.2013, 15:25 88.155.251.199, 82.*** &&&&&
я все більше і більше дивуюсь цим “розслідуванням“. вже і Орлов у себе на сайті розмістив.. а толку з цього розслідування? всі і так знають що журналісти пишуть за гроші. це їхній хліб. то у Торбіча з Орловим кормушка одна (гранти) а таким ЗМІ як ОГО треба десь заробляти. вони на відміну від цих двох на америкосів не пашуть...
22.04.2013, 14:30 10.179.194.66, 91.*** попереднику
Список платників(якщо вірити Р.Мартину....).
22.04.2013, 14:24 37.54.214.*** )))
Список Шиндлера )\nПереможці у номінації \"Вибір \"ОГО\":\n\n1. Андрій АНДРОЩУК, голова виконкому Березнівської районної організації партії \"Удар Віталія Кличка\".\n2. Іван ЛЮСАК, начальник Прикарпатського РУ \"Дельта Банку\".\n3. Подружжя Анна та Дмитро ГУНЬКИ, приватні підприємці.\n4. Євген ЧОРНОГОРСЬКИЙ, директор сервісної станції \"Bosch Service\".\n5. Тарас МАКСИМЕНКО, депутат Рівнеради, директор МПК \"Текстильник\".\n6. Леонід ВОЛОШИН, начальник юридичного відділу ТОВ \"Торговий Дім \"Пересопниця\", директор ТОВ \"Завод мінеральної води \"Маломидська\".\n7. Сергій МІНІЧ, прес-секретар РОО політичної партії \"Удар Віталія Кличка\".\n8. Ілона РОМАНЮК, кар’єрний радник-психолог, профконсультант, HR коуч, власниця приватного Центру кар’єри.\n9. Ігор МЕЛЬНИК, голова Березнівської районної державної адміністрації.\n10. Олена БІЛИК, начальник маркетингово-аналітичного відділу ПрАТ \"РЕНОМЕ\".\n11. Федір ДЕЛЕГАН, директор ППФ \"АСКАНІТ\".\n12. Людмила КУБАЙ, директор ТОВ \"РЕНОМЕ-ПАРТНЕР\".\n13. Андрій МОНІЧ, керівник проектів та програм у сфері матеріального виробництва ТОВ \"РЕНОМЕ-ЄВРОБУД\".\n14. Костянтин ВЛАЩУК, менеджер з i
22.04.2013, 11:10 10.179.194.66, 91.*** доповнення
http://www.ogo.ua/articles/view/2013-04-22/39787.html
22.04.2013, 10:02 10.179.194.66, 91.*** to Микола | 77.123.19.***
Микола | 77.123.19.***\n=Світлана | 77.123.19.***\nА на якій підставі називати Королюка \\\"мільйонером\\\"? Що, ви у його гаманець зазирали? Чи журналістська неупередженість стосується не всіх? \n
21.04.2013, 21:49 77.123.7.*** Очевидець - до Очевидцю | 78.108.63.***
Я не обманюю. Мені і самому дивно, але мені пропонували місце у трійці. Очевидно, рекламщики ОГО думали, що трійка буде, різ пропонували таке. Або просто не набрали охочих, які пробашляли собі трійку, тому її і не було. Це вже мені не відомо. Але факт є фактом.
21.04.2013, 18:57 176.121.3.*** Роман Мартин до Івана
Не думаю, що правильно оцінювати журналістів за їхнім вмінням писати \"відповідні листи із сасудженням чиєїсь діяльності\". Прикладів неефективності таких методів більше ніж достатньо. Час уже перестати займатися формальним словоблудством і робити конкрентні кроки. Переконанй, що ця публікація суттєвіше вплине на рекламний відділ ОГО ніж всі листи. Хай тепер попробують впарити комусь місце у рейтингу, коли читачам відомо, що це все розвод і джинса. А щодо Штурхецького, то мені не зрозуміло, чому \"лідер незалежних журналістів\" не підняв цю тему до нас і не вжив ніяких заходів? Може, він не знав? То який він після цього \"лідер\"? Чи знав і мовчав щоб не портити стосунки з колегами?
21.04.2013, 14:59 37.19.154.*** іван
Я надіюсь свідомі рівненські журналісти напишуть відповідний лист і до ОГО із засудженням їх діяльності (по аналогії із листом до Володимира). в іншому випадку наші журналісти не варті ломаної копійки. надіюсь володимир розіміє, що у випадку відсутності такого листа, місцеві журналісти його \"заклюють\" і залишать у певній ізоляції. Доречі яка реакція на цей матеріал Штурхецького, як лідера наших незалежних журналістів. Цікаво послухати його думку, а Володимир мабуть \"забув\" довести читачу його позицію з цього приводу.
21.04.2013, 12:30 77.52.133.*** Дзвін
Мабуть вперше підтримую матеріал 4 влади. Але так набридли ці рейтінги від \"ОГО\",відчувається їх несправжність, натянутість. Багато осіб які стають переможцями просто не \nвідомі, не публічні люди. Сором не тільки Голобеву, а і Данилову.
21.04.2013, 11:32 77.123.19.*** Микола
Голубєв - маніпулятор місцевого розливу. Як можна взагалі себе називати журналістом? Хай іде в Інтернет-продажі!
21.04.2013, 07:20 78.108.63.*** Очевидцю
То це певне через вашу відмову в рейтингу нема першої трійки, а є лише 10 переможців по ктегоріях.\nХочете обманути - хоч розберіться в питанні.
21.04.2013, 07:14 46.211.124.42, 82.*** петро
дослідіть ситусцію із надутими тиражам друкованих видань, які суттюво завищують кількість надрукованах газет. Мотиви у них один - заробити більше коштів обманом
20.04.2013, 23:45 46.175.144.*** Віктор
В нашій державі продають ще й не такі ретинги! Хто хоч трохи цікавиться, той знає. Те ж можна сказати і про нагороди - до Героя України включно. Так що це не винахід \"ОГО\", але що \"4 влада\" порушила тему - то добре.
20.04.2013, 23:17 37.52.98.*** Очевидець
Мені теж пропонували за 500 грн стати учасником рейтингу, я теж відмовився. А ще за додаткову плату пропонували місце у трійці кращих - це вже взагалі ні у які ворота не лізе!!!
20.04.2013, 23:04 176.121.3.*** До Оксани
найкращий правдивий комент до такого матеріалу, реально сподобався і сміюся :)
20.04.2013, 22:51 91.105.232.*** все правда
автор молодець що підняв цю тему.Мені також пропонували за гроші перемогу в рейтингу. Добре що я відмовилась, бовідчувала що це не дуже чесно.
20.04.2013, 21:15 95.135.29.*** Оксана
Піду подивлюся на рейтинг тих молодих, хто забашляв. гггг
20.04.2013, 19:54 95.69.246.*** рівнянин
автору статі великий + ще б написати матеріал про телеканал рівне 1 з його замовними сюжетами які подаються під виглядом новин
20.04.2013, 19:33 77.123.82.*** Читатель :)
Такое ощущение, что о продажности местных СМИ только что все узнали. :)\nГолубев всегда не нравился мне. И я всегда понимал, почему. Продажность - это когда тебя самого нет, а твое тело, твой ресурс \"пользует\" кто то другой.\nМногие называют это \"проституцией\", но в действиях продажных женщин я вижу даже меньше противоречий, чем у доблестных ровенских \"гавкунов\".
20.04.2013, 17:19 5.248.91.*** Читачка
ОГОлубєв поморозився,весь удар сперли на молодого Комаренка.
20.04.2013, 10:04 46.211.122.217, 82.*** !!!
Респект тому,хто цей матеріал написав!\n

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору