ПРЕС КЛУБ

Рівненські чиновники пообіцяли оплачувати державну «джинсу» в комунальних ЗМІ

01.06.2012, 00:00      портал «Четверта влада»      Переглядів: 1912

Фото Рівненської облради

Проблеми у діяльності районних засобів масової інформації обговорили вчора головні редактори ЗМІ на нараді, у якій взяли участь перший заступник голови обласної ради Михайло Кривко, заступник голови облдержадміністрації Олексій Губанов, новообраний голова Спілки журналістів України Олег Наливайко, голова Спілки журналістів Рівненської області Дмитро Тарасюк.

Повідомляє Рівненська облрада.

Як проінформував присутніх заступник голови облдержадміністрації Олексій Губанов, основне питання – фінансування комунальних засобів масової інформації в області вирішено: державні органи влади будуть заключати із редакціями ЗМІ угоди про висвітлення їх діяльності та обов‘язково оплачувати ці послуги. Таке рішення прийнято після зустрічі голови облдержадміністрації Василя Берташа та голови облради Юрія Кічатого із головою Національної спілки журналістів України Олегом Наливайко.

Окрім того, країна вступає у фазу передвиборної боротьби. Завдання всіх гілок влади на всіх рівнях – щоб вибори пройшли прозоро, демократично, без тиску.

Підтримав колегу і перший заступник голови обласної ради Михайло Кривко, який детально зупинився на аспектах співпраці голів районних держадміністрацій з головними редакторами місцевих газет та конфліктні ситуації, які виникли в окремих районах області. Михайло Кривко навів конкретні обсяги тиражів окремих районних видань, які загалом складають 75 тис. екземплярів на місяць.

"А ми маємо 500 тис. дворів у області – то яке інформаційне покриття? Який ми маємо інформаційний вплив? – резюмував перший заступник голови обласної ради. - В області не вистачає коштів на покриття витрат по захищених статтях бюджету, але ми будемо робити все можливе, щоб підтримати наші видання. Але і ви повинні працювати, а не чекати допомоги. Багато залежить від головного редактора, який керівник – таке і видання".
   
Виступив також голова Національної спілки журналістів України Олег Наливайко, який окреслив основні напрямки роботи спілки та існуючі напрацювання. Зокрема він відмітив, що досягнуто домовленості з Укрпоштою щодо передплати, підвищення тарифів на доставку друкованих видань не буде, передплатні кошти будуть повертатись редакціям щомісячно, дозволена реклама видань в пунктах передплати. Найближчим часом буде проведена інвентаризація законопроектів, поданих у Верховну Раду України, Кабінет Міністрів України що стосуються медійних питань. За грантові кошти Євросоюзу спілкою до 1 жовтня буде створена юридична служба, яка працюватиме в режимі on-line, та до якої зможе звернутись будь-який журналіст із питанням чи проблемою і безкоштовно йому буде надана юридична допомога. Домовлено про проведення у вересні парламентських слухань з питань свободи слова, планується створити власне рекламне агентство по продажу площ в провінційних газетах, також планується створити кадрове агентство з працевлаштування журналістів. В планах спілки створення власної профспілки журналістів.
   
На завершення наради заступник голови облдержадміністрації Олексій Губанов сказав, що незважаючи на сприяння з боку влади легше не буде, адже відбувається бурхливий розвиток електронних ЗМІ, друкованих видань стає все менше.

Довідка

Джинса — сленгове слово, яке використовується переважно у медійній спільноті. Синонім терміну «прихована реклама». Означає зумисну приховану рекламу або антирекламу, подану у вигляді новин, авторських текстів, аналітики й телевізійних програм тощо. Поділяється на комерційну та політичну. У першому випадку рекламують товари або послуги певної компанії, в другому — політичних діячів.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Бєй пасуду - я плачу! - про радіо-розваги за державний кошт

Четверта влада. Медіа-корупція (телепрограма)

Медіа-корупція

В Рівному обговорили, чому ЗМІ обдурюють споживачів та «люблять» владу


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

06.06.2012, 09:49 46.247.219.*** Володимир
Дякую.
06.06.2012, 08:56 10.179.194.91, 91.*** Володимиру Торбічу
Вітаємо тебе і твоїх колег по редакції з Днем журналіста!!! Не звертайте увагу на \"колег\" з комунальних ЗМІ,(здатних лише передруковувати готові прес-релізи).Ваше видання-єдине на Рівненщині,котре можна назвати незалежним, журналістські розслідування в котрому з задоволенням читають, і рекомендують прочитати друзям і знайомим. Творчих успіхів,Вам!!!
05.06.2012, 22:16 77.123.20.*** Максим
Те,що називається джинсою і продукується вашим сайтом. Ми нічого не маємо проти того, щол ви берете гроші за свої матеріали. Це абсолютно правильно. Але чому ви когось звитнувачуєте в цьому. Тм паче, що у вашому поданні матеріал поджається я к прихована реклама. Оскільки претендуєте ви на об єтивність. Всі матеріали, які є на цьому сайті проплачені.Ким? Внизу на головній сторінці ви самі перелічили їх. Раніше журналістам викладали логіку. І це хоч трохи їх дисциплінувало.Де ж ви побачили мої \"розмірковування\" про безкоштовну працю? перед тим як когось критикувати повтрюйте: якщо взяв гроші сам, то не нападай на інших за це.
05.06.2012, 14:48 46.247.219.*** Адмін
Т.зв.Максиму. Перед тим як зводити наклеп, уважно прочитайте, що таке джинса, наприклад, за визначенням Вікіпедії: \"Джинса́ — сленгове слово, яке використовується переважно у медійній спільноті. Синонім терміну «прихована реклама». Означає зумисну приховану рекламу або антирекламу, подану у вигляді новин, авторських текстів, аналітики й телевізійних програм тощо.\nПоділяється на комерційну та політичну. У першому випадку рекламують товари або послуги певної компанії, в другому — політичних діячів.\"\nПісля того, як усвідомите написане, спробуйте знайти на цьому порталі матеріал, який, на вашу думку, відповідав би згаданому визначенню. А щодо ваших розмірковувань про те, що журналісти, професійно виконуючи свою роботу, повинні працювати безкоштовно, то навіть не аргументуватиму нічого у відповідь на таке безглуздя .
02.06.2012, 00:35 77.123.20.*** Максим
Торбічу. Чого ж ви дивуєтесь? Вам платять американці і євреї. Борці проти \"джинси\" повністю її продукують. Хто голосніше всіх кричить \"Держи злодія\"? Тільки після того як перстанете брати гроші за свої матеріали, будете мати моральне право виступати проти \"джинси\".
01.06.2012, 11:36 195.5.109.*** Володимир Торбіч
Виходить, що приміщення і техніка комунальним ЗМІ оплачується з кишень місцевих платників податків, а тепер ще за гроші платників податків будуть оплачувати приховану рекламу державним органам влади. Традиційно вже для влади за гроші платників податків робити собі приховану рекламу.

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору