РОЗСЛІДУВАННЯ

Житлово-будівельна афера: як дерибанять у рівнян землю на 3 мільйони доларів (розслідування)

15.04.2015, 13:41      ІА «Рівненське агентство журналістських розслідувань»      Переглядів: 10004

Земельна ділянка орієнтовною вартістю три мільйони доларів може безкоштовно перейти у власність підприємливих ділків, за сприяння чиновників Рівнеради

Троє ділків, створивши так званий «житлово-будівельний кооператив», отримавши підтримку чиновників Рівнеради та Держземагентства, готуються привласнити 3,5 гектари комунальної землі. Ринкова вартість ділянки - близько трьох мільйонів доларів США. ЧЕТВЕРТА ВЛАДА з`ясувала, як діє схема привласнення землі через житлово-будівельні кооперативи та хто відповідальний за розбазарювання майна громади ціною в десятки мільйонів гривень.

Звідки ноги ростуть

Про хитру схему розбазарювання міської землі стало відомо, коли на сайті Рівненської міської ради з’явився проект рішення про погодження проекту відведення земельної ділянки в районі вулиць Гагаріна та Струтинської для обслуговуючого кооперативу «Житлово-будівельний кооператив «Рівбуд» (далі - ОК ЖБК «Рівбуд» - авт.). ЧЕТВЕРТА ВЛАДА також отримала копію цього проекту, на якоій стоять підписи чиновників, котрі його вже погодили (документи клікабельні).

 

На запит до Рівненської міської ради та Держземагентства стосовно документів, які спричинили появу проекту такого рішення, стало зрозуміло багато важливих деталей.

Виявилося, що довідку про земельну ділянку під майбутню багатоповерхову забудову  обслуговуючому житлово-будіельному кооперативу «Рівбуд» визначили ще в липні 2014 року.

 

Цей документ, поряд з іншими, необхідний для наступного подання заяви до органу місцевого самоврядування з надання дозволу на складання проектної документації для відведення землі у місті.

ОК ЖБК «Рівбуд» так і зробив, звернувшися 9 жовтня 2014 року з клопотанням до Рівненської міської ради для отримання відповідного дозволу для передачі безкоштовно у власність земельної ділянки площею 3,49 гектара в районі вулиць Гагаріна та Струтинської.

Після цього «Рівбуд» чекає місяць, щоб на їх клопотання ніхто у міськраді не відреагував та, користуючись правом мовчазної згоди, повідомляє Рівненську міську раду про розроблення необхідної документації без надання такого дозволу.

 

Наразі проект рішення майже готовий для винесення на сесію Рівнеради. Не вистачає погодження земельної комісії Рівнеради.

Депутати, які входять до складу комісії, відклали прийняття рішення з цього питання. Голова комісії Антон Сачук каже, що ще не розібрався достатньо у цій темі, щоб скласти остаточну думку, однак вважає, що така роздача землі, поза аукціоном, не вигідна громаді.

За інформацією від місцевих ріалторів, орієнтовна вартість однієї сотки землі у Рівному складає від 8 до 10 тисяч доларів США. Шляхом нескладних математичних підрахунків отримуємо близько 3 мільйонів доларів.

На ділянці, за інформацією головного міського архітектора Сергія Семенця, передбачалося будівництво близько  десятка 9-поверхових секцій і ряду 12-поверхових будівель.

Заплановане для будівництва

Як працює схема привласнення землі фіктивним житлово-будівельним кооперативом

Розробники проекту рішення щодо такого щедрого подарунку землі від рівнян для ОК ЖБК «Рівбуд» посилаються, зокрема, на 41-у статтю Земельного Кодексу України. Тут дійсно йдеться про те, що для житлово-будівельних кооперативів земля можу передватися як безкоштовно у власність, так і на правах оренди:

«Житлово-будівельним (житловим) та гаражно-будівельним кооперативам за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування земельні ділянки для житлового і гаражного будівництва передаються безоплатно у власність або надаються в оренду у розмірі, який встановлюється відповідно до затвердженої містобудівної документації.»

Що таке житлово-будівельний кооператив, пояснює вже Житловий кодекс Української РСР, який досі діє у незалежній Україні, і дозволяє громадянам об’єднуватися для побудови багатоквартирного житла, а також Примірний статут житлово-будівельного кооперативу. Житлово-будівельний кооператив, створений з вимогами цих нормативно-правових документів, має право безкоштовно отримати у власність землю під будівництво житла – без аукціону і без торгів. Ось ці вимоги:

- члени кооперативу повинні постійно проживати у місті, де будуватиметься житло;

- потребувати поліпшення житлових умов і стояти у квартирній черзі;

- стояти на обліку бажаючих вступити до кооперативу при підприємстві, установі, організації або виконкомі ради;

- мати вік до 30 років.

- членів кооперативу має бути щонайменше п’ятеро, але загалом членів кооперативу повинно бути стільки, скільки й квартир у запланованому будинку.

А як відбувається насправді. Троє ділків вирішують заробити на продажу квартир у багатоповерхівці. Для цього вони створюють, по суті, фірму. Щоб вона могла безкоштовно отримати у власність землю, вони називають її житлово-будівельним кооперативом – ЖБК. При цьому вимоги Житлового кодексу для створення будівельного кооперативу відверто ігноруються. Бо завдання структури – не забезпечувати житлом своїх членів, а заробляти гроші.

Саме в такий спосіб наразі хочуть відібрати у громади землю приблизно на три мільйони доларів у Рівному. На сайті Міністерства юстиції кожен бажаючий може знайти інформацію про засновників юридичних осіб. Тут знаходимо інформацію про трьох засновників: Олександра Бабіка, Петра Сачковського та Василя Немеша, про якого ЗМІ повідомляють як про зятя екс-нардепа-регіонала Миколи Сороки:

Як йдеться у відповіді Рівнеради, жоден із цих трьох засновників ОК ЖБК «Рівбуд» не перебуває на обліку громадян, котрі, бажають вступити до кооперативу.

То як так сталося, що на землю претендує кооператив, який не має необхідної кількості членів, члени якого не стоять на квартирній черзі? Хто винен? Спробуємо розібратися.

На перший погляд, є питання до державного реєстратора, який не мав реєструвати кооператив, що не дотримується вимог Житлового кодексу. Та диявол ховається в деталях. Виявляється, житлово-будівельні кооперативи бувають двох видів. Один створюється на підставі Житлового кодексу, інший – на підставі Закону «Про кооперацію». Тоді це – обслуговуючий кооператив.

Обслуговуючому кооперативу достатньо мати трьох засновників, яким необов’язково стояти у квартирній черзі і бути молодшими за 30 років. Та й узагалі дотримуватися інших норм Житлового кодексу. Що не заважає йому додати у власну назву словосполучення «Житлово-будівельний кооператив».

Разом з тим, його діяльність повинна спрямовуватися на задоволення потреб своїх членів, перелік яких визначається при створенні кооперативу. «Обслуговуючі кооперативи надають послуги іншим особам в обсягах, що не перевищують 20 відсотків загального обороту кооперативу». Проблема в іншому. Ані «обслуговуючому» кооперативу, ані ЖБК, створеному з порушеннями, надавати безоплатно землю не повинні.

Міська рада повинна враховувати мету створення ЖБК відповідно до Житлового Кодексу та Примірного статуту, - Верховний суд України

 

Подвійною нормою законодавства, яка регулює створення та діяльність кооперативів, власники «Рівбуду», за підтримки чиновників Рівнеради та депутатів скористалися ще у 2012 році. Тоді кооператив отримав майже 5 соток землі на вул. Дем`янчука, 1.

 Тепер тут височіє багатоповерхівка, де усім охочим намагаються продати квартири.

У будинку, землю під який видіялли нібито для забезпечення житлом тих, хто стоїть на квартирній черзі, намагаються продавати квартири усім охочим

Рівненська прокуратура спробувала у 2013 році оскаржити рішеня Рівнеради про передачу у власність «Рівбуду» цієї земельної ділянки. Порушення вбачали в тому, що кооператив не відповідає вимогам житлового кодексу та Примірного статуту ЖБК.

- На час створення і державної реєстрації кооперативу, а також і на момент прийняття Рівненською міською радою оскаржуваного рішення засновники кооперативу на квартирному обліку не перебували, - пояснює прес-секретар прокуратури Рівненської області Людмила Суржук. - У статуті цього кооперативу не визначено кількості квартир у житловому будинку (будинках), які заплановано до будівництва кооперативом, що може призвести до здійснення ОКЖК «Рівбуд» діяльності, що суперечить меті створення обслуговуючого житлово-будівельного кооперативу, - обслуговування членів кооперативу шляхом забезпечення членів кооперативу та членів їх сімей, а не будівництво житла для інших осіб.

Також, як звертають увагу у прокуратурі, при створенні та державній реєстрації Обслуговуючого кооперативу «Житлово-будівельний кооператив «Рівбуд» не було встановлено кількості членів, яка може вступити до нього та кількість квартир, яку буде збудовано, що суперечить наведеним вимогам Примірного статуту житлово-будівельного кооперативу.

Однак у січні 2014 року рівненські прокурори програли суд. Представники ОК ЖБК «Рівбуд» звернули увагу суду, що вони діють згідно закону «Про кооперацію», який не ставить таких вимог для створення кооперативу. 

Рівненські прокурори виявилися не дуже наполегливими у цій справі. Програвши першу судову інстанцію, вони склали руки і не оскаржували рішення суду. А даремно. Адже вже в червні 2014 року Верховний суд України дав роз`яснення щодо подібних справ. Цим роз`ясненням він фактично пояснив, що претендувати безкоштовно на землю громади має право житлово-будівельний кооператив, створений на основі Житлового кодексу та Примірного статуту ЖБК.

Тож правова позиція Верховного суду дослівно така: «Даючи дозвіл на розробку проекту відведення земельної ділянки у власність ЖБК, відповідна рада має враховувати мету створення такого кооперативу, порядок його організації та діяльності відповідно до вимог Житлового кодексу та Примірного статуту».

Посадовцям Рівнеради рішення суду - не указ

Та посадовців виконавчих структур Рівненської міської ради рішення Верховного суду, здається, хвилює мало. Особливо коли йдеться про надання землі обслуговуючому кооперативу «ЖБК «Рівбуд». Ми поспілкувалися з чиновниками, підпис яких стоїть на проекті рішення, та з міським головою, на якому, зрештою, лежить відповідальність за дії підлеглих.

Начальник Управління земельних відносин Рівненського міськвиконкому Сергій Таргоній вважає, що в управління немає повноважень звіряти, наскільки діяльність кооперативу відповідає Житловому кодексу

- Повноважень проводити державну землевпорядну експертизу землевпорядної документації в управління земельних ресурсів немає, - вважає начальник Управління земельних відносин Рівненського міськвиконкому Сергій Таргоній. - Ми перевірили наявність в проекті відведення висновків, і, відповідно, підготували проект рішення.

- А установчі документи ви дивилися?

- Відповідальність за склад проекту несе той орган, який його погоджує.

- В цьому випадку це який орган?

- Управління Держземагентства.

Начальник Держземагентства у Рівному Роман Гресько взагалі не знає, як можна з`ясувати інформацію про засновників організації, яка претендує на ласий шмат комунальної землі.

Начальник Держземагентства у м.Рівному Роман Гресько стверджує, що не має права з`ясовувати, хто засновник установи, котра претендує на безкоштовне отримання землі, хоч ця інформація є відкритою для будь-кого. Фото з архіву

- Вичерпний перелік, які в складі проекту землеустрою, регулюється законом про землеустрій, статтею 50-ю, - каже Роман Гресько. - Там написано, чорним по білому, що ми не справі вимагати щось більше. А для нас, я вам скажу, …це комерційна таємниця знати засновників (нагадуємо, ця інформація є відкритою на сайті Мін`юсту - авт.)

А що вважає заступник мера Рівного Олексій Хмилецький, який завізував проект передачі у власність обслуговуючому кооперативу трьох з половиною гектарів міської землі?

Заступник міського голови Олексій Хмилецький каже, що розбиратися, має чи не має право отримати землю житлово-будівельний кооператив, повинні депутати на сесії рівнеради, а не він

- Всі зауваження, які будуть, будуть на сесії міської ради. Тобто в даному випадку рішення підготовлене, ми зобов’язані його пустити на розгляд сесії. Тому що це прерогатива Рівненської міської ради.

- Так, але ви, як заступник міського голови, могли перевірити, чи є засновники цього кооперативу хоча б у черзі?

- То ми разом на сесії це перевіримо.

Мер Рівного Володимир Хомко заявляє, що він тут узагалі ні до чого.

Міський голова Рівного стверджує, що не втручається у діяльність своїх підлеглих

- Посадовці виконкому, якщо допустять якусь помилку, відповідають по Кримінальному кодексу перед законом. Якщо там щось не так, я туда не втручаюсь. Якщо там не так, то тюрма за ними плаче.

Посадовці ніби вперше дізнаються, що їхня свідома чи несвідома бездіяльність сприяє дерибану землі міської громади. 

Ми двічі намагалися поспілкуватися із директором або співзасновником кооперативу «Рівбуд», а також залишили їм свої контакти, однак вони так і не вийшли на зв’язок. Мабуть, для цих кооператорів зараз важливіше – дочекатися рішення про надання ділянки.

Прокурор Рівного Тарас Ільящук каже, що прокуратура може реагувати на подібні дії чиновників лише після прийняття радою відповідного рішення. Залишається сподіватися, що цей проект рішення чиновники не винесуть на сесію Рівнеради, щоб не осоромитися самим і не осоромити депутатів, які зможуть за нього проголосувати.

Над публікацією працювали Тарас Боросовський, Світлана Скляр, Роман Оксенюк, Антоніна Торбіч, Володимир Торбіч

_____________________________________________________________

Публікація підготовлена в межах тренінгового проекту журналістських розслідувань за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди учасників проекту не обов`язково збігаються з офіційною позицією уряду США.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

10.05.2015, 17:34 195.95.232.*** Сергій
Шановний Редакторе, уважно перечитавши ще раз матеріал, у мене виникли питання. 1. На якій підставі 24.07.2014 ПП "Зембудпроект-С" звернулося до управління Держземагентства у м. Рівному Рівненської області та отримало 31.07.2014 довідку з державної статистичної звітності (форми №6-зем) в якій зокрема йдеться про те, що земельна ділянка площею 3,49га пропонується для відведення у власність ОК "ЖБК "Рівбуд"? 2. Хто пропонував, на підставі чого і коли? Дякую за відповідь.
05.05.2015, 17:36 178.162.208.*** Редактор
46.202.133.*** рівнянці. Це вже щоб ви мали відповідь на усі свої питання. Згідно Статуту "Рівбуду" його засновники набувають усіх прав членів цього кооперативу.
05.05.2015, 17:34 178.162.208.*** Редактор
У статуті "Рівбуду" немає жодної інформацію про установу, пр якій цей коопераитв створений. Він створений трьома засновниками, імена який є в матеріалі. Це ще одна невідповідність Житловому кодексу
01.05.2015, 16:17 195.95.232.*** Сергій
Шановний Редакторе, в ст. 137 ЖК УРСР говориться про те, що житлово-будівельні кооперативи організуються при виконавчих комітетах місцевих Рад народних депутатів, при підприємствах, установах і організаціях. Поясніть будь-ласка при чьому організован ОК "ЖБК "Рівбуд". Дякую за відповідь.
01.05.2015, 15:09 195.95.232.*** Сергій
Редакторе, дякую за відповідь.
28.04.2015, 19:37 178.162.216.*** Редактор
Сергію. Почитайте пункти 2-4-й, 7-й Примірного статуту ЖБК http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/186-85-п
28.04.2015, 17:59 195.95.232.*** Сергій
Цитата: "Ось ці вимоги: - члени кооперативу повинні постійно проживати у місті, де будуватиметься житло; - потребувати поліпшення житлових умов і стояти у квартирній черзі; - стояти на обліку бажаючих вступити до кооперативу при підприємстві, установі, організації або виконкомі ради; - мати вік до 30 років. - членів кооперативу має бути щонайменше п’ятеро, але загалом членів кооперативу повинно бути стільки, скільки й квартир у запланованому будинку." Кінець цитати. Я намагався знайти ці вимоги в законі, але нажаль не зміг найти. Прошу автора назвати конкретні пункти та статті закону. Дякую за відповідь.
18.04.2015, 21:07 176.241.140.*** мала
Вміють люди поливати брудом один одного........
16.04.2015, 20:13 46.211.56.*** 77
Уважно все перечитала ...Прикольно. Але вже не смішно. Ніхто нічого не знає. Ні за що не відповідає. Мене тут не було. Я тут не стояв. Я нічого не бачив. Я нічого не чув. Це не я зробив. Я в цьому участі не брав. Театр абсурду.
16.04.2015, 13:30 91.211.132.*** Правий сектор
Як завжди...голова не знає, що роблять ноги, в підсумку всі отримують $$$$$$$$$$$$$$$$$. Якщо повноважень проводити державну землевпорядну експертизу землевпорядної документації, Управління земельних ресурсів немає - то нахрен воно взагалі треба те управління...чим воно управляє??? Якщо начальник Держземагентства взагалі не знає, як можна з`ясувати інформацію про засновників організації, яка претендує на ласий шмат комунальної землі - то дана посадова особа навіть взагалі не знає своїх посадових обов"язків ...Комерційна таємниця (хто засновник) з 3.5 га комунальної землі??????? це шо за бред???то завтра почнуть відбирати ліси,річки,поля,гори,моря і ін. і скажуть шо це теж якийть кооператив з комерційними таємницями...). Це все називається ОЗУ (організоване злочинне угрупування) на чолі з мером міста. Треба їх на сесії ради чи ще якось зібрати усіх,посадити в автозак і відправити в зону АТО, бажано де гарячі бої, роздіти наголо дати наш флаг і по цеглиці,хай доказують свій патріотизм.
16.04.2015, 11:20 194.44.168.*** Анна
Так значить, не тільки "Ріверсайд" порушує закон... Журналісти, громадські діячі - БРАВО... а ЗЕМЕЛЬНУ МАФІЮ м. Рівного і Рівненської обл. на чолі з пані Богатирчук давним давно треба розігнати...Держземагенством має керувати грамотний земельник, а не вчитель початкових класів... Відверте лобіювання інтересів певних будівельних компаній. Надіємся на адекватність, молодість, справедливість А.Сачука... і наших обранців. Закон один для всіх...
16.04.2015, 10:31 37.53.248.*** Немо
Правильно, Хамло віддає 3.5 га не зрозуміло кому безкоштовно, а воїнам АТО по 3 сотки, і то невідомо чи знайдуть землю
16.04.2015, 00:16 77.123.15.*** Свобода
а цей госпідар-казнокрад як завжди дуріка клеїть, що воно типу ні при чому, хоча падлюка хабаря жирнючого здерла з цих аферистів. коли землю з аукціону продаватимеш, а не за хабарі роздаватимеш, продажна шкуро? бо й прокурори з сбушниками не допоможуть, як в рівнян урветься терпець..
15.04.2015, 23:09 37.73.205.*** автор
цілком можливо і доречно, щоб разом з примірним статутом перестала діяти і ст.41 ЗК в частині того, що жбк мають право на безкоштовне отримання ділянки. Бо пільги мають бути адресними. Якщо члени кооперативу не стоять у квартирній черзі, то не потрібно їм розраховувати на пільги від громади у вигляді безкоштовної землі.
15.04.2015, 22:25 46.202.133.*** рівнянка
А я упевнена, що незабаром з`явиться інша правова позиція Верховного Суду України, яка буде діаметрально протилежною цій. Пояснюю чому: Зареєструвати ЖБК по Примірному статуту РСР і відповідно до вимог ЖК УРСР НЕМОЖЛИВО!!!, оскільки він суперечить іншим чинним Законам України - "про кооперацію", Цивільним та Господарському кодексам, які ПРИЙНЯТІ ПІЗНІШЕ (а тому підлягають застосуванню ті норми закону, які прийняті пізніше - так звана колізія норм права - (див. теорія держави і права)). Для чистоти експертименту пропоную Вам спробувати зареєструвати ЖБК по Примірному статуту РСР у Реєстраційній службі Рівненського міського управління юстиції чи іншій Реєстраційній службі. Якщо Вам це вдасться, то нехай члени цього Рівбуду, приведуть свій статут у відповідність із вимогами Примірного. Тай по всьому. Буде ще й дотримано вимогу Верховного Суду України. І хай люди будують собі житло. Завдання журналістики тут повинно бути не нашкодити, а допомогти!!!
15.04.2015, 21:53 109.87.212.*** Автор
я вже звернула вашу увагу, що при безкоштовному виділенні землі, згідно ст. 41 Земельно кодексу, ВСУ зобовязав місцеві ради користуватися вимогами Житлового кодексу і Примірного статуту, а не закону про кооперацію. Наразі, зокрема, прокуратура Київшини успішно оскаржує подібні виділення земельних ділянок. А після такого рішення ВСУ, думаю, й прокуратури інших регіонів підтягнуться.
15.04.2015, 21:49 46.202.133.*** рівнянка
Авторе, візьміть витяг з ЄДР по будь-якому кооперативу, а також відкрийте Закон "Про кооперацію" (Закони ще в нас ніхто ніби не відміняв), і побачите, що ВИЩИМ ОРГАНОМ УПРАВЛІННЯ КООПЕРАТИВУ є ЗАГАЛЬНІ ЗБОРИ ЙОГО ЧЛЕНІВ (прошу не плутати із Засновниками!!!). А тому жодним чином я не суперечу даним із ЄДР. Просто Ви трошки недопрацювали... А щодо здорового глузду, то, мабуть, виходячи із Вашої логіки, у людей, які хоч щось намагаються робити в цій корумпованій державі, використовуючи закони, щоб якось вижити, створити собі і іншим нормальні умови для свого життя, його немає. Ви перевірте сайти і Рівненської міської ради, і інших органів місцевого самоврядування по всій Україні. Землю безоплатно у власність виділяють ЖБК як для будівництва, так і обслуговування по всій Україні (сотні тисяч рішень на сайтах міських і селищних рад!). Такі рішення приймалися неодноразово і Рівненською міською радою. То що ж не так із цим Кооперативом? Чи земелька приглянулася комусь іншому?! То так і пишіть.
15.04.2015, 21:23 109.87.212.*** Автор
Рівнянко, ви суперечите інформації ЄДР. Єдиним керівником,інформацію про якого можна знайти у відкритому доступі, в довідці зі статистики зазначена ПРИЙМАЧУК ІННА МИКОЛАЇВНА. Також її імя значиться як уповноваженої виступати від імені організації в Єдиному державному реєстрі. На сайті Мінюсту є ще інформація про трьох засновників кооперативу. Будь-яка інша інформація про органи управління юридичної особи у відкритому доступі відсутні. Якщо ви - член цього кооперативу, можете написати нам на електронку, представившись, і аргументувати свою позицію. Якщо вона не позбавлена здорового глузду, ми її висвітлимо на сайті. також додайте тоді копію статуту Рівбуду і перелік усіх членів кооперативу. Що до релами - навіть не коментуватиму. Скажу лиш, що деякі розумники пробували подібне зробити - не вийшло.
15.04.2015, 21:14 46.202.133.*** рівнянка
Може, порадити цьому Кооперативу розмістити у вас рекламу та й проблема буде знята?)))))))
15.04.2015, 21:13 46.202.133.*** рівнянка
Щодо членів кооперативу - то це і є ВИЩИЙ ОРГАН УПРАВЛІННЯ, а не рядові працівники. Тож не вводьте громадськість в оману!!! А щодо Вашої реклами, то в мене просто пропозиція - чому б Вам не перевірити для справедливості ще й своїх рекламодавців!!!! Чи вони недоторканні тому, що платять Вам гроші?
15.04.2015, 21:02 109.87.212.*** Автор
А щодо інформації, розміщено на правах реклами (на сайті вона УСЯ з відповідним маркуванням), то відповідальність за цю інформацію несе рекламодавець. Маєте підстави вважати, що там є якісь порушення - ніхто не заважає вам це перевірити.
15.04.2015, 21:00 109.87.212.*** Автор
перевіряйте, але на те керівник організації і є, щоб відповідати від імені усієї організації. Коли в нас претензії до діяльності міської влади, ми йдемо з питаннями до міського голови або інших відповідальних, УПОВНОВАЖЕНИХ на те осіб, а не до рядових працівників. Оскільки ваша керівниця та засновники кооперативу, не бачили за необхідне пояснити правомірність потреб вашого кооперативу - задайте питання їм, чому вони це не зробили.
15.04.2015, 20:53 46.202.133.*** рівнянка
А з ким із ЧЛЕНІВ Кооперативу Ви спілкувалися??!!!!!, якщо маючи номер телефону Ви не знайшли керівника. Мабуть, так хотіли знайти. Я спробую все ж таки перевірити цю інформацію!
15.04.2015, 20:51 46.202.133.*** рівнянка
І, крім того, шановні Автор та Головний редактор, як я бачу, на Вашому сайті, активно рекламується продаж земельних ділянок.... Нічого не хочете написати з цього приводу, чиї вони, яким чином були отримані, на яких умовах пропонуються до продажу???????!!!!!!!!
15.04.2015, 20:49 109.87.212.*** Автор
пані рівнянко, в ОК ЖБК Рівбуд керівництво, до якого ми зверталися - не міфічне, а визначене реєстраційними документами. Зокрема, ПРИЙМАЧУК ІННА МИКОЛАЇВНА - керівник, яка обрана чи призначена якраз для того, щоб відповідати за діяльність організації. Ось вам телефон , щоб ви довго не шукали (0362)452220. Ми і телефонували і приходили в офіс організації, щоб домовитися про зустріч з будь із ким з керівників чи засновників. Залишили свої контакти - реакції нуль. Тож свої претензії висловлюйте до неї.
15.04.2015, 20:47 46.202.133.*** рівнянка
А щодо переписування з Вашою редакцією, то я сумніваюся, що Ви мене почуєте. Тому що правду ніхто не любить. З приводу будівництва квартир в Рівному, то, мабуть, нікому не цікаво, щоб прості громадяни обєднувалися і будували собі житло. Нехай вкладають гроші у Ріверсайди, Золоті підкови, де їх кидануть і вони ніколи не отримають своїх квартир. А навіщо? Вони ж багаті!!! А тим, хто хоче сам собі і іншим збудувати житло, зменшивши його собівартість за рахунок витрат на землю і витрат на чиновників, то це ж БІДА, "КАРАУЛ, ГРАБЕЖ, ПРОПАЖА"!!! І Вам не соромно? Та таких кооперативів повинно бути сотні тисяч, щоб люди мали нарешті де жити, ЇМ ДОПОМАГАТИ ТРЕБА, а не ставити "палки в колеса". Але ж це комусь не вигідно, тому що конкуренція, тому що собівартість квадратного метра житла там буде меншою. А як же ж будуть збагачуватися інші забудовники. А тепер, шановні рівняни, подумайте, кому вигідна ця стаття...
15.04.2015, 20:39 46.202.133.*** рівнянка
Шановний головний редактор! Хто бризкає слиною розберуться читачі. А от щодо керівництва Рівбуду, то відповідно до вимог Закону України "Про кооперацію" вищим органом управління будь-якого кооперативу, в тому числі ЖБК, є Загальні збори його членів. А тепер, напишіть, будь ласка, для ВСІХ рівнян, в тому числі і членів цього кооперативу, до кого конкретно з ЧЛЕНІВ КООПЕРАТИВУ Ви особисто зверталися?????!!!!!!, щоб кожен рівнянин міг перевірити цю інформацію. Я не захищаю цей чи якийсь інший кооператив, але перш ніж писати ту чи іншу інформацію для громадськості, Ви повинні досконало вивчити ситуацію, діюче законодасвто, реалії правозастосування, опитати всіх учасників правовідносин, а не якесь там "міфічне керівництво". Повірте, я завтра не полінуюся, спробую знайти номер телефону цього Кооперативу і перепитаю хто з Вашої редакції до них телефонував, що питав і про що цікавився!!! Сподіваюся, що наступні Ваші статті будуть більш професійними.
15.04.2015, 20:34 178.93.150.*** Василь
Пацаки, роздайте всю від Гощі до Клеваня і від Здолбунова до Олександрії ! Ваш час! Може, собаки, вже тоді наїстеся і заснете (бажано вічним)! І ще- три ляма мімо проходять, а тлустий тіпа не в курсі!
15.04.2015, 20:27 109.87.212.*** Автор
До 46.202.133.*** рівнянка. Керівництво Рівбуду мало можливість пояснити свою правоту в питанні права на отримання безкоштовно земельної ділянки. Воно цим правом не скористалося. У статті наведено аргументи, чому при виділенні ділянки місцева рада має зясувати, чи відповідає діяльність кооперативу нормам Житлового кодексу та Примірного статуту. Журналісти пишуть під своїм ім`ям, беручи відповідальність за свої висновки. Ви ж безпідставно звинувачуєте їх в недобросовісності. Маєте що сказати конкретно - внизу контакти редакції, можете написати з аргументами, а не бризкати слиною.
15.04.2015, 20:04 46.202.133.*** рівнянка
Шановний Головний редактор, матчасть в армії, куди Вам пора давно. Там Вас хоч навчать культури спілкування! А щодо законодавства, то, повірте, я вже давно займаюся правозастосовчою діяльністю, а тому читати і закони, і підзаконні акти, і норми права УРСР на відміну від Вас вмію, як і рішення Верховного Суду України, які суперечать один одному, бо комусь так вигідно. І як витирають ноги об ЗАКОН я теж знаю! А ще б замість того, щоб писати брехню, Ви пішли б до наших реєстраторів і спробували зареєструвати житлово-будівельний кооператив у редакції Примірного статуту УРСР і РОЗПОВІЛИ РІВНЯНАМ ЯК ВАМ ВДАЛОСЯ ЦЕ ЗРОБИТИ, ЯКІ НОРМИ ПРАВА ВИ ЗАСТОСУВАЛИ, А ТАКОЖ ВИКЛАЛИ ЗРАЗКИ ЯК У ЦІЙ СТАТТІ, щоб прості Рівняни не ходили тернистими стежками кабінетів чиновників, а посилалися на ВАШ пройдений шлях і досвід з цього питання. Оце я розумію була б допомога для Рівнян, а обливати когось брудом, в тому числі чиїсь коментарі, простіше простого. Ви краще зробіть добре діло не лише для своєї кишені
15.04.2015, 19:42 109.87.212.*** Головний редактор
Рівнянко, вчіть матчасть, а не бризкайте слиною: 1) Житловий кодекс http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/5464-10/page3 2) ПРИМІРНИЙ СТАТУТ житлово-будівельного кооперативу http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/186-85-п 3) Рішення і правову позицію Верховного суду (вона є в матеріалі)
15.04.2015, 19:40 93.183.253.*** форд
у нас не реально взнати коли наступна сесия миськради не кажучи про инши таемници сраних керивникив чого саит закритии ривне ради
15.04.2015, 19:25 46.202.133.*** рівнянка
якщо "троль ЖБКашний" - це звичайні рівняни - то гріш ціна вашій так званій "4 владі" і редакції!!!!! І моє Вам побажання: вивчіть закони, а не керуйтеся всім відомим анекдотому про "доньку-повію". Рано чи пізно до свідомості всіх українців дійте, хто пише правду, а хто заробляє гроші на брехні. Може, тоді нарешті Україна повстане з колін, коли брехня за гроші не буде видаватися правдою. Так хочеться щоб хоч наші діти і внуки побачили цей час!!! А Вам, шановні колеги, редактори, чиновники, колись самим доведеться відповідати за наклепи і брехню і перед людьми і перед Богом. Не забуваймо, який цей тиждень святий! Давайте, хоч цей тиждень не будемо продаватися і розносити брехню за гроші, якщо не вміємо жити по правді і по совісті!
15.04.2015, 18:39 109.87.212.*** Головний редактор
Я так бачу, що троль ЖБКашний пішов коментить, чи то просто совок, який не розібрався що до чого :))
15.04.2015, 18:37 37.53.249.*** Іван
Прекрасно спрацювали хлопці та дівчата! Прекрасно та професійно! Великий респект! Тепер ще опублікуйте, пліз, адреси та маршрути названих підорів. В коментарях, звісно. Щоби не підставлятися 8-) Знадобиться.
15.04.2015, 18:25 46.202.133.*** рівнянка
Я так бачу, що замовні статті як навчилися писати ще за часів Кучми, так і Майдан не викорінив. Мало нам бід, давайте далі поширювати брехню і перекручувати закони!!! Люди, відкрийте нарешті закони і починайте підвищувати свою правосвідомість! А то вам пережують, переслинять, приправлять своїм соусом, а Ви й їсти, ще й говорите, що смачно! Не гидко Вам від цього?! Як можна перекрутити засновників будь-якого кооперативу та їх членів???!!!! Це ж абсолютно різні речі!!! А чого ніхто не спитає думку членів будь-якого кооперативу???!!!! І кого цікавить хто був засновником в тому кооперативі 5 років тому??? Чи ви не знаєте як набувається членство в кооперативі? Чому ви не спитаєте думку нас, простих рівнян. Чи не дозволяє "замовна гордість"? Правильно, треба ж відпрацювати кошти, всім їсти хочеться. Але ж замовники і виконавця статті мають де жити. А кому потрібні прості люди, які туляться в гуртожитках, родинами по три сім`ї в однокімнатній малосімейці? Рівняни, розрізняйте правду і брехню!
15.04.2015, 15:06 130.185.61.*** 324
Хомко рулить!!!хай живуть злодії
15.04.2015, 14:48 77.123.8.*** 25
Пропоную ще одну тему до обговорення: діяльність Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву та "загадкової" компанії "Рівненський МЖК", хто і яким чином отримав пільгові довготермінові кредити...До слова, 10 років перебуваю в черзі на пільговий кредит, так навіть ні разу не подзвонили і не запропонували ніяких варіантів вирішення житлової проблеми ... Але наближені (родичі, друзі) керівництва вказаних організацій давним-давно отримали відповідні квартири...Хоча мала б зберігатися відповідна черговість...
15.04.2015, 14:31 93.183.249.*** іринка-мандаринка
Просто жах....мер розуміє,що йому не довго залишилось(як і іншим) і гребе мільйонні відкати закриваючи очі на всі "ляпи" Рівбуду.На Дем`янчука квартири ніхто не купує, бо самі ріелтори говорять про тріщину в новобудові...скоро і сам завалиться...цеглу ложили в мороз мінус 15( Бабло рулить всюди...Чому не висвітили хто реєстратор і першу сторінку статуту...?
15.04.2015, 14:13 77.123.9.*** Віктор
Блокбастер від Хомка, він нізащо не відповідає, а як лаве тягнути в кармани всі знають. Просто жах. Чи за це наші побратими гинули на Майдані, де наш громадський контроль, чому мовчить?

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору