РОЗСЛІДУВАННЯ

Волинське товариство з обмеженою відповідальністю «Феміда-інтер», яке пов`язують із депутатом Волинської обласної ради Василем Столяром, боргує банкам, податковій та ряду приватних фірм понад 334 мільйони гривень. Процес банкрутства компанії розпочався ще півтора року тому, однак лише нещодавно суд затвердив реєстр вимог кредиторів фірми-боржника.

Тендер Державної судової адміністрації у Волинській області на закупівлю комп’ютерної техніки розіграли пов’язані фірми із сусідніх офісних кабінетів.

Завдяки електронному декларуванню суспільство дізналося про статки практично всіх правоохоронців. Своє майно змушені були показати прокурори, керівники поліції і навіть судді з митниками.Єдине силове відомство, яке домоглось права не публікувати електронні декларації, – це Служба безпеки України. Керівництво СБУ оголосило інформацію про статки своїх працівників державною таємницею, розголошення якої може завдати їм непоправної шкоди.

Мести, посипати, чистити дороги і тротуари – завдання Рівненського шляхово-експлуатаційного управління. Фінансування росте, але проблеми не зникають. Минула зима зробила їх більш помітними. Засніжені слизькі дороги краще за керівництво міста карали комунальників. У 2017-му ШЕУ, якому бракує робочої сили і техніки, перемогло у рекордному 64-мільйонному тендері. Чому ніхто інший перемогти і не міг і як рівненська влада склавши руки визнає проблему і продовжує жити комунальним минулим – у розслідуванні «Четвертої влади».

Луцька райдержадміністрація організувала земельний аукціон для близьких між собою фірм на право оренди понад 6-ти гектарів землі, що розташована поблизу полігону для сміття у селі Брище Рокинівської селищної ради Луцького району.

Нелегальний видобуток бурштину – сфера, де обертаються великі гроші. А там де великі гроші – один крок до криміналу. Ми неодноразово займались розслідуванням конфліктів навколо торгівлі сонячним каменем. Але останній випадок схожий на справжню детективну історію. Йдеться про громадянку Китаю, яка приїхала в Україну займатися торгівлею бурштином, і зникла безвісти. Що з нею могло статися і хто може бути причетний до її зникнення у матеріалі Дмитра Бондаря.

Місяць тому на Рівненщині скоїли черговий напад на скупника бурштину. Цього разу ціна десяти кілограмів каменю стала ціною життя. На Поліссі такий інцидент далеко не вперше. Про подібні грабежі зазвичай не повідомляють, адже увесь цей бізнес – нелегальний. Розголосу набувають лиш ті випадки де є вогнепальні поранення або вбивства. Інколи такі інциденти вражають. Чого лиш варта історія китаянки Тао Хуей. Про це – у сюжеті Дмитра Бондара для Слідство.інфо.

Ось вже п’ятий рік родинний підряд будівельних фірм Лукашиків зводить дитячий садок в Оржеві. Фірми цієї родини вже двічі виграють тендери на будівництво одного і того ж дитсадка.

На початку року Бабинська громада, що на Рівненщині, «прославилася» на всю Україну. Техніки на мільйон гривень там купили за цінами на третину дорожче від ринкових. Усе буцімто, через поспіх. А як же інші місцеві громади, які, як і Бабинська, отримали освітню субвенцію під кінець року? Разом на всіх – майже 10 мільйонів. Рівненське агентство журналістських розслідувань з`ясувало зради і перемоги цих закупівель.

Єдиний не лише в Україні. Єдиний у світі білорусько-швейцарський тролейбус з грудня курсує вулицями Рівного. Про нього мріяв мер. Мрія здійснилась. Названий на честь литовського князя Вітовта, великий і красивий чомусь не знайшов притулку в інших, набагато більших за Рівне, містах.

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору