РОЗСЛІДУВАННЯ

Численні випадки лікарських помилок в Україні, на жаль, майже не закінчуються притягненням винних до відповідальності. За даними Всесвітньої організації охорони здоров`я в Україні щодня від лікарських помилок помирає шестеро людей. Втім, за останні три роки було винесено лише 18 обвинувальних вироків, щодо лікарських помилок. Проблема притягнення лікарів до відповідальності полягає передусім в недосконалому законодавстві. Навіть якщо через помилку лікарів помирає дитина правди доведеться шукати дуже довго – чому так – у репортажі «Рівненського агентства журналістських розслідувань» для програми Слідство.Інфо.

Багатостраждальне держпідприємство «Шпанівський експериментальний завод харчових екстрактів» тривалий час було під впливом, чи навіть контролем людей, які тримали у руках тіньовий сектор спиртово-горілчаної промисловості країни. Зі зміною влади ситуація навколо підприємства змінилась – замість впливу та контролю тепер приватна власність. У чию власність перейшов державний спиртзавод та що тепер із підприємством – у матеріалі ІА «Рівненське агентство журналістських розслідувань».

У Рівному є лише два тролейбуса в які можуть потрапити люди на візках (хоча не на всіх зупинках). Втім навіть у новому транспорт сервіс залишає бажати кращого. Ми з`ясували як місто намагається вирішувати проблему

По кілька разів на рік рівненський сміттєвий полігон, що поблизу села Бармаки, горить. Висока загазованість звалища ускладнює гасіння пожеж, і часто боротися з вогнем доводиться по кілька днів. Цього року з міського бюджету Рівного виділили кошти, аби на сміттєзвалищі був принаймні власний водогін. Мають пробурити свердловини, встановити контейнери для зберігання води та прокласти кілька сотень метрів водопроводу. На усе – понад чотири мільйони гривень, які успішно на відкритих торгах розіграли між собою дві сестринські компанії, пов’язані із керівництвом «Рівнегазу».

Безвіз у дії. Набиті автобуси їдуть до Польщі, куди з українським закордонним тепер потрапити легше. Все що треба – купити квиток. І ось уже за кілька годин країна замків, костелів і палаців для вас відкрита. І якщо вперед заїхати можна без проблем то повернутися на Батьківщину іноді зовсім непросто.

Люди віддають останнє, аби врятувати своє життя. Натомість лікарі нарікають на низьку заробітну плату та відсутність належного державного фінансування онкології. Ми вирішили з’ясувати: як же живе екс-головний лікар Григорій Максим’як, що 35 років очолював цей заклад. А також цікаво було дізнатися про статки Тетяни Щегловської – керівниці Центру променевої терапії, лікування в якому обходиться пацієнтам в десятки тисяч гривень.

Напади на активістів, стеження за політичними опонентами та перешкоджання журналістам. Громадське формування «Варта порядку», виявляється не таке уже й громадське. Чим прославились його учасники та хто і як фінансує цю структуру – читайте у розслідуванні Аріни Крапки для проекту Слідства.інфо.

Зима 2016 року у Луцьку: активісти вийшли на вулицю мітингувати за незалежну переатестацію правоохоронних органів, однак прихильників реформи зустріли кастетами. Докази вказують - до побиття громадських активістів причетне формування голови Волинської обласної ради місцевого мільйонера Ігоря Палиці. Як і для чого посадовець підтримує його діяльність, де ще засвітилися члени формування та на якому етапі розслідування кримінальні провадження проти них з’ясовували журналісти «Слідства.інфо».

Низка благодійних фондів на Волині стала фігурантом кримінальних проваджень щодо підробки документів і шахрайства із гуманітарною допомогою отриманою з країн Західної Європи. Серед них і молоді фонди і старожили. Окремі отримують гуманітарну допомогу від фіктивних іноземних організацій. Правоохоронні органи підозрюють, що таким чином в Україну потрапляють комерційні вантажі під виглядом благодійної допомоги.

Слідчі волинської поліції відкрили кримінальне провадження щодо заволодіння бюджетними коштами під час ремонту дитсадків у селах Колодяжне та Старосілля, а також ремонту даху харчоблоку в обласному дитячому медичному об’єднанні. У провадженні фігурують найбільш відомі будівельні фірми, близькі до Віктора Чорнухи – «Луцьксантехмонтаж № 536», «Горохівагробуд», та «Житлобуд 2». Ці підприємства відомі також тим, що досить часто спільно беруть участь у будівельних тендерах на Волині.

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору