РОЗСЛІДУВАННЯ

Поліцейські Рівного розшукують безвісти зниклого жителя села Гориньград. 35-річний Андрій Артвінський працював на будівництві у Рівному. Саме там його, за повідомленням поліції, його бачили востаннє. Втім, історія не така проста, бо як з`ясувала «Четверта влада» сім`ї загиблого пропонували сто тисяч гривень за мовчання.

За 20 років сільського головування сім`я Ігоря Ярмольського нажила 16 земельних ділянок площею понад шість гектарів.

Невдовзі після звільнення з правоохоронних органів досвідчений екс-прокурор Волинської області Андрій Гіль добудував розкішний маєток, на ділянці у майже півгектара, у селі Тарасове поблизу Луцька. Його дочка та зять, які також працюють на держслужбі, в останні роки придбали кілька квартир, земельних ділянок та новеньких автівок бізнес-класу. Як родина екс-прокурора могла дозволити собі такі дорогі покупки – досліджував Юрій Горбач для проекту «Слідство.Інфо».

На березі відомого і популярного серед відпочивальників волинського озера Світязь за кілька останніх років виріс закритий дачний масив. Тут збудували свої котеджі колишні та нинішні прокурори, судді, чиновники, відомі бізнесмени, народні депутати та їхні родичі.

Виконком Луцької міської ради провів конкурс на закупівлю послуг із розробки стратегічного плану розвитку міста. Його виграла «фірма» колишнього радника міського голови.

«Зрадою тижня» назвав заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов тендер, який провів Рівнеоблводоканал. Підприємство дискваліфікувало дев`ятьох учасників закупівлі засувок каналізаційних, які пропонували товар за дешевшими цінами і надало перевагу «неекономній пропозції» рівненської фірми, яку створили незадовго до оголошення закупівлі.

У липні цього року комунальний заклад «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Рівненської облради проводив тендер на закупівлю автомобільного мастила для усіх швидких, які є в області. Організатори закупівлі відхилили найдешевші пропозиції, аби перемогу отримала своя – рівненська «Автолюкс РВ», а тендерну документацію, на думку юристів, склали з порушеннями Закону.

Повна реконструкція парку Шевченка у Рівному, озеленення, освітлення, влаштування озвучки на його території – такими очікуваннями від пошуку інвестора вже більше місяця хваляться чиновники Рівнеради. «Четверта влада» з`ясувала, що за цими оптимістичними анонсами, швидше за все, стоїть прагнення скандально-відомого забудовника вчергове отримати без аукціону ласий шматок землі у центрі міста.

Невід’ємними учасниками одного з найприбутковіших нелегальних заробітків в Україні стають діти. Ті, кому на часі вчити уроки, а не розбиратися у фракціях цінного каміння. У бурштиновому бізнесі – тисячі школярів. Вони ігнорують навчання, натомість купують автомобілі, розважаються по-дорослому і не бояться ані законів, ані покарання. Тим часом на дитячій праці заробляють дорослі, а правоохоронці розводять руками. Про це – у програмі Дмитра Бондара для проекту «Слідство.інфо».

У Луцьку працює більше десятка підприємств і фізичних осіб-підприємців, які займаються збиранням, зберіганням і вивезенням різних видів сміття. Серед них – родичі чиновників, кандидатів в депутати, колишня структура «Привату» та компанія мера Костянтинівки.

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору