РОЗСЛІДУВАННЯ

Приватна спецслужба: як під виглядом громадського формування голова Волиньради завів собі силовиків

01.09.2017, 15:26      Аріна Крапка для порталу «Четверта влада»      Переглядів: 9410

Напади на активістів, стеження за політичними опонентами та перешкоджання журналістам. Громадське формування «Варта порядку», виявляється не таке уже й громадське. Чим прославились його учасники та хто і як фінансує цю структуру – читайте у розслідуванні Аріни Крапки для проекту Слідства.інфо.

Одеська охорона Палиці

Навесні 2014 року в постмайданівський період у Луцьку, як і в більшості міст України, міліції на вулицях фактично не було. Її функції взяли на себе громадські формування, що з’являлися майже в кожному населеному пункті.

В Луцьку таких громадських формувань було два: «Самооборона Волині» та «Варта порядку». Останнім зацікавився волинський олігарх, на той момент народний депутат – Ігор Палиця.

Олігарх почав підтримувати «Варту порядку» фінансово. Через власний благодійний фонд – «Новий Луцьк», заснований в 2011 році, напередодні парламентських виборів 2012 року. Сьогодні цей фонд має іншу назву – «Тільки разом».

Ігор Палиця активно і публічно підтримував громадське формування до того, як президент України заявив, що не дозволить приватних армій в Україні. Втім, непублічну підтримку Палиця не припинив.

В травні 2014 року президент призначив Палицю головою Одеської ОДА. І вже через місяць після його призначення в Одесі виникло аналогічне до «Варти порядку» громадське формування «Народна варта», яке одеські ЗМІ пов`язували з Ігорем Палицею.

Вже через півроку перебування на посаді голови Одеської ОДА, восени 2014 року в одному із публічних конфліктів «вартівці» вперше засвітилися. Представники «Народної варти» побили активістів Євромайдану та Демальянсу Одеси.

Під час конфлікту на «Трасі здоров`я» в Одесі члени Народної варти, яку пов`язували з Ігорем Палицею, застосовували зброю. Фото: «Думская.net»

Один із постраждалих – активіст «Самооборони Одеси» Гліб Жаворонков розповів нам деталі подій. Він разом з іншими активістами виступали проти будівництва паркінгу на «Трасі здоров`я». На захист забудовника прибули представники формування «Народна варта», яке перебувало у сфері впливу мера Одеси Геннадія Труханова та голови адміністрації Ігоря Палиці.

– Кримінальна справа була, але її ніхто так і не розслідував, – розповідає постраждалий активіст Гліб Жаворонков. – З приводу того, чиї це були тітушки, то можу сказати, що їх пов`язували з «Гепардом» і «Народною вартою» в Одесі. Взагалі ситуація яка була? Ці люди з «Народної варти» виконували різні функції і часто світилися на різних публічних заходах.

Активіст Гліб Жаворонков через кілька тижнів після побиття. Фото «Одеський медіацентр»

Одеська поліція у відповідь на наш запит повідомила, що слідство у справі побиття активіста Гліба Жаворонкова триває. Втім, осіб, які брали участь в конфлікті і побили його три роки тому, поки що не встановлено.

Крім «Народної варти», в конфлікті засвітилися і члени охоронної фірми «Гепард», яку місцеві медіа також пов`язували з Ігорем Палицею та мером Одеси.

Для того, аби з’ясувати хто ці люди з «Народної варти» і чим вони займалися в Одесі, ми поспілкувалися із членом луцького формування «Варта порядку». Разом з друзями він перебував в Одесі в «Народній варті», та в охоронній фірмі «Гепард» і погодився розповісти, як туди потрапив.

Під час розмови чоловік наголосив, що про законність чи незаконність дій громадських формувань розповідати не буде, аби не підставляти друзів.

Члени «Варти порядку» в Одесі: Андрій Романов, Геннадій Спіцин, невідомий, Олександр Чуйко та невідомий. Фото з VK

За словами члена «Варти порядку», навесні 2014 року, його разом з друзями – футбольними вболівальниками – в Луцьку зібрав керівник луцького громадського формування «Варта порядку» Олександр Тиводар та запропонував їхати в Одесу:

– Тоді 2 травня був інцидент в Одесі і десь через два-три дні були збори клубу, – згадує чоловік, – там були «вдвшніки», інші хлопці... Ми тоді після Майдану з нашою групою ультрасів в «Правий сектор» пішли, але там бачили, що нами хочуть скористатися…І там вже нас нічого не тримало . А ми з хлопцями авантюристи по своїй натурі і вирішили поїхати в Одесу.

А хто запропонував їхати в Одесу? – журналістка.

– Ну тоді Олександр Олександрович [Тиводаром]. Ми з ним познайомилися. І були «вдвшніки», інші люди. І ми всі разом поїхали туди.

В Одесі в «Народній Варті» були, так?

– Так, спочатку там, а потім вже працювали в особистій охороні Палиці.

Одеські медіа повідомляли про те, що Палиця мав відношення ще до охоронної фірми. Це про «Гепард»?

– Так, «Гепард». Я тоді не особливо влазив в політику.

За словами співрозмовника, під час перебування в Одесі, крило волинських вартівців у складі «Народної варти» курував чоловік на ім’я Валерій Зиза. Нині його часто можна побачити на різних публічних заходах поруч із членами «Варти порядку».

А що саме входило в обов’язки того чоловіка на ім’я Валерій Зиза?

– Валєра приїхав на таких же правах, як і ми. Були різні перевороти і потім він вже якби став керувати нами... Яку офіційно він посаду займав і займає, я не знаю...

Вартівець розповідає, що про події на «Трасі здоров’я» йому нічого не відомо.

А що Ви можете розповісти про ситуацію на «Трасі здоров’я» восени 2014 року? Тоді члени «Народної варти» напали на одеських активістів...

– Я такого не пам’ятаю... можливо, ми вже поїхали тоді, коли був цей інцидент... Ми там [в Одесі] нічого поганого не робили... Ми там тренувалися. Ми спортсмени. А там ще й спорт спільно з воєнною тактикою і це було щось таке нове. І там такі дядьки достойні. Ми отримувалися від цього задоволення, – каже співрозмовник маючи на увазі тренерів та тренування.

Керівник «Народної варти» Одеси Сергій Рева відмовився коментувати зв’язок «Народної варти» з Ігорем Палицею та мером Трухановим. А також відмовився говорити про причетність його членів до побиття активістів Євромайдану в Одесі.

Інформацію про те, що члени луцького формування «Варта порядку» були у складі одеської «Народної варти», підтвердив очільник ГФ «Варта порядку» Олександр Тиводар. З ним журналістка «Четвертої влади» спілкувалася кілька місяців тому, ще до його затримання:

– В нас різні люди були... – каже Олександр Тиводар. – Всі десь працювали... Хтось в Одесу поїхав, хтось в інше місто. Але ті, хто поїхали, практично не повернулися... Зрозумійте, ми не якась воєнізованна структура... в нас постійно проводяться перевірки, якщо щось не так, хтось щось порушує, то ми виключаємо...

Прес-секретар ГФ «Варта порядку» Олександр Волянюк також в одному із інтевр`ю розповідав, що вартівці, мовляв, попередили, низку конфліктів в Одесі. А потім повернулися до Луцька. Приблизно тоді ж, коли й Ігор Палиця повернувся на Волинь. Та обійняв посаду голови обласної ради.

Свобода слова по-укропівськи

Під час останнього скликання у Волинській обласній раді було кілька інцидентів щодо недопуску журналістів та громадськості на сесії облради та загалом в приміщення адмінбудівлі.

Це події 8 грудня 2015 р, 14 липня, 19 вересня 2016 р, коли невідомі особи то вимагали в журналістів перевірити сумки на наявність вибухонебезпечних пристроїв, то блокували двері у приміщення облради. Згодом з’ясувалося, що це представники «Варти порядку».

Нещодавно чоловік, близький до людей з «Варти порядку», погрожував редактору «Волинь 24», яке перебуває у сфері впливу опозиційної до УКРОПу бізнес-групи Континіум, Юрію Ричуку.

Такий вигляд мало блокування входу сесійної зали волиньради від журналістів 11 липня 2016 року. Другий зліва Валерій Зиза. Фото: «Волиньпост»

Представники громадського формування цілодобово чергують на третьому поверсі в приміщенні облради з 2016 року. Крім того будівлю, де знаходиться облдержадміністрація та обласна рада з 1 січня 2016 року охороняє Національна гвардія. Згідно Постанови Кабміну від 25 листопада 2015 року, у зв’язку з проведенням АТО на Сході, бійці Нацгвардії здійснюють охорону в усіх таких будівлях України.

Нам вдалося отримати договори, які уклав в.о. начальника комунальної установи «Управління будинком Волинської обласної ради» Віктор Талашко з громадським формуванням «Варта порядку».

Договори між комунальним підприємством «Управління будинком Волинської обласної ради» і «Вартою порядку»

Медіаюристка Інституту розвитку регіональної преси Людмила Панкратова проаналізувала документи і вважає, що ці договори не відповідають чинному законодавству:

Медіаюристка Людмила Панкратова вважає, що укладення договору з Вартою порядку не відповідає законодавству. Фото: ІРРП

– Я вважаю, що укладення договору не відповідає законодавству, – каже Людмила Панкратова. – Оскільки предметом договору є: «брати участь у забезпеченні громадського порядку», але далі за текстом договору вказано, що виконавець (громадське формування) здійснює заходи і не вказано, які саме заходи, що «розмиває» діяльність ГФ, не дає чіткого уявлення про права та обов’язки осіб, які здійснюють таку «участь у забезпеченні громадського порядку».

Крім того, в п. 1.1. Договору також вказано, що ГФ здійснює діяльність по «запобіганню та припиненню адміністративних та кримінальних правопорушень на території, прилеглій до адміністративних приміщень Волинської ОДА, але не в самій ОДА. А в п. 4.4. договору вказано, що замовник повинен виконувати «вказівки Виконавця (ГФ) щодо встановленого режиму охорони, впровадження та утримання технічних засобів охорони».

А відомо, що охорона, впровадження та утримання технічних засобів охорони  – це ліцензійна господарська діяльність, якою не має права займатися громадське формування, – каже Людмила Панкратова.

Побиття активістів під час переатестації – справа рук «вартівців»

Конфліктами з журналістами та постійним чергуванням в стінах облради, діяльність формування не обмежується. Члени «Варти порядку» фігурують у справах щодо побиття луцьких громадських активістів взимку 2016 року під час переатестації поліції.

Луцький активіст Сергій Чуріков після побиття взимку 2016 року. Фото: «Громадське.Волинь»

Докази, що вказують на членів «Варти порядку» знайшли на місці побиття активіста Сергія Чурікова.

– Я собі спокійно підійшов до дверей, почав шукати десь ключі, – згадує Сергій Чуріков. – Вийняв портмоне отаким чином, знайшов десь нарешті ключі, вони якраз підіспіли, нормально стояли за спиною, відкриваю. Тут пакет, тут в правій руці портмоне, заходжу і отримую низку ударів в голову.

Окрім нападу на Чурікова, в той же вечір напали на самооборонівця Богдана Климчука. Він був членом атестаційної комісії поліції. Нападників було троє, втім, чоловікові вдалося втекти.

Самооборонівця Богдан Климчука побили взимку 2016 року, коли він входив в одну з комісій, яка переатестовувала поліцейських

– Того вечора, коли повертався після атестації, пішов в спортзал, – згадує Богдан Климчук. – Мене зустріли двоє невідомих в балаклавах, масках. Один стояв позаду, а вищий намагався нанести тілесні ушкодження. Я зрозумів, хто вони і для чого там, і просто намагався втекти. Мене вдарили по голові. Я забіг в спортзал, а вони втекли в невідомому напрямку.

Я звернувся в поліцію, відкрили провадження. Навіть проводили впізнавальні дії. Я їх називаю псевдовпізнавальними, тому що вони привели того, хто стояв позаду мене, коли був напад, але сказали, що впізнаємо того, хто наносив удари. І звісно, що там навіть не було тієї людини і я вибрав того, хто був вищим, а не того, хто стояв позаду. А цей, хто стояв позаду, то це був Олександр Чуйко і його типу, виходить, що я не впізнав, – каже Богдан Климчук.

Ключі, які знайшли на місці побиття активіста Чурікова, що належать члену «Варти порядку» Олександру Чуйку, фото сайт ГУНП Волині

На місці побиття Чурікова після інциденту знайшли ключі від автомобіля «Мерседес», який належав одному із членів «Варти порядку» Олександру Чуйку.

Адвокат Олександр Лавренчук, який представляє інтереси обох потерпілих, вважає, що поліція зацікавлена у затягувуванні справи:

– Я вважаю, що в нас слідів достатньо для визначення виконавців і виконавці нам відомі. Це спортсмени одного громадського формування, які тренуються разом в одному залі. Але cуть наших звернень в тому, щоб виявити замовників. Я вважаю, що є зацікавленість поліції щодо затягування висновків і пред`явлення підозри, – каже Олександр Лавренчук.

За його словами, є свідки, які бояться погроз чи тиску з боку нападників. Рік після подій складно довести той факт, що 18 лютого 2016 року в післяобідній час ймовірні підозрювані збиралися в одному луцькому закладі та обговорювали план дій. Людина, яка їх бачила, тепер вже там не працює і відмовляється про це говорити та згадувати.

– Це було більше року тому. День після того, по-моєму 19 лютого мене викликали в міськвідділ і я розповідала, що бачила. Але деталей згадати не можу, – каже свідок Ірина, ім`я якої ми змінили на її прохання в цілях безпеки.

Як ключі від машини опинилися на місці злочину, екс-вартівець не знає

Олександр Чуйко не входить до «Варти порядку» з літа 2016 року. Він та ще кілька хлопців залишили лави формування через кілька місяців після інциденту з ключами. Свою причетність до побиття заперечує і каже, що вся інформація є в поліції:

– Я не підозрюваний у цій справі. Мене викликали на допити. Ключі, які знайшли на місці побиття, підходять до моєї машини. Але я не можу пояснити, чому вони там були. Мені не показували, що типу от підійди, подивись, тут твої ключі лежать і як ти можеш це пояснити? І не може такого бути, що були сліди моїх кросівок. Все, що мене питали, я сказав поліції, – каже Олександр Чуйко.

Справа на фото екс-член Варти порядку Олександр Чуйко, ключі від автомобіля якого знайшли на місці побиття активіста. Фото з ВК

Він додав, що одна з причин, чому пішов з «Варти порядку», це конфлікт із Валерієм Зизою. На запитання журналістки, суть конфлікту Чуйко не пояснив. В розмові назвав Зизу старшим групи і сказав, що «ніяких справ більше не хоче мати ні з Зизою, ні з «Вартою порядку».

«Четвертій владі» з джерел в поліції вдалося дізнатися, що крім Олександра Чуйка, на допити в поліцію викликали вартівців Геннадія Спіцина, Олександра Новосада, Володимира Шевчука, а також Валерія Зизу.

На жаль, ні з Олександром Новосадом, Володимиром Шевчуком поспілкуватися не вдалося, а от Геннадія Спіцина журналістка «Четвертої влади» зустріла біля стін СБУ під час пікету на підтримку затриманого очільника «Варти порядку» Олександра Тиводара, а також біля Луцького міськрайонного суду, де обирали запобіжний захід Тиводару. Поруч з ним перебував і Валерій Зиза.

Генадій Спіцин та Валерій Зиза біля будівллі СБУ під час мітингу на підтримку затриманого Олександра Тиводара

Які Ваші функції у ГФ «Варта порядку»? – запитує журналістка у Валерія Зизи.

– Я не хочу з Вами розмовляти... Ви мене домагаєтесь... переслідуєте...

Я Вас переслідую?

– Так.

Я всього лиш хочу почути Вашу позицію…

Відмовився коментувати ці події і Геннадій Спіцин, лише заявивши, що «якби він був причетний до якихось незаконних дій, то вже сидів би в тюрмі».

До слова, журналістка «Четвертої влади» неодноразово телефонувала до Валерія Зизи, аби розпитати його про його участь у «Варті порядку»:

18 лютого 2016 року побили активістів Чурікова і Климчука… в нас є інформація, що Ви, можливо, причетні до цих подій? Вам щось відомо про це?

– А яке я маю відношення до цього? То передайте їм, міліціонерам, якщо у Вас є інформація. Вони вам будуть дякувати. Ви з пальця вийняли ймовірно мою причетність і тепер хочете, щоб я публічно сам на себе наговорив. Мені про це абсолютно нічого не відомо. Тим більше, що коли воно було?

18 лютого 2016 року.

– Тобто трохи більше як рік назад. Повірте, в моєму житті стільки ярких подій, що я не пам’ятаю, що було рік назад. Що я можу Вам сказати? Тільки йти у вас на поводу і відповідати «так» чи «ні»?

Керівник фонду Палиці «Тільки разом» Олександр Товстенюк і Валерій Зиза під стінами СБУ на підтримку Тиводара

Адвокат потерпілих Олександр Лавренчук вважає, що члени ГФ «Варта порядку» можуть бути причетні до ще одного інциденту – побиття самооборонівця Сергія Рижкова у Луцьку напередодні місцевих виборів в 2015 році:

– Почерк нападу на Сергія Рижкова перед місцевими виборами у 2015 році аналогічний, як і почерк нападу на Чурікова. Використання схожого предмету, можливо, кастету, при ударі Чурікова і Рижкова. Троє людей вчиняли напад, а четвертий перебував в автомобілі. І таке враження, що люди знали, де розміщені відеокамери і був чіткий розподіл ролей.

В поліції небагатослівні. Кажуть лише, що причетність до побиттів членів «Варти порядку» перевіряється.

 

Заступник начальника слідчого управління ГУНП Максим Новицький

– Ці провадження по Чурікову і Климчуку зараз не об’єднані в одне. Сьогодні недостатньо доказів, аби вручити підозру в цій справі. Я можу сказати, що однією із версій слідства є те, що злочини проти Чурікова і Климчука були здійснені одними і тими ж особами. Однак це ще не доведено, тому провадження ще не об’єднано. Я можу сказати лише одне: власник ключів встановлений і його причетність до даного правопорушення перевіряється, – розповідає заступник начальника слідчого управління ГУНП Волині Максим Новицький.

Так само не доведена причетність людей з «Варти порядку» до погромів на Волинській митниці 26 квітня 2016 року, де журналісти помітили прес-секретаря «Варти порядку» Олександра Волянюка. Тоді, за інформацією ЗМІ, Волянюк за поданням Палиці організовував акції протесту проти очільника митниці Шавлака.

На фото з телефоном у руці прес-секретар «Варти порядку» Олександр Волянюк на митниці під час однієї з акій протесту. Фото: «Громадське.Волинь»

Тим часом щодо ймовірної причетності Олександра Волянюка та членів формування «Варта порядку» до подій на митниці, в поліції відповіли, що ніхто із 30-ти осіб, які захоплювали тоді приміщення, не ідентифікований. Ані спростування, ані підтвердження причетності членів «Варта порядку» теж не отримали.

– Ми викликали на допити  осіб з громадського формування. Частину людей встановлено, але всіх , хто брав участь в погромі, встановити не вдалося, – каже Максим Новицький.

Олександр Волянюк розповів, що він стояв просто поруч біля автобуса саме в той час, коли були погроми, і до організації погромів на митниці не причетний.

Описані події відбувалися більше, ніж рік тому. Втім, є ряд свіжих інцидентів, де фігурують члени «Варти порядку», які відбулися в березні-липні 2017 року. Йдеться про побиття очільника волинського осередку Нацкорпусу Андрія Д’яченка та стеження за політичними опонентами Палиці. Нині ці факти розслідує УСБУ Волині.

Очільник Нацкорпусу Волині Андрій Д`яченко після нападу. Фото з FB Олександра Дмитрука

На початку серпня в офісах формування вилучили спеціально-технічні засоби, фотографії та відео, з інформацією, що стосується депутатки Юлії Вусенко та інших політиків, громадських діячів, судді Луцького міськрайонного суду Валентини Пушкарчук, які за версією СБУ вказують на факт стеження.

Крім того, вилучили зброю. Експертиза, за інформацєю з СБУ, повинна встановити, що це за зброя і чи належать вилучені засоби до спеціально-технічних.

Є ще ряд інцидентів влітку 2017 року – таких, як підпал ресторану «Patio di Fiori», власник якого Володимир Пащенко, перебуває в опозиції до УКРОПу та як заявляють укропівці,  підтримує бізнес-групу «Континіум», напад на громадського активіста Михайла Шелепа, які вони теж пов`язують зі своєю суспільно-політичною позицією в місті та громадською діяльністю. 

Та поліція теж не встановила ні виконавців, ні замовників цих порушень.

А поки в УСБУ Волині чекають результатів експертизи спецзасобів, та зброї, вилученої під час обшуків в офісах формування «Варта порядку», очільника формування суд відпустив на поруки під особисте зобов’язання терміном на два місяці.

Спортсмени для мітингів

Зі спортивними хлопцями, які беруть участь в мітингах на підтримку людей Палиці, і як нещодавно, на підтримку очільника «Варти порядку» Олександра Тиводара під СБУ, а також під стінами Луцького міськрайонного суду, журналістці «Четвертої влади» не вдалося поспілкуватися.

Молодики відмовляються говорити або ще гірше – перешкоджають журналістській діяльності, як це трапилося із журналісткою Наталею Хвесик під стінами Луцького міськрайонного суду, коли хлопці вимагали у неї видалити фото.

Та самі ж керівники «Варти порядку» у спорті не перший рік і внутршнію кухню та проблеми добре знають. 

З 2001 року Олександр Тиводар очолював приватне підприємство «Клуб боксу «Західна зірка». З 19 жовтня 2015 року приватне підприємство перебуває в стані припинення. 

А Валерій Зиза у червні минулого року очолив військово-патріотичний спортивний клуб у Луцьку «Щит Любарта». Серед засновників клубу є брат прес-секретаря ГФ «Варта порядку» Олександра Волянюка Святослав. 

Під час мітингу під стінами СБУ перебували спортсмени зі спортклубу «Прайд», Федерації рукопашного бою «Рубіж» та інших місцевих спортклубів.

Керівництво клубів переконує: вони не в курсі, що їх спортсмени беруть участь в таких акціях на підтримку певних політиків і свої організації називають аполітичними. Щоправда, у них є своє пояснення, чому молоді хлопці йдуть на такі мітинги. І не просто так, а за гроші.

Журналістка  «Четвертої влади» поспілкувалася з керівником громадської організації «Волинський регіональний клуб бойових мистецтв «Прайд» Олександром Кулаковим:

Керівник спортклубу «Прайд» Олександр Кулаков, фото «Волинські новини»

– Що я вам скажу? До нас приходять дорослі люди. Вони отримали в нас послуги і пішли. Я не можу відповідати за те, хто, де і чому перебуває. Я їх посварив, сказав, що ви дискредитуєте клуб і все таке. Але якщо завтра їм не буде що їсти, то вони знову підуть, розумієте?

Тобто Ви вважаєте, що це таке складне фінансове становище штовхає хлопців на те, що вони йдуть за гроші на мітинги?

– Так. Канєшно. Пішов там на акцію, заробив 400 гривень. Він же нікого не бив. Бачте, тітушки там на тих хлопців говорять... Але ж ті тушки – це ті спортсмени, як от було в часи Януковича, то влада їх наймала за гроші вони брали участь в побитті конкретно чи журналістів, чи когось іншого... А те, що вони там вийшли, постояли, то вони не знали, за що вони там стоять.

Ну так... я підходила до них, запитувала, хто такий Тиводар і вони нічого не змогли відповісти...

– Ну це фінансове питання. Бо зараз спортсменам бачте як. Якби держава хоч якось піклувалася і якби хтось запропонував альтернативу, а давайте щось там організуємо. Якщо я йду в спорткомітеті і прошу, що «дайте грошей для поїздки на змагання», а мені кажуть, що там нічого нема і нам не виділяють, а я знаю, що там мільйони виділяють.

А, можливо, знаєте людей з «Варти порядку» чи інших людей, які так пропонують хлопцям йти на мітинги? Хто ці люди?

– Ну я ж не знаю. Не можу стежити за людьми. Вони вже всі дорослі.

Наразі цю проблему можна вирішити, вважає керівник спортклубу. Та поки будуть фінансові труднощі – доти спортсменів будуть залучати до певних акцій, подій за гроші. І сьогодні це люди Палиці, а завтра можуть бути його опоненти, або будь які інші політики.

«Варту порядку» і спортсменів фінансує фонд Палиці

Як розповідають інсайдери, «Варту порядку» фінансує благодійний фонд Палиці «Тільки разом». Аби отримати всю інформацію про джерела надходження і витрати фонду, журналісти звернулися до суду, тому що їм відмовили у відповіді на запит. Справа сьогодні розглядається в Апеляційному суді Львова.

Та поки про діяльність фонду на умовах конфіденційності розповідають люди, які там працюють. Кажуть кошти до фонду надходять щоквартально від ТзОВ «Зірка Буковелю», власником якої є олігарх Ігор Коломойський.

– Щоквартально була допомога в розмірі 5 мільйонів гривень, які через бухгалтерію проходили... – каже людина близька до фонду, яка погодилася спілкуватися на умовах конфіденційності.

А Палиця якісь гроші перераховував? – журналістка.

– Нічого такого не пригадую.

Тобто фонд щомісячно отримував гроші в розмірі 5 мільйонів від «Зірки Буковелю»?

– Ну це лише те, що приходили офіційно. Там же були неофіційні кошти.

А скільки працівників у фонді Палиці?

– Десь в районі ста людей.

Тобто ці всі люди офіційно отримували мінімалку, а все інше їм доплачувало і це були різні доплати?

– Так, кожному доплачували по-різному. Це все засікречено. І це тільки каса знає.

Яким чином фінансують ГФ «Варта порядку»?

– Ну, в них окремий бухгалтер. Вона приходила втіхаря до дівчат постійно в бухгалтерію. Ну тобто в них окремо йшла бухгалтерія. Наші її не вели.

А які заробітні плати у вартівців?

– Ну я знаю тільки, що водій, що від нас, тобто від фонду, отримував близько 7 тисяч гривень. Бо він у «Варті» рахується. Ну плюс в них ще відрядні, то виходить, що заробітні плати нормальні.

Керівник ГФ «Варта порядку» Олександр Тиводар часто з’являється, з`являвся у фонді?

– Та кожен день практично. То приходив, розповідав, коли офіси розвитку кварталів обікрали, а з «Варти порядку» сидять же на цих офісах. І на кожному офісі один або два охоронці. Кожен день міняються. Ну хлопці з Варти збираються на офісі навпроти Директорії.

Директорія, де знаходяться офіси «Волинських новин» та інших організацій, що належать Палиці

Голова фонду Олександр Товстенюк так і не відповів на запитання журналістів про джерела надходження коштів до фонду та витрати, зокрема, в частині фінансування структур «Варти порядку».

Журналістам «Четвертої влади» не вдалося отримати коментарі голови Волиньради Ігоря Палиці. Ми звернулися до нього із запитом на інтерв`ю, втім відповіді так і не отримали.

________________________________________

«Програма і публікація створена за фінансової підтримки Уряду Канади через Департамент закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD) за посередництва Інтерньюз-Нетворк».

Уряд Канади не відповідає за зміст публікації і може не поділяти точки зору висловлені в публікації.

«Program undertaken with the financial support of the Government of Canada provided through the Department of Foreign Affairs, Trade and Development (DFATD)»

СКОРОЧЕНУ ВІДЕОВЕРСІЮ РОЗСЛІДУВАННЯ ДИВІТЬСЯ ТУТ:

Ударна сила Палиці: чому голова Волиньради підтримує скандальне громадське формування (ВІДЕО)


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору