РОЗСЛІДУВАННЯ

Державний лохотрон у рівненському «паспортному столі» на сотні тисяч гривень щороку (ВІДЕО)

20.03.2014, 09:01      Ірина Баран, Наталка Воскресенська, Антоніна Торбіч, ІА «Рівненське агентство журналістських розслідувань»      Переглядів: 41361

В Україні роками діє державне підприємство ДП «Документ» - фірма-клон Державної міграційної служби. Дублюючи послуги державної структури, державне підприємство паразитує на довірливих громадянах, здираючи з них непередбачені законами платежі. Вводити в оману людей підприємству систематично допомагає Державна міграційна служба

За роки своєї діяльності тільки рівненська філія державного підприємства «Документ» «заробила» на місцевих мешканцях мільйони гривень. Близько півмільйона неправомірно зібраних коштів щороку вливається в бюджет ДП «Документ» завдяки рівнянам, які реєструться/знімаються з реєстрації або вклеюють у паспорт фото. Допомагає вводити в оману довірливих громадян рівненський міський відділ УДМСУ в Рівненській області.

Однією з безкоштовних послуг Державної міграційної служби, згідно закону, є вклеювання фотографії по досягненню людиною певного віку.

Вклеювання фото. За законом - безкоштовно, на практиці - 25-55 гривень

Ось як подає інформацію про вартість вклеювання фото в паспорт сайт ДМС.

А ось - реальність. Рівнянин Ілля Єременко розповідає, як його намагались ошукати в міграційній службі, вимагаючи за вклеювання фото 25 гривень.

Рівнянину Іллі Єременку вдалося відстояти своє право не переплачувати за державні послуги

-  По досягненню  25-річного віку мені треба було переклеїти фотографію і я звернувся у відділ міграційної служби, - розповідає Ілля. - Там мені дали квитанцію на оплату 25 гривень за переклеювання фотографій в паспорт. 

У платіжці було зазначено, що рівнянину необхідно оплатити рахунок державного підприємства «Документ», тобто фірми-паспортної присоски, яка значною мірою дублює послуги ДМС, справляючи за це вищу ціну:

-    Я спитав, чи обов’язково оплачувати це, на яких підставах… Вони трохи покривились і відправили мене до начальства, - пригадує Ілля. – Там мені сказали, що, в принципі, можна не оплачувати, треба тільки написати заяву про відмову. Мені надали бланки по замовленню послуг і сказали дописати ручкою, що я відмовляюсь. І все, я заповнив цей бланк і мені безкоштовно вклеїли фотографію. Тобто формально є ці бланки і людина, яка не знає, ставить там галочку, ніби все там законно. По суті, послуги там на папері надає ДП «Документ», хоча всі роботи виконують працівники міграційної служби, на вклеювання фотографії великого розуму чи техніки не треба – вклеїв фотографію, поставив штамп і все.

Ілля Єременко захистив своє право на отримання безкоштовної адміністративної послуги в міграційній службі і відмовився оплачувати незрозумілі послуги ДП «Документ».

Журналісти ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ переконалися у правдивості свідчень рівнянина, особисто завітавши у грудні 2013 року у Рівненський міський відділ Управління Державної міграційної служби України у Рівненській області, що на вулиці Словацького, 3.

Будівля рівненського "паспортного столу"

Проводимо експеримент, не представляючись журналістами. Запитуємо у працівника "паспортного столу", скільки коштує ця послуга.

Спеціаліст Тетяна Михалюк стверджує, що послуга платна, правда, називає трохи інші розцінки: вже не 25, а 30 гривень. На наше зауваження стосовно безоплатності даної послуги, працівниця каже, що треба писати спеціальну заяву до інспектора.

Жінці, яка зайшла в кабінет після нас, паспортистка назвала ту ж вартість: 30 гривень за так зване «нетермінове вклеювання» і 55 – за термінове. Катерина (ім’я за проханням змінено - авт.) погодилась заплатити 55 гривень, оскільки дуже поспішала, а готовий паспорт з переклеєним фото їй обіцяли вже через годину:

В ромові з Катериною ми з’ясували, що працівниця міграційної служби не дала жодної квитанції про оплату послуги, схоже, що незаконні платежі навіть і не покинули кабінету, щоб дійти до вище згаданого ДП «Документ» - можливо, працівниця просто поклала їх собі у кишеню.

Попри те, що на інформаційному стенді поряд з кабінетом  вказана безоплатність цієї послуги, працівниця міграційної служби все-одно вимагала гроші за вклеювання фото.

Хочете зареєструватися - сплатіть зайвих 25 гривень фірмі-присосці

Оплати незаконних платежів, як виявилось, вимагають і в сусідньому кабінеті, де відбувається реєстрація або зняття з реєстрації місця проживання. Згідно із законом, реєстрація місця проживання становить 0,05 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (0,85 грн), а зняття з реєстрації – безкоштовне.

Проте і тут видають квитанції на оплату зайвих 25 гривень. Одну з таких отримав рівнянин Святослав Клічук, коли звернувся до міського відділу ДМС, щоб зареєструвати  дружину.

Як бачимо, на платіжці, окрім обов’язкового держмита (0, 85 грн) вказаний до сплати і рахунок ДП «Документ».

-  Систему зроблено так, щоб людині не можна було зручно прийти і швиденько отримати послуги, - ділиться досвідом Святослав. - Там по мінімуму інформації і по максимуму черг. Щоб отримати бланк, мусиш вистояти чергу, хоча ці бланки можна було викласти в коридорі (зразки оформлення покласти). Почитав в інтернеті, які послуги є обов’язковими, які ні, і не платив. Це вони вважають, що надали послугу і зразу дають квитанцію на 25 гривень. Навіть не кажуть, що цього можна не робити.

Чоловік каже, що працівники міграційної служби спочатку сперечалися, а потім побачили, що немає сенсу.

Святослав Клічук. Фото з архіву

-   Коли я приходив, сказали мені, що ще одна квитанція має бути, я сказав, що не має. Вони кажуть: «Як це?». Я кажу: «Це ж необов’язково». Ну і промовчали, бо вони знали, що неправі. Хоча там у кабінеті поряд сиділи люди, їм давали, вони платили, записували все, що там треба.

Святослава, як і інших громадян, не попередили про те, які послуги є обов’язковими, а які – ні.

Працівниця ДМС: «Зайві платежі - незаконні... ой, необов`язкові» 

За що люди платять 25 гривень, ми вирішили з’ясувати безпосередньо  у жінки, яка виписувала платіжки.

— Скажіть будь ласка, 25 гривень у квитанції – це за що?

— За послуги.

— Ми знаємо, що по закону тільки мито сплачується.

— Ідіть в 17-ий кабінет, виясняйте.

— А ви можете пояснити?

— 17-ий кабінет. Пояснюйте, що ви знаєте закони і вони вам скасують.

— А ви не можете пояснити?

— Ми беремо за послугу, за те, що вас виписуємо, приписуємо. На бумагу, на все іде ця послуга.

— А хто цю послугу надає?

— А ви до кого прийшли?

— Ми хочемо вияснити, за що люди платять цю суму. 

— За послугу паспортного столу.

— Паспортного столу?

— А що тут пише?

— Тут пише ДП «Документ».

— Я вам ще пояснюю: ідіть в 17-ий кабінет. Там начальство сидить. Вони вам пояснять, вкажуть законодавство. Все.

Ми прислухались до поради працівниці міграційної служби Таїси Мельник і пішли в 17 кабінет «пояснювати, що знаємо закони».

У розмові із головним спеціалістом, яка представилася Світланою Євгенівною, стався казус – замість того, щоб назвати зайві платежі «необов’язковими», паспортистка назвала їх «незаконними. (обмовка просто таки за Фрейдом - авт.):

— Що входить в оплату 25 гривень?

— Послуги.

— Які?

— Послуги міграційної служби.

— Чому тоді згідно закону ці послуги є безкоштовними?

— Ці послуги не є законними. Ой, Боже мой. Ці послуги не є обов’язковими. Якщо людина відмовляється, вона їх не сплачує.

— Тобто, якщо людина хоче відмовитися…

— Ну якщо людина відмовляється, підписує, що вона сплачує ці гроші, то сплачує. Якщо не сплачує, ми не забороняємо.
……
— А ви повідомляєте людям, що ці послуги не є обов’язковими?

— Так. Отам біля 14-го кабінету все написано (який знаходиться в іншій будівлі - обласному УДМС на вул. 16 Липня - авт.). Там написано, що ця проплата є добровільною.

— Але ж люди не доходять до 14-го кабінету.

— Ну чому? Доходять. Ви ж тоже це вже почули. В нас люди багато всього знають. Це не скривається. Це кругом все написано, так само як в інтернеті ви читаєте.

— А чому на інформаційних стендах немає такої інформації?

— Я ж вам кажу – там написано.

Ось такі заяви-доручення (на фото) про добровільність отримання послуг ДП «Документ» громадяни після нашої розмови із головним спеціалістом все-таки почали отримувати. Як довго їм видавали ці заяви - невідомо.

Чому працівники міграційної служби надають платні послуги, які має надавати ДП «Документ»? Шукати правди йдемо до начальства – начальника Управління ДМС України у Рівненській області Лілії Драпчинської.

Лілія Драпчинська. Фото з архіву 2010 року

Лілія Драпчинська підтвердила те, що ДП «Документ» може надавати свої послуги в установі міського УДМС. Така робота, за її словами, здійснюється на основі договору про оренду будівлі на Словацького між ДП «Документ» та місьвиконкомом. Оскільки приміщення є комунальною власністю, то державне підприємство має право орендувати його без відповідних угод з міграційною службою.

Також начальниця УДМС стверджує, що працівники міграційної служби не мають ніякого стосунку до працівників ДП «Документ», більше того – законом їм заборонено працювати на іншу структуру, а працівники ДП «Документ» мають мати окремий робочий стіл і навіть кабінет (проте на працівниках не було жодного ідентифікатора: ні бейджа, ні таблички на робочому столі, тому у громадян не має ніякої можливості дізнатися, працівник якої структури надає йому послуги- авт.).

- Ліліє Аркадіївно, ви слідкуєте за тим, щоб ДП «Документ» не навязували своїх послуг, носили бейджики чи ви тільки за своїми маєте слідкувати?

-   Ми не маємо права втручатися в фінансово-господарську роботу ДП «Документу», тому що не підпорядковується воно мені як керівнику, не підпорядковується, а знаходиться в сфері управління Державної міграційної служби, тобто безпосередньо Київ, але якщо тут на місці я як керівник буду бачити порушення в наданні послуг, то я, відповідно, повинна на це прореагувати, або якщо це буде перебирання послуг тих, які повинна надавати міграційна служба, тоді повинна реагувати.

-   Раніше ви фіксували такі порушення?

-   Звичайно, в робочому порядку в нас виникали такі питання, наприклад, теж саме вклеювання фото у внутрішній паспорт, що людей змушували оформляти документи (ще раніше, до міграційної служби) всіх, хто вклеював фото, змушували оплачувати платежі ДП «Документу». В нас зараз спростились процедури в міграційній службі, реєстрація здійснюється за одну добу, видачу паспорта ми вже скорочуємо до 10 діб, хоча по законодавству все ще передбачено місяць, тобто, намагаємося наші адміністративні послуги зробити максимально простішими, безплатними і без залучення працівників ДП «Документу», а коли такі великі черги, то багато людей звертається, щоб це було комфортно, швидко, за годину, тоді звертаються до ДП «Документ». 

Де мають перебувати самі працівники ДП «Документ», ми запитали і в директора ДП «Документ» Людмили Флореску.

Людмила Флореску наполягає, що її працівники працюють у своєму кабінеті на 2-му поверсі. Фото з архіву 2010 року

- Як розпізнати ваших працівників, які працюють на Словацького?

- Ну, наш працівник має мати таблички, такі от як у нас…

- Їх немає.

- Може ви там не були, де вони. Там є спеціальний кабінет, ми там орендуємо через державну комунальну власність і платимо за це.

- Людина, яка виписувала нам платіжку, де треба було сплатити рахунок вашого підприємства, ДП «Документ», не мала на собі жодного індикатора.

- Може вона вийшла з кабінету?

- А що це за кабінет?

- Наш кабінет є, на другому поверсі, я, правда там не була, але я сказала, щоб там повісили стенд наш, де написані наші послуги.

- То вони виключно там будуть на другому поверсі?

- Так в другому кабінеті.

- Просто платіжки виписують на першому поверсі.

- Ну може вийшла людина туди, чого ви цепляєтесь? Перший, другий, третій, п’ятий…

Чому працівники не носять ідентифікаторів, начальство і міграційної служби, і ДП «Документ», обіцяло розібратись (з початку вивчення цієї теми ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДОЮ з 2009 року працівники ДП "Документ" не носили ідентифікаторів і керівництву ми про це неодноразово повідомляли, однак нічого не змінилося - ред.).

Кабінет-ширма для оббирання: працівниця зайшла попити кави і заодно надала «послуги»

Де знаходиться цей кабінет, ми змогли з`ясувати в управлінні комунальної власності Рівненського міськвиконкому. Виявляється, з 12 листопада 2013 року ДП "Документ" орендує в кабінет на 2-му поверсі будівлі, де знаходиться "паспортний стіл". За 9,6 кв.м. сплачує в міський бюджет 381 гривню на місяць. Однак це не той кабінет, в який журналістам ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ пояснювали необхідність оплати 25 гривень цьому підприємству. Більше того, як повідомили в управлінні комунальною власністю, до цього часу кабінет в них не орендували (хоча, як з’ясувала ЧЕТВЕРТА ВЛАДА, псевдопослуги ДП "Документ"  "надавалися" в цьому приміщенні протягом багатьох років).

Журналіст ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ перевірила як нині працює кабінет ДП «Документ». 

В прийомний день 19 березня 2014 року двері кабінету на 2-му поверсі, який орендує згадане підприємство, зачинені. Про те, що цей кабінет має якийсь зв`язок з ДП «Документ», вказують інформаціні стенди з інформацією про послуги підприємства та написом, що ремонт зроблений за його підтримки, розміщені обабіч дверей кабінету. Проте немає жодної таблички, що в цьому кабінеті працює згадане підприємство.

 

Журналістка тоді вкотре відвідала кабінет "паспортного столу" на першому поверсі, де працівники ДМС повинні реєструвати чи знімати реєстрації. Повторює експеримент, зазначивши, що хоче знятися з реєстрації. Працівниця дає заяву і квитанцію для сплати 25 гривень для ДП "Документ". Пояснює, що це - за паспортні послуги. На уточнююче запитання журналістки чи це обов`язковий платіж, каже, що необов`язковий.

Прямуємо до начальника міського відділу УДМСУ в Рівненській області Людмили Петняк. Відбувається діалог приблизно такого змісту.

Людмила Петняк каже, що працівниця ДП "Документ" просто забігла в кабінет ДМС попити кави і заодно надала послугу

- Чому ваші працівники дають для сплати квитанції ДП "Документ"?

- Це не наші працівники, це працівники ДП "Документ". Вони допомагають нашим працівникам, бо ті не справляються.

- Але ж черги зовсім немає. Рівняни приходять в кабінет, вважаючи, що йдуть до працівника міграційної служби, натомість їх обслуговує працівник підприємства, який дає непередбачені законом платежі.

- Ніхто не змушує це платити.

- А ви впевнені, що це саме працівник ДП "Документ" мене обслуговував? Давайте перевіримо.

- Давайте.

Йдемо з Людмилою Петняк в кабінет, де працівники ДМС повинні обслуговувати рівнян. Жінка в кабінеті підтверджує, що вона працівниця ДП "Документ". Разом з начальницею роблять екскурсію журналісту в порожній кабінет ДП "Документу", який досі був зачинений.

  

Півмільйона - в бюджет «паспортної присоски»

Певно, 25-30 гривень з людини в якості примусового внеску при реєстрації чи вклеюванні фото в паспорт - не надто велика сума. Нам вдалося з`ясувати, скільки на цих "невеликих" платежах могло заробити ДП "Документ".
 
 У відповідь на запит в УДМС в Рівненській області нам повідомили, що протягом 2013 року рівненський міський відділ УДМСУ в Рівненській області ("паспортний стіл") надав 7 280 послуг по вклеюванню фото в паспорт та 14 756 послуг по реєстрації/зняттю з реєстрації громадян.

Якщо припустити, що у 90% випадках працівникам міського відділу ДМС вдавалося стягнути з людей непередбачені законодавством платежі, то загалом за цей час у рівнян неправомірно могли забрати близько півмільйона гривень. Ці кошти, очевидно, осіли в бюджеті рівненської філії ДП "Документ".

Нагадаємо, що рівненська філія ДП «Документ» вже притягалась до відповідальності за стягнення з громадян незаконних платежів – Верховний Суд зобов’язав їх сплатити до держбюджету штраф розміром 2,5 млн гривень. З яких - більше двох мільйонів - це неправомірно здобута річна виручка рівненської філії ДП «Документ».

ДП "Документ" (раніше працювало під назвами «Інформ-документ», «Ресурси-документ») діє ще з часів президента Кучми - вже понад 10 років. Під егідою МВС при всіх владах. А це тільки по Рівненщині більше 10 мільйонів з кишень громадян.

Працівники ДП «Документ» «допомагають» освоювати кошти громадян і в інших підрозділах УДМСУ Рівненської області. Просимо всіх громадян, які можуть посвідчити вимагання зайвих платежів у цик відділах і секторах, звертатися в редакцію або в прокуратуру.

Підрозділ

Адреса

Телефон

Березнівський районний сектор

вул. Київська, 12, Березнівський район, м. Березне

+38 (03653) 5-66-89

Володимирецький районний сектор

вул. Грушевського, 63, Володимирецький район, смт. Володимирець

+38 (03634) 2-53-43

Гощанський районний сектор

вул. Застав`я, 11, Гощанський район, смт. Гоща

+38 (03650) 2-10-77

Демидівський районний сектор

вул. 1 Травня, 13, Демидівський район, смт. Демидівка

+38

Дубенський районний відділ

вул. Драгоманова, 12, Дубенський район, Дубно

+38 (03656) 3-24-91, 4-24-55

Дубровицький районний сектор

пров. Макарівський, 1, Дубровицький район, м. Дубровиця

+38 (03658) 2-01-20

Зарічненський районний сектор

вул. Центральна, 62, Зарічненський район, смт. Зарічне

+38 (03632) 3-08 98

Здолбунівський районний сектор

вул. Пушкіна, 41 , Здолбунівський район, м. Здолбунів

+38 (03652)2-54-70

Корецький районний сектор

вул. Київська, 17, Корецький район, м. Корець

+38 (03651) 2-00-23

Костопільський районний сектор

вул. Коперника, 15, Костопільський район, м. Костопіль

+38 (03657) 2-16-21

Кузнецовський міський сектор

вул. Правика, 5, м. Кузнецовськ

+38 (03636) 2-12-02

Млинівський районний сектор

вул. Поліщука, 2а, Млинівський район, смт. Млинів

+38

Острозький районний сектор

вул. Луцька, 1, Острозький район, м. Острог

+38 (0365) 2-36-90, 2-36-95

Радивилівський районний сектор

вул. Почаївська, 17, Радивилівський район, м. Радивилів

+38 (03633) 4-37-95

Рівненський міський відділ

вул. Словацького, 3, м. Рівне

+38 (0362) 22-43-97, 22-13-58, 22-24-26

Рівненський районний відділ

вул. П. Могили, 41, Рівненський район, м. Рівне

+38 (0362) 22-20-54

Рокитнівський районний сектор

вул. Незалежності, 28, Рокитнівський район, смт. Рокитне

+38 (03635) 2-11-98

Сарненський районний відділ

вул. Демократична, 46, Сарненський район, м. Сарни

+38 (03655) 3-46-47

Юрист Руслан Фурман радить не залишати без уваги факти порушень з боку працівників ДМС:

-  Якщо вас не повідомили про добровільність послуг і ви все-таки сплатили необов’язкові платежі, йдіть до керівництва і вимагайте повернення коштів, - радить правозахисник. - Разом з тим раджу йти в прокуратуру і написати заяву, в якій розписати, що від вас вимагають додаткові кошти. До заяви додайте копію проплачених квитанцій, оригінали залиште собі, щоб вони не «зникли» в прокуратурі. 

_____________________________________________________________

Публікація підготовлена в межах проекту журналістських розслідувань за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди учасників проекту не обов`язково збігаються з офіційною позицією уряду США.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

18.05.2015, 10:35 77.123.68.*** Рівне
Мало того, що сидять на коштах платників податків, то ще й умудряються додатково здирати "бонуси"...
19.03.2015, 16:43 213.174.12.*** Антоніна
Обласний відділ ДМС. Рівне, вул. 16-го Липня, 6. Якщо підете в Документ, гривень на 200 буде дорожче. Як не хочете через суд домагатися, щоб зробили ,як по закону. паспорт за 170 грн, то в ДМС можете легко зробити по цій ціні: http://dmsu.gov.ua/posluhy/dokumenti-dlya-vijizdu-za-kordon/710-vydacha-pasporta-hromadianyna-ukrainy-dlia-vyizdu-za-kordon
19.03.2015, 15:43 194.44.171.*** Олена
Підкажіть, будь ласка, де в Рівному зробити закордонний паспорт? Пішла в паспортний стіл - то прямо направили на 16-го липня в "Документ". Думаю, що в ОВІРі буде дешевше. Хто підкаже адресу?
14.03.2015, 11:42 46.185.66.*** Гость
Паспортний стол порує всі можливі права людей. При оформленні дачних будинків, заступник начальника не знаючи чинне законодавство, не прописує, і не дає письмову відмову на ппрописування. ДО того ж ще й тон завжди завищений. Працівники відділення безчерги та певну подяку засять папери минуючи черги. І роблячи спеціально ажіотаж. Дякуюємо
09.07.2014, 18:28 93.183.243.*** Алла
І знову я в Рівненському паспортному столі. Спеціально прийшла вже з молодшим сином подавати заяву на виготовлення паспорта ( йому 16), аби з нього не здерли гроші. Ліміт повідомлення не дозволяє все розповісти у подробицях. Тому, даю пораду- заходите до кабінету із телефоном, телефон- на стіл, нахиляєте під кутом, аби камера ловила в об"єктив потрібну особу. І буде вам щастя! І багато безкоштовних послуг! І відношення по-людськи! Камеру не обов"язково вмикати, вони все-одно не розуміються на цьому. Але фішка дієва.
24.05.2014, 08:35 134.249.44.*** Алла
В сина вкрали паспорт. Потрібно було поновити. Окрім держ.мита, змусили сплатити 75гр за послуги ( в квитанції на оплату сума вказувалась "від руки"). Він оплатив. Я була в шоці і за 10 хв була в 17 кабінеті- пішла за поясненнями. Тільки після того, як я заявила, що моя свекруха- юрист, яка працює в сусідньому будинку і може підійти, аби нагадати їм закони, нам повернули кошти- дівчина, яка сидить на прийомі банківських платежів у цій же установі, старнувала платіж і повернула нам кошти.
04.05.2014, 16:25 95.133.238.*** Юлія
Прикро, що таке відбувається. Я 5 років проживаю у Києві. Ні за вклеювання фото у паспорт, ні за прописку жодної копійки не платила.
08.04.2014, 22:17 176.241.154.*** Оксана
Звичайно, працівник не сам вирішив давати цю квитанцію. Але мову йому не відібрало ж повідомити, що цей і цей платіж є обовязковим, а цей - на ваш розсуд. Чому не озвучувати цю інформацію? Чому люди мусять платити і почуватися лохами? Тільки тому, що такий самий як і я рівнянин вирішив промовчати і погратися в ідіотизм? Не розумію такої громадянської позиції
08.04.2014, 20:51 109.162.9.*** Маша
А, мені дуже шкода всіх працівників цих установ, яких принижень від людей приходиться терпіти за мізерні зарплати. Правильно чистити керівників ДМС та Документ потрібно в Києві. Належним чином встановити роботу працівнків і працювати, щоб всі ми були задоволені їхнею роботою навіть за гроші які надіюсь будуть поповнювати бюджет держави.
08.04.2014, 18:58 46.211.216.*** ірина
молодці! так тримати! буде порядок в Рівному за такими журналістами!гарна робота!
08.04.2014, 15:08 77.123.26.*** Юрко
Дійсно гарна журналістська робота,тепер громада Рівного знає цих сук
06.04.2014, 18:50 77.123.62.*** Таня
Дуже хороша і потрібна стаття. Вони там і паспортному столі вже десятки років подібними справами займаються.Знаю з власного досвіду.
01.04.2014, 16:33 95.135.46.*** Чупа
Гостю - Документ в добровільному порядку надає послуги за гроші для прискореного оформлення документів! Незаконно стягнуті гроші це які? Взагалі то це Державне Підприємство і гроші через ментів йдуть таки у бюджет, питання в тому скільки їх відмивається ментами!?
28.03.2014, 14:29 46.211.217.*** Гость
Всіх працівників ДП "Документ" на нари за здирництво і надалі без права займати державні посади, а всі незаконно стягнуті гроші до бюджету або на армію.
26.03.2014, 23:17 95.135.78.*** Чупа
Віктор - згідний з вами що зміни необхідно проводити у ВР, але що до Радутного то це "славнозвісний" хабарник. Джерела кажуть що нічого змінюватись в позитивну сторону, нажаль, не буде!
26.03.2014, 17:28 95.111.252.*** вован
Сука, бреше в очі. В тюрму!!!
26.03.2014, 11:19 77.123.112.*** Віктор
Декілька днів тому призначили керівником ДМС України Сергія Радутного, який до 2011 року працював у цьому ж підрозділі. Чи почне він з реформ велике питання, тим більше це повинні розпочати у ВР та КМ. У Рівному виконавці, зміни потрібно робити у столиці і серйозно реформувати галузь, використавши і європейський досвід
26.03.2014, 00:30 80.77.32.*** Жанна
Керівництво потрібно міняти обов"язково! І це дуже в багатьох (якщо не у всіх) державних структурах щось подібне відбувається...Ми буваємо невдоволені, коли доводиться за якийсь бланк кілька гривень платити...а тут - такі суми ходять! Думаю, що про необов"язкові платежі працівники ЗОБОВ"ЯЗАНІ повідомляти кожного відвідувача, а інакше це банальне шахрайство.
21.03.2014, 19:32 77.123.19.*** БІМБА
Антоніні. Риба гниє з голови, але чистять її з хвоста. Правильно винні працівники паспортних столів, чиїми руками начальство загрібає тисячі і мільйони. І ті що прийдуть потім будуть так робити бо будуть поставлені в умови або...або...Треба міняти керівників які ці мільйони гребуть! Вони думають що так буде завжди. Вже один теж так думав. Хай пакують речі поки не пізно!
21.03.2014, 10:33 95.135.88.*** Чупа
Володимир - керуючись вашою логікою сьогодні потрібно посадити в тюрму 226депутатів що голосували за закони якими керується паспортний стіл, а потім міністра який давав всі ці розпорядження! Потім Захарченка через якого йшли всі потоки від присосок в усіх установах! Сьогодні збираються призначити залишити голловного даїшника на посаді Рівненщини то чому ви не говорите про кількість присосок в ДАІ? Можу вам на власному досвіді сказати що в паспортному якщо ви не лох або дуже-дуже не поспішаєте то платити лишнього вам не доведеться! Бо в Документ йдуть люди яким потрібно щось дуже терміново, як то паспорт для виїзду на лікування чи типу того!! А в порівннянні з ДАІ то в ДАІ платиться абсолютно за все, починаючи з того що вже в ціну автошкіл закладена сумма хабаря "для здачі"! Бо без школи здати нереально! А при оформленні/переоформленні авто то взагалі ппц!! А в порівнянні з митницею на млинівській і розмитненні авто сума йде про сотні доларів!
21.03.2014, 09:21 46.211.181.*** Світлана
Почитайте будь ласка які саме дії (бездіяльність) підпадають під дію відповідних статей ККУ, а тоді будете розпилятись в безпідставних, безглуздих та ні чим не підтверджених коментарях! Таке враження, що тут переважно вся команда журналістів 4 влади лишає коментарі такого роду і дякує за цей матеріал! Це просто таке примітивне мислення - всі злочинці, всіх садити! Здебільшого відноситься до особистостей, які нічого собою не представляють! Я ж не розкидаюсь звинуваченнями у вашу адресу, це по меншій мірі, неетично! Вчиться культурі спілкування!
21.03.2014, 01:33 213.174.12.*** Володимир
Для прихильниці злочинної діяльності 46.211.181.*** Світлани - люди, які за більш ніж десять років завдали мільйонних збитків шляхом шахрайства - це кримінальні злочинці. І вони зараз при владі і хочуть виглядати гарненькими. Думаю, що ви теж з їхньої когорти, бо жодна розумна непричетна людина не нестиме такої ахінеї.
21.03.2014, 01:31 213.174.12.*** Володимир
Чупа - працівники паспортного столу і ОВІРу прямо порушують законодавство шляхом шахрайства і зловживання службовим становищем. Якщо є такі дерективи - це називається злочинний наказ. Мені байдуже як там в інших областях. Те що робиться тут - протизаконно. А якщо врахувати кількість коштів втрачених громадянами - то це тюрма на кілька років.
20.03.2014, 23:29 77.123.15.*** Олена
Світлано, ваші коментарі взагалі ні про що і схожі на банальний тролінг. Я хочу подякувати журналістам за чудову статтю яка стане в нагоді багатьом мешканцям міста. Ця тема повинна підніматися постійно до тих пір доки корупційна схема не буде остаточно зламана.
20.03.2014, 21:21 95.135.79.*** Чупа
Просто Вася - згідний з вами але ситуація зараз в країні така що влада не те що нехоче додати хоча б по одному працівнику, а навпаки скорочує кількість працівників через економію! На даний момент навіть працівників що йдуть у декрет держава не забезпечує заміною тимчасовим працівником! От і виходить для районних відділків в яких і так працюють по 2-4чоловіка, якщо хтось йде у декрет то взагалі критично мало залишається людей і немає кому працювати, що у свою чергу створює великі черги тим більше на поліссі де купа людей їздить на заробітки стоять черги за закордонними, вже не кажучи що народжуваність там висока і поки приписки/виписки і т.п. то взагалі черги!
20.03.2014, 21:06 46.201.44.*** Світлана
Принципової прив`язки до цієї статті немає. Інколи читаю Ваші матеріали і от вперше вирішила висловити своє негативне враження! Свобода слова це одна з віх демократичного, громадянського суспільства до якого ми всі так прагнемо, тому свою точку зору я висловлюватиму де хочу та кому хочу! Напрацюваний матеріали повинен бути інтелектуально наповненим, доступним пересічному читачеві. Натомість, вами написані статті це лише відображення Вашої суб`єктивної точки зору, і аж ніяк не журналістське розслідування. Схожі теми неодноразово піднімалися, висвітлювалися. Тому мове не йде про щось достойне дня ознайомлення! P.S. Я ні в якому разі не виправдовую хабарництво, як таке, і не потрібно мене до цього приплітати. Вчіться сприймати критику. Це, так би мовити, "порада дня"! Нехай щастить і натхнення Вам побільше!!!
20.03.2014, 20:50 46.119.159.*** Віталій Кондатик
Шановна Світлано! Вочевидь, ви НЕУВАЖНО читали матеріал до речі, сію зауважити, що це зовсім не стаття). Менше з тим... Цитую: "Журналіст ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ перевірила як нині працює кабінет ДП «Документ». В прийомний день 19 березня 2014 " Матеріал, на скільки я зрозумів, підготовлено було раніше. Правда зазвичай гірка тільки тим, хто хоче її приховати. Тому не варто так гостро реагувати на відкрите хабарництво.
20.03.2014, 20:15 134.249.46.*** Оглядач
Як варіант припускаю, що дехто з коментаторів працює на ДП "Документ" )
20.03.2014, 20:08 134.249.46.*** Оглядач
Світлано, в інтернеті тисячі статей, чому ви взялися читати саме цю, якщо вона не актуальна
20.03.2014, 19:38 78.111.187.*** Просто Вася
Звертався в паспортний стіл по вул Словацького 3 по питанню реєстрації.Це було у вересні місяці в приймальні кабінету де проводиться реєстрація була черга у 30 чоловік . Працівників які обслуговують місто 240 тис населення знаходиться дві людини! В цій черзі я простостояв більше ніж дві години . Чому влада не задумується про те щоб збільшити персонал паспортного столу,щоб швидше обслуговувати людей!!
20.03.2014, 19:36 46.201.44.*** Світлана
Переходити на особистості, черговий раз свідчить про Ваш невисокий рівень професіоналізму, проте я відповім. Відстоюючи свої переконання, я, по мірі можливості, матеріально підтримую нашу українську армію. Я не позиціоную себе борцем за якусь аморфну справедливість і "Робін Гудом" як Ви! А взагалі, якщо підсумувати, вважаю, що цією статтею Ви себе як журналісти не проявили, це просто неактуальна наразі тема. Просто дивує, що коли ми перебуваємо в такому стані, ви ходите з камерою і влаштовуєте спір про 25 грн. , назвавши цей процес гучно - журналістське розслідування!
20.03.2014, 19:11 134.249.46.*** Оглядач
Світлана, а Ви зараз як боретеся за країну?
20.03.2014, 16:36 46.211.181.*** Світлана
Як взагалі можна читати статті цих сумновідомих журналістів? Я не виправдовую прогалини законодавства, але вищевикладений матеріал це ні що інше як приниження усіх журналістів!!! Як на мене, коли в країні така складна ситуація, відбуваються страшні речі: нехтування життями людей, захоплення історично української території, писати про якісь платіжні документи, 85 коп.мита чи 25 грн. інших проплат є не те що не актуальним, це просто нігілізм журналістської професії. Невже ви хочете відволікти цими дрібницями від гробальних змін в житті кожного свідомого українця, патріота??? Піднімате значущі теми...а не фотографуйте десь з карману тих керівників, видаючи цей матеріал за сенсацію! Псевдожурналістика , одним словом!
20.03.2014, 15:45 95.135.79.*** Чупа
Володимир - не пишіть дурниць. Поки в Києві та законодавстві нічого не змінять на місцях нічого не зміниться теж! Якщо навіть зняти якогось керівника то прийде інший який виконуватиме те ж саме тільки не факт що не буде злодієм зі східного регіону і не буде таке творитись як там! Бо це вам не міліція "покінчив життя самогубством -впав на ніж і так 12разів"!
20.03.2014, 15:34 95.135.79.*** Чупа
Антоніна - Ініціативи знизу на місцевому рівні нічого не дадуть! На місцях законодавство не міняють, а змінюють в Києві! От прийшов Аваков і нова влада, чому не закриють Документ? Це чисто міліцейська структура і хоч зараз паспортний вже не міліція але це все йде від міліції! Крім того у Рівному чи не єдиний регіон де законна ціна на паспорт по всій Україні, в пресі писали що сюди їдуть навіть зі Льовова бо немає поборів! А Драпчинська тільки менеджер, причому неоднаразово кращий працівник служби овіру чи дмс! По Драпчинській то навіть на ОРДі її люди в коментарях захищають як порядного та принципового керівника, що насправді на ОРДі рідко зустрінеш!! А те що доводиться людям стикатись з якоюсь бюрократією то це тому що такі директиви із Києва і тому що "таке" законодавство. А ті хто жаліється на рівненський паспортний то ви поїдьте по іншим областям, спробуйте отримати паспорт там ;)))
20.03.2014, 15:05 213.174.12.*** Володимир
Така ситуація по всій країні - це злочини: шахрайство (організоване групою осіб) та зловживання службовим становищем. Зараз важливо щоб активна громада не залишила це без уваги і домоглася притягнення винних і звільнення в повному складі всіх начальників і виконавців схеми.
20.03.2014, 13:04 95.135.208.*** volynlutsk123
Аналогічна ситуація в УДМС у Волинській в області, де по вказівці начальника копупціонера -здирника -алкоголіка Воробя в усіх районах незаконно здирають кошти з волинян до ДП "Документ" за послуги реєстрації/зняття з реєстрації, вклейку фото до паспорта, втрату паспорта, зміну прізвища та інші, які згідно чинного законодавства є безкоштовними.
20.03.2014, 11:48 94.153.14.*** Дмитрий
Антонина, 100%. Но когда я гонял кодлу Драпчинской на 16 Липня, и выгонял из кабинетов присосок ДП Документа, которые сидят там в рабочее время и решают свои вопросы, а под дверями очередь ... так вот, я был один. Хотя обращался к очереди, покорно ждущей в коридоре. Но никому это не нужно - они тупо оплатили все поборы, заплатили за страховку карманной СК, и стоят себе в очереди. Думать нынче не престижно, нужно быть как все. Я этому давно уже не удивляюсь, но это реальность, и часто наши инициативы не находят отклика.
20.03.2014, 11:42 .*** Антоніна
Чупі. Так, риба гниє з голови. Але "верхи" не захочуть міняти, якщо "низи" терпітимуть. Тому ініціативи "знизу" дуже важливі
20.03.2014, 11:37 95.135.70.*** Чупа
Будемо відвертими, все вирішується в Києві а тут тільки виконавці! Хай в Києві урегульовують питання і видають директиви на місця! Для чого там портфелі пороздавали!?
20.03.2014, 11:25 37.55.250.*** Просто Толик
Расслабтесь. НАС имеют опытные проФФесионАлы.
20.03.2014, 09:26 94.153.14.*** Дмитрий
Ходил прописывать ребёнка - подсунули такую же бумажечку, и сумма была 25*2 (тоесть 50 грн.). Так как спешил и не было времени с ними скандалить, просто молча принёс одну квитанцию на 85 копеек (госпошлина) - про эти 25*2 даже не заикнулись. Хотя я заранее включил видеозапись на телефоне, и ждал вопроса "почему не заплатили" ))).

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору