РОЗСЛІДУВАННЯ

Луцька райдержадміністрація організувала земельний аукціон для близьких між собою фірм на право оренди понад 6-ти гектарів землі, що розташована поблизу полігону для сміття у селі Брище Рокинівської селищної ради Луцького району.

Нелегальний видобуток бурштину – сфера, де обертаються великі гроші. А там де великі гроші – один крок до криміналу. Ми неодноразово займались розслідуванням конфліктів навколо торгівлі сонячним каменем. Але останній випадок схожий на справжню детективну історію. Йдеться про громадянку Китаю, яка приїхала в Україну займатися торгівлею бурштином, і зникла безвісти. Що з нею могло статися і хто може бути причетний до її зникнення у матеріалі Дмитра Бондаря.

Місяць тому на Рівненщині скоїли черговий напад на скупника бурштину. Цього разу ціна десяти кілограмів каменю стала ціною життя. На Поліссі такий інцидент далеко не вперше. Про подібні грабежі зазвичай не повідомляють, адже увесь цей бізнес – нелегальний. Розголосу набувають лиш ті випадки де є вогнепальні поранення або вбивства. Інколи такі інциденти вражають. Чого лиш варта історія китаянки Тао Хуей. Про це – у сюжеті Дмитра Бондара для Слідство.інфо.

Ось вже п’ятий рік родинний підряд будівельних фірм Лукашиків зводить дитячий садок в Оржеві. Фірми цієї родини вже двічі виграють тендери на будівництво одного і того ж дитсадка.

На початку року Бабинська громада, що на Рівненщині, «прославилася» на всю Україну. Техніки на мільйон гривень там купили за цінами на третину дорожче від ринкових. Усе буцімто, через поспіх. А як же інші місцеві громади, які, як і Бабинська, отримали освітню субвенцію під кінець року? Разом на всіх – майже 10 мільйонів. Рівненське агентство журналістських розслідувань з`ясувало зради і перемоги цих закупівель.

Єдиний не лише в Україні. Єдиний у світі білорусько-швейцарський тролейбус з грудня курсує вулицями Рівного. Про нього мріяв мер. Мрія здійснилась. Названий на честь литовського князя Вітовта, великий і красивий чомусь не знайшов притулку в інших, набагато більших за Рівне, містах.

Від першої сутички, яка прогуділа на всю країну у травні 2014 року минуло вже два з половиною роки. Роки обіцянок упорядкувати бурштиновидобуток і направити його мільярдні прибутки в бюджет. Але помпи і досі гудуть, а потоки грошей досі ллються у кишені нелегальних видобувачів та корупціонерів у владі. Про це – Дмитро Бондар для Слідство.інфо.

«Головний «регуляторник» Рівненщини не задекларував бізнес дружини» – з таким заголовком 17 серпня вийшла публікація на сайті «Наші гроші». Незадекларований дохід, невідображений бізнес дружини, небюджетне авто і походження низки земельних ділянок – питання, які кортить задати чиновнику Віталію Самсону, після прочитання. Ми запитали і з`ясували – журналісти можуть помилятися, навіть керуючись офіційними даними. Адже насправді чиновник заповнив декларації, як слід.

Село Бабин. Півгодини на машині з Рівного. Сільрада стоїть практично на трасі Київ-Чоп. Неподалік – школа. Саме на покращення якості навчання тут сільрада в переддень Нового року витратила чималі за місцевими мірками кошти. Як йдеться в угоді, 199 тисяч дев’ятсот заплатили фізичній особі-підприємцю Володимиру Мастерку за ноутбук з мишкою.

Заступник голови Рівненської ОДА Юрій Приварський та керівник фірми «Фіалка» Юрій Фалко – ланки зв`язку між фірмами, які часто разом розігрують тендери на Рівненщині.

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору